- Start
Kaliskie pierniki
sobota, 12 grudzień 2015
Świąteczny czas z piernikami w kaliskim Liceum Kiedy w holu kaliskiego Liceum pojawia się piękna, śnieżnobiała choinka to znak, że do świąt już niedaleko. Wszystkim udziela się ich atmosfera. Aby podkreślić tę symbolikę wychowankowie internatu już po raz kolejny wypełnili szkołę pięknym zapachem miodu i korzennych przypraw. A to za sprawą samodzielnie przez nich pieczonych świątecznych pierniczków. W tym roku do wspólnej zabaw zaprosiliśmy uczniów zaprzyjaźnionego kaliskiego gimnazjum, którzy pod opieką Pani Emili Bogusz wzięli udział w tych pachnących zmaganiach.
Czytaj całość...
UCZENNICA NASZEGO LICEUM Z WYJĄTKOWĄ PASJĄ
czwartek, 10 grudzień 2015
Uczennica klasy III D Liceum w Kaliszu Pomorskim Karolina Karolewicz zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie "It`s your life, just take it 2015", organizowanym przez firmę elektroniczną Krüger&Matz. Zadaniem postawionym przed uczestnikami konkursu było zaprezentowanie za pomocą fotografii lub filmu swojej pasji i tego, co jest ważne w życiu. Nagrodą dla laureatów konkursu jest wparcie finansowe ich działań związanych z realizowaną pasją.
Czytaj całość...
"Bezpieczeństwo w sieci  zagrożenia związane z cyberprzemocą
czwartek, 10 grudzień 2015
8 grudnia 2015 roku w Zespole Szkoł Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim upłynął pod hasłem ,,Bezpieczeństwo w sieci – zagrożenia związane z cyberprzemocą”. Zajęcia prowadziła Pani Marzena Ślusarczyk z Wyższej Szkoły Bankowej ze Szczecina.
Celem warsztatów było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar jak i sprawców.
Czytaj całość...
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY KONTRAST
czwartek, 10 grudzień 2015
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY „KONTRAST” W PAŁACU WEDLÓW W KALISZU POMORSKIM
W dniach 7 – 11 grudnia 2015r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych adeptów pióra z „Kontrastu” – szkolnej gazety działającej przy kaliskim Liceum. Zajęcia miały miejsce w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim młodzi dziennikarze pracowali w sali i pracowni internetowej Biblioteki Publicznej.
Czytaj całość...
Zajęcia licealistów z dietetykiem
czwartek, 10 grudzień 2015
Twoje zdrowie w Twoich rękach, ale również na Twoim talerzu
– zajęcia kaliskich licealistów z dietetykiem.
Jak ważny jest styl życia i sposób odżywiania dla jakości naszego zdrowia i samopoczucia? Na to pytanie udzielała odpowiedzi zaproszona na zajęcia z uczniami klas pierwszych licencjonowana dietetyczka Pani mgr Patrycja Sankowska. W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać najczęstsze zaburzenia odżywiania, sposoby ustalania zbilansowanej diety i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, Zajęcia te były jednym z wielu działań profilaktycznych prowadzonych w naszej szkole w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” i spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.
Jadwiga Czerniga
GEOGRAFIA W PRAKTYCE
czwartek, 10 grudzień 2015
GEOGRAFIA W PRAKTYCE – BADANIE WODY W KALISKICH JEZIORACH PRZEZ UCZNIÓW LICEUM
Zdarza się, że lekcje geografii trzeba przeprowadzić w terenie. Walory gminy Kalisz Pomorski i położenie w granicach samego miasta jezior daje możliwość prowadzenia prostych badań i obserwacji terenowych. W grudniu dopisuje jeszcze jak się okazuje pogoda, można więc zbadać m.in. przejrzystość wody w miejscowych jeziorach, która w miesiącach jesiennych i zimowych jest lepsze niż latem.
Zbadaliśmy tym razem dwa jeziora, wykorzystując do tego celu krążek secchiego i stwierdziliśmy, że kaliskie jeziora o tej porze roku mają przejrzystość ponad 2 m. Cyrkulacja jesienna wody jeziornej jest tego bezpośrednią przyczyną. Poprzednie wiosenne badania trzech jezior wykazały, że największą przejrzystość posiada jezioro Bobrowo Wielkie, najmniejszą zaś jezioro Młyńskie (Ogórkowe). W ten sposób uczniowie mogą połączyć teorię z praktyką i poznawać tajniki geografii nie tylko z podręczników, ale też przez badania terenowe.
Paweł Łuczko
Karkonoska lekcja geografii
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Umiejętność odróżniania piętrowości roślinnej w górach, odróżnianie skał i minerałów i wiele innych kompetencji to standardy w nauczaniu geografii w szkołach ponadgimnazjalnych. Kiedy jednak młodzież decyduje się na nieco inne sposoby zdobywania wiedzy i umiejętności, to nie sposób jej w tym nie pomóc. Niewielka grupa uczniów klas maturalnych z liceum w Kaliszu Pomorskim w dniach od 3 do 5 grudnia 2015r. żywą lekcję geografii i krajoznawstwa odbywała podczas wędrówek górskimi i pokrytymi już śniegiem szlakami Karkonoszy.
Czytaj całość...
Warsztaty