- Start
Maturzyści z kaliskiego Liceum na Dniu Otwartym PWSZ w Wałczu.
wtorek, 15 grudnia 2015
W czwartek, 10 grudnia 2015r. uczniowie klas maturalnych ZSP w Kaliszu Pomorskim skorzystali z zaproszenia skierowanego przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia w nowym roku akademickim. Poprzez ciekawe zadania questu uczniowie podzieleni na grupy 8 osobowe dokładnie poznawali poszczególne kierunki i specjalności. Wykonując zadania sprawnościowe, wiedzowe, językowe i wiele innych zdobywali przy tej okazji punkty, które pomogły naszym uczniom na zdobycie ciekawych nagród. To już kolejny rok, kiedy korzystamy z zaproszenia uczelni, licząc na dalszą owocną współpracę.
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa
wtorek, 15 grudnia 2015
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim laureatem konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”.
Dnia 14 grudnia 2015 roku zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”. Głównym organizatorem tej inicjatywy był Złocieniecki Ośrodek Kultury. Celem konkursu było podtrzymywanie i propagowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Czytaj całość...
Konkurs rozstrzygnięty
niedziela, 13 grudnia 2015

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Życie bez papierosa ” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Jury w składzie: p. Karina Antończak i p. Paula Kononowicz-Nowak nagrodziło i wyróżniło najciekawszą pracę:
I miejsce zajęła Angelika Andrykowska z klasy 3D.

Gratulujemy !
Wizyta wojsk kanadyjskich w naszym LO
niedziela, 13 grudnia 2015
Spotkanie sojuszników spod znaku klonowego liścia z uczniami klasy policyjnej kaliskiego Liceum.
W dniu 10 grudnia 2015r. na zaproszenie klasy policyjnej IId odwiedzili nas pan Yves Dureau i pani Mateo Jung z Kanadyjskiej Żandarmerii Wojskowej. Nasi goście byli bardzo ciekawi jak funkcjonują klasy policyjne, jakie mają zajęcia i dlaczego budzą takie zainteresowanie wśród uczniów. My chcieliśmy zapytać jak wygląda praca i szkolenie w żandarmerii kanadyjskiej, ale także życie mieszkańców Kanady.
Czytaj całość...
Konkurs " Z matematyką do Europy"
sobota, 12 grudnia 2015
Trzecie miejsce uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w konkursie „Z matematyką do Europy”
Dnia 10 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno – Językowy pt. „Z matematyką do Europy”. O puchar Starosty Drawskiego walczyło 10 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:
Anna Półgrabska, Magdalena Katuszonek z kl. 1b, Karolina Wiśniewska, Monika Furman z kl. 2b oraz Katarzyna Sukiennik i Szymon Lisiecki z kl. 3b.
Czytaj całość...
Olimpiada Ekologiczna
sobota, 12 grudnia 2015
Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz czwarty z rzędu najlepsza w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Pięcioro uczniów z klasy IIIb reprezentowało kaliskie Liceum w XV Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Starostę Drawskiego. Nasz zespół w składzie: Karol Drewkę Kamila Kędzierska, Zuzanna Pawliczek,Aleksandra Spera i Izabela Suty wykazał się najwyższym poziomem wiedzą z zakresu szeroko pojętej ochrony przyrody i krajobrazu, w szczególności terenów i obiektów prawnie chronionych występujących na terenie naszego kraju i na obszarze Powiatu Drawskiego. Zajął I miejsce w rywalizacji zespołowej.
Czytaj całość...
Kaliskie pierniki
sobota, 12 grudnia 2015
Świąteczny czas z piernikami w kaliskim Liceum Kiedy w holu kaliskiego Liceum pojawia się piękna, śnieżnobiała choinka to znak, że do świąt już niedaleko. Wszystkim udziela się ich atmosfera. Aby podkreślić tę symbolikę wychowankowie internatu już po raz kolejny wypełnili szkołę pięknym zapachem miodu i korzennych przypraw. A to za sprawą samodzielnie przez nich pieczonych świątecznych pierniczków. W tym roku do wspólnej zabaw zaprosiliśmy uczniów zaprzyjaźnionego kaliskiego gimnazjum, którzy pod opieką Pani Emili Bogusz wzięli udział w tych pachnących zmaganiach.
