- Start
Nabór do projektu ERASMUS+
poniedziałek, 12 październik 2015

W wyniku przeprowadzonej dnia 15 października rozmowy kwalifikacyjnej, na wyjazd do Finlandii w ramach projektu Erasmus+ zostały zakwalifikowane następujące osoby:
Monika Furman
Michał Banaszak
Monika Ławniczak
Filip Maculewicz
Patrycja Rożnowska
Aleksandra Grous

Gratulujemy.

Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego z Poznania
niedziela, 11 październik 2015
Dnia 7 października, odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas o profilu medyczno –politechnicznym z dr n. med. Eweliną Wierzejską, z Uniwersytetu Medycznego Im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni w zakresie oferowanych kierunków i specjalności oraz warunkami studiowania.
Przedstawiciele szkoły przekazali uczniom materiały promocyjne i odpowiadali na pytania zainteresowanych uczniów.
Wierzymy, że spotkania z przedstawicielami uczelni uświadomią naszej młodzieży, jak ważny dla przyszłej kariery zawodowej jest trafny wybór kierunku studiów.

Anna Józiak
Erasmus + Wyjazd do Stuttgartu
niedziela, 11 październik 2015
W dniach 3-9 października 2015 uczennice naszej szkoły: Alicja Bulkiewicz, Julia Kaszuba, Iga Rębacz, Sandra Sompolińska oraz Michalina Wróblewska wraz z opiekunami panem Pawłem Łuczko oraz Adamem Stąporkiem, uczestniczyły w międzynarodowej wymianie młodzieży. Był to już drugi wyjazd młodzieży z LO w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu Erasmus + realizowanego w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Agnieszka Kubat.
Tym razem miejscem spotkania uczniów z Hiszpanii, Finlandii, Polski i Niemiec była miejscowość Schwäbisch Gmünd położona w okolicach Stuttgartu.
Czytaj całość...
Paintball
niedziela, 11 październik 2015
W dniu 1 października 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w paintballu, który odbył się w Drawnie. W grze uczestniczyły klasy pierwsze o profilu policyjnym i wojskowym pod opieką pana Krzysztofa Wójciaka, pana Sebastiana Statecznego oraz pana majora Andrzeja Kowalewskiego. Zabawa rozpoczynała się o 11:00, a trwała do 14:30.
Czytaj całość...
Zwycięzcy Ligi Historycznej na warsztatach w Nieborowie.
niedziela, 11 październik 2015
W roku szkolnym 2014/2015 drużyna Liceum w Kaliszu Pom. w składzie Daria Gralak, Kuba Biegniewski, Bartosz Rowiński, oraz Przemysław Życzko pod opieką Macieja Rydzewskiego wygrała Szkolną Ligę Historyczną w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrodą dla wygranej drużyny były warsztaty historyczne w pałacu w Nieborowie połączone ze zwiedzaniem Mazowsza, oraz ziemi łódzkiej.
W dniu 15 września Daria, Kuba i Bartosz wraz z nauczycielem historii Krzysztofem Wójciakiem zameldowała się w miejscu zbiórki w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Czytaj całość...
Odsłona tajemnicy kaliskiego Ratusza i kaliskiego Pałacu
niedziela, 11 październik 2015
Uczniowie kaliskiego Liceum, pod kierunkiem pani Joanny Mączkowskiej i pana Bogumiła Kurylczyka, odkryli dwie kolejne tajemnice Kalisza Pomorskiego. Rok temu zaprezentowali nieznane dotąd fakty dotyczące budowy miejscowego Kościoła i gmachu Czerwonej Szkoły. W czwartek, 2 października, wygłosili dwie prelekcje: na temat kaliskiego Pałacu oraz kaliskiego Ratusza. I tym razem nie zabrakło wielu skrytych w zapomnieniu szczegółów, odkrytych w archiwach lub zdobytych od naocznych świadków.
Czytaj całość...
Spotkanie z panią Elżbietą Januszko
środa, 30 wrzesień 2015
Ostatnia urzędniczka kaliskiego magistratu

