- Start
KONKURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO
niedziela, 08 listopad 2015
Uczniowie naszej szkoły zaczęli sezon konkursowy z języka niemieckiego.
23 października 2015r. odbył się konkurs OXFORD, w którym uczestniczyło 20 uczniów. 5 listopada 2015r.po raz czwarty miały miejsce egzaminy potwierdzające kompetencje językowe - znajomość języka niemieckiego; Certyfikat DEUTSCH na poziomie B1/B2.
Egzaminy przeprowadziło Centrum Egzaminacyjne Goethe Institut ze Szczecina, a Pani Dyrektor Izabela Zalewska - Baran osobiście nadzorowała część pisemną i przeprowadziła część ustną egzaminu.
Czytaj całość...
Historia jednej, kaliskiej piwnicy
niedziela, 08 listopad 2015
Wprawdzie tytuł najnowszego spektaklu grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej przy kaliskim Liceum, brzmi: „Historia jednej piwnicy”, ale wiadomo, że chodzi o kaliską piwnicę. Którą? Tego właśnie dowiemy się w najbliższą środę, 11 listopada, gdy z okazji Dnia Niepodległości licealiści wystawią tę sztukę na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Wstęp wolny, a kurtyna odsłoni się punktualnie o godz. 18.30. Zapraszamy!
Czytaj całość...
Wyjazd historyków do Polic
czwartek, 05 listopad 2015
Trzynastego października wybraliśmy się z grupą historyków do obozu pracy w Policach- Hydrierwerke Pölitz. Obóz ten powstał już w 1939 r. i podlegał bezpośrednio obozowi w Stutthofie. W Policach znajdowała się jedna z największych fabryk produkujących benzynę syntetyczną, która miała wielkie znaczenia dla przemysły zbrojeniowego III Rzeszy.
Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami pracy i życia więźniów w tamtym czasie, które były bardzo ciężkie. Zwiedziliśmy bunkry, fabrykę, a właściwie to, co po niej zostało- ogromne betonowe ruiny, które dają świadectwo przerażającemu mechanizmowi, który miał miejsce w czasie wojny.
Czytaj całość...
UWAGA KONKURS !
piątek, 30 październik 2015

KEEP CALM TO TYLKO KONKURS!!!
KOCHASZ TWORZYĆ MUZĘ? JESTEŚ KREATYWNY?
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W NASZYM KONKURSIE!!!
STWÓRZ SWÓJ WŁASNY KAWAŁEK , KTÓRY BĘDZIE ZACHĘCAŁ DO ŻYCIA BEZ PAPIEROSA!!!
CZEKAJĄ NAGRODY! PŁYTY CD WRAZ Z NAGRANIEM PROSIMY O DOSTARCZENIE DO GABINETU PEDAGOGA DO DNIA 27.11.2015R.
Stypendyści w kaliskim Liceum
piątek, 30 październik 2015
"Wymagajcie od siebie choćby inni od Was nie wymagali."
Słowami Jana Pawła II, w środę 28 października 2015r. rozpoczęto w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. 70 dyplomów wręczył wyróżnionym uczniom Wicewojewoda Ryszard Mićko oraz Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Krzysztof Rembowski.
W zaszczytnym gronie znalazła się Iga Rębacz uczennica klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim. Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden – najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.
W kaliskim Liceum nagradza się wybitnych uczniów za ich uzdolnienia i wysokie wyniki w nauce. W roku szkolnym 2015/16 Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński wyróżnił nagrodą Stypendium Starosty Drawskiego następujących uczniów:
Czytaj całość...
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT
czwartek, 29 październik 2015
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KALISZU POMORSKIM
Dnia 22.10.2015 r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert religijnego zespołu „Full Power Spirit”, pt. „Znajdź pomysł na siebie”. Był to koncert profilaktyczny, pokazujący wartość życia, jako najcenniejszego daru, jaki posiadamy, uświadamiający potencjał tkwiący w każdym z nas, że poprzez ciężką pracę i wytrwałość można realizować cele, które na pozór wydają się odległe i nieosiągalne. Uczniowie przekonali się, że warto mieć w życiu własny system zasad i wartości.