Czytaj całość...
UCZENNICA NASZEGO LICEUM Z WYJĄTKOWĄ PASJĄ
czwartek, 10 grudnia 2015
Uczennica klasy III D Liceum w Kaliszu Pomorskim Karolina Karolewicz zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "It`s your life, just take it 2015", organizowanym przez firmę elektroniczną Krüger&Matz. Zadaniem postawionym przed uczestnikami konkursu było zaprezentowanie za pomocą fotografii lub filmu swojej pasji i tego, co jest ważne w życiu. Nagrodą dla laureatów konkursu jest wparcie finansowe ich działań związanych z realizowaną pasją.
Czytaj całość...
"Bezpieczeństwo w sieci  zagrożenia związane z cyberprzemocą
czwartek, 10 grudnia 2015
8 grudnia 2015 roku w Zespole Szkoł Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim upłynął pod hasłem ,,Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”. Zajęcia prowadziła Pani Marzena Ślusarczyk z Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina.
Celem warsztatów było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.
Czytaj całość...
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY KONTRAST
czwartek, 10 grudnia 2015
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY „KONTRAST” W PAŁACU WEDLÓW W KALISZU POMORSKIM
W dniach 7 – 11 grudnia 2015r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych adeptów pióra z „Kontrastu” – szkolnej gazety działającej przy kaliskim Liceum. Zajęcia miały miejsce w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim młodzi dziennikarze pracowali w sali i pracowni internetowej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
Zajęcia licealistów z dietetykiem
czwartek, 10 grudnia 2015
Twoje zdrowie w Twoich rękach, ale również na Twoim talerzu
– zajęcia kaliskich licealistów z dietetykiem.
Jak ważny jest styl życia i sposób odżywiania dla jakości naszego zdrowia i samopoczucia? Na to pytanie udzielała odpowiedzi zaproszona na zajęcia z uczniami klas pierwszych licencjonowana dietetyczka Pani mgr Patrycja Sankowska. W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać najczęstsze zaburzenia odżywiania, sposoby ustalania zbilansowanej diety i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, Zajęcia te były jednym z wielu działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.
Jadwiga Czerniga
GEOGRAFIA W PRAKTYCE
czwartek, 10 grudnia 2015
GEOGRAFIA W PRAKTYCE – BADANIE WODY W KALISKICH JEZIORACH PRZEZ UCZNIÓW LICEUM
Zdarza się, że lekcje geografii trzeba przeprowadzić w terenie. Walory gminy Kalisz Pomorski i położenie w granicach samego miasta jezior daje możliwość prowadzenia prostych badań i obserwacji terenowych. W grudniu dopisuje jeszcze jak się okazuje pogoda, można więc zbadać m.in. przejrzystość wody w miejscowych jeziorach, która w miesiącach jesiennych i zimowych jest lepsze niż latem.
Zbadaliśmy tym razem dwa jeziora, wykorzystując do tego celu krążek secchiego i stwierdziliśmy, że kaliskie jeziora o tej porze roku mają przejrzystość ponad 2 m. Cyrkulacja jesienna wody jeziornej jest tego bezpośrednią przyczyną. Poprzednie wiosenne badania trzech jezior wykazały, że największą przejrzystość posiada jezioro Bobrowo Wielkie, najmniejszą zaś jezioro Młyńskie (Ogórkowe). W ten sposób uczniowie mogą połączyć teorię z praktyką i poznawać tajniki geografii nie tylko z podręczników, ale też przez badania terenowe.
Paweł Łuczko
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>