Pani Elżbieta Januszko z domu Bejnarowicz, która jest ostatnią, żyjącą urzędniczką pierwszego po roku 1945 kaliskiego magistratu, przekazała cenne dokumenty do Izby Pamięci istniejącej przy Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim. W piątek, 25 września, odbyła także spotkanie z jego uczniami, opowiadając o swojej pracy w Urzędzie Miejskim, gdzie była zatrudniona w latach 50. XX wieku.
Czytaj całość...
Dziennikarski sukces
środa, 30 wrzesień 2015
Absolwentka Liceum w Kaliszu Pomorskim Marta Stympin otrzymała drugie miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Książnicę Pomorską pt „ Dziedzictwo utracone dziedzictwo ocalone”.
Konkurs odbył się w ubiegłym roku szkolnym , ale wyniki podczas gali finałowej w Szczecinie ogłoszono dopiero 25 września. Ideą tego konkursu, jak podkreślają organizatorzy, jest upowszechnianie wiedzy o regionie – jego skomplikowanej przeszłości, tej odległej i tej bliskiej, która wciąż żyje w opowieściach rodzinnych . Marta napisała reportaż historyczny, w którym na podstawie losów jednej bohaterki przybliżyła skomplikowane relacje miedzy Polakami i Niemcami w kontekście tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Komisja w uzasadnieniu podkreśliła wartości historyczne i literackie pracy. Materiały, które posłużyły uczennicy do napisania reportażu, zostały jej przekazane przez Pana Wiesława Piotrowskiego, miłośnika historii regionalnej i kolekcjonera historycznych pamiątek. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowali Dyrektor Liceum w Kaliszu Pomorskim Pan Maciej Rydzewski i opiekun koła dziennikarskiego Pani Aleksandra Radecka.

Humaniści na wykładach w Szczecinie
czwartek, 24 wrzesień 2015
W dniu 21 września miłośnicy literatury i dziennikarstwa z klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w XV Zachodniopomorskim „Festiwalu Nauki”.
Była to wyjątkowa okazja, aby młodzież licealna skorzystała z bogatej oferty wykładów i warsztatów proponowanych przez szczecińskie wyższe uczelnie.
Pierwsze spotkanie z redaktorem Mirosławem Salskim dotyczyło pracy reportera telewizyjnego. Prelegent , pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego, na wybranych przykładach omówił zasady budowania informacji telewizyjnej. Zwrócił uwagę na skutki nierzetelnego dziennikarstwa w serwisach informacyjnych. Ważnym akcentem, obecnym podczas rozmowy, był komentarz związany z misją tego zawodu i poczuciem odpowiedzialności za słowo.
Czytaj całość...
Dni Otwarte Poligonu Drawskiego
wtorek, 22 wrzesień 2015
W dniu 21 września 2015r. grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w Dniu Otwartym Poligonu Drawskiego. Na spotkanie z żołnierzami pojechali uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu wojskowym pod opieką pana majora Andrzeja Kowalewskiego, grupa teatralna „Klepsydra” pod opieką pani Joanny Mączkowskiej, a także dyrektor szkoły pan Maciej Rydzewski. Uzbrojenie i wyposażenie prezentowały siły zbrojne: Polski, Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. A jako piąta siła – już niezbrojna, lecz artystyczna – wystąpiła z repertuarem piosenek grupa teatralna „Klepsydra”. Po przyjeździe na poligon z uczniami przywitał się Starosta Drawski – pan Stanisław Kuczyński, Burmistrz Drawska Pomorskiego - pan Zbigniew Ptak, a także komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, pan pułkownik Marek Gmurski, który zaprosił na występy uczniów z grupy teatralnej.
Czytaj całość...
Jubileusz licealnego teatru "Klepsydra"
poniedziałek, 14 wrzesień 2015
W ciągu ostatnich pięciu lat wystawili 63 programy artystyczne, w tym aż 23 razy były to spektakle teatralne. Sama prezentacja multimedialna dorobku grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej od pięciu lat w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim, zajęła ponad godzinę jubileuszowego spotkania, jakie odbyło się 11 września 2015 r. A prócz tego były jeszcze wspomnienia i piosenki.
- Nie wyobrażam sobie naszej Szkoły bez „Klepsydry”. Mam wrażenie, że ona istnieje nie od 5 lat, ale od początku Liceum, bo tak bardzo wpisała się w jego życie. Ten teatralny zespół nie tylko uświetnia uroczystości, czy pokazuje w autorskich spektaklach historię naszego miasta, ale także uczy i wychowuje należących do niego licealistów. Jakie to dla nich ważne, widać po wciąż rosnącym naborze do zespołu – stwierdził podczas jubileuszu Maciej Rydzewski, dyrektor kaliskiego Liceum.
Czytaj całość...
MATURZYŚCI NA SALONIE
piątek, 11 wrzesień 2015
Dnia 8 września uczniowie klas maturalnych odwiedzili Szczeciński Salon Maturzystów, który odbył się na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Opiekunami grupy byli: Anna Józiak, Renata Effenberg-Nawrot oraz Paweł Łuczko.
Celem wyjazdu było ułatwienie licealistom wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2016. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniach z ekspertami OKE z Poznania. Prezentacje poświęcone były wynikom tegorocznej matury oraz przygotowaniom do matury 2016, z języka polskiego, matematyki , języków obcych i przedmiotów maturalnych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>