Czytaj całość...
Warsztaty dla wolontariuszy ,,Wolontariat w pierwszych krokach
poniedziałek, 26 październik 2015
W dniu 21 października 2015 r., o godzinie 11.35, w sali nr 7 odbyło się zebranie wolontariuszy Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim z Panią psycholog Moniką Sową i Panią Lucyną Rudnicką, koordynator rodzin zastępczych z Ośrodka Wspierania i Pomocy Rodzinie. Spotkanie to zorganizowała Pani Anna Józiak , pedagog szkolny, a zarazem opiekun koła wolontariuszy.
Czytaj całość...
MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGU NA 2300 m.  BIEG PO ZDROWIE
sobota, 24 październik 2015
Po raz pierwszy w historii Naszej Szkoły byliśmy świadkami rozegrania Mistrzostw Szkoły w biegu na 2300 m., który nosił nazwę „BIEG PO ZDROWIE”.
Mistrzostwa odbyły się 2 października, uczniowie biegli wokół jeziora, które mieści się przy ZSP Kalisz Pomorski. W rywalizacji brały udział zarówno panie jak i panowie.
Jak na pierwszy bieg frekwencja na mistrzostwach nie była najgorsza. Najliczniej wzięły udział dziewczęta (7 dziewcząt), chłopców było nieco mniej (5 chłopców), ale i tak nie mogliśmy narzekać, ponieważ niektórzy panowie, jak i panie poprawili swoje życiowe czasy na tym dystansie.
Czytaj całość...
MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW 2015
sobota, 24 październik 2015
Już po raz kolejny w Naszej Szkole rozgrywane były Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Chłopców. Na początku października br. przez dwa tygodnie osiem klas grało spotkania w dwóch grupach. Drużyny, które zajęły pierwsze dwa miejsca w grupach mogły liczyć na udział w półfinałach i finałach w drugim tygodniu października walcząc o medale i tytuł najlepszej ekipy w Szkole.
Czytaj całość...
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
sobota, 24 październik 2015
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
W RAMACH WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY 2015 r.
Dnia 13.10.2015 r. na Stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim zostały zorganizowane zawody z piłki nożnej w ramach Powiatowej Licealiady. W turnieju wzięło udział 7 zespołów w dwóch kategoriach. W kategorii dziewcząt mogliśmy obserwować drużyny z Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Drawska Pomorskiego.
Czytaj całość...
Spotkanie młodzieży z doradcą zawodowym
sobota, 24 październik 2015
Dnia 22 października 2015r. odbyło się spotkanie uczniów klas II z doradcą zawodowym. Warsztaty poprowadziła Pani Teresa Janiszak, z Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim. Tematyka zajęć dotyczyła planowania przyszłości zawodowej, wyboru zawodu na podstawie testów predyspozycji zawodowych. Doradca zawodowy prowadzący spotkanie przedstawiła młodzieży aktualną sytuację na rynku pracy oraz prognozy i tendencje dotyczące zawodów przyszłości.
Młodzież uczestnicząca w spotkaniu wykazywała duże zainteresowanie omawianą tematyką. Uczniowie zadawali wiele pytań i chętnie włączali się do dyskusji.
Uczestnictwo w zajęciach z doradcą zawodowym z pewnością przyczyni się do zwiększenia wiedzy na temat rynku pracy i tym samym ułatwi świadome podjęcie decyzji edukacyjnych i zawodowych.
Anna Józiak
Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
środa, 21 październik 2015
Podwójny sukces uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
Dnia 17 października 2015r. w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa najwyższe miejsca na podium. Szymon Wytlib z klasy 1a zajął pierwsze miejsce, a Olivia Kucharska, również z klasy 1a, zdobyła drugą lokatę. Warto podkreślić, że konkurs nie był łatwy, dlatego tym bardziej się cieszymy, że zdobyliśmy dwa czołowe miejsca - mówili laureaci. Opiekunem przygotowującym uczniów był Pan dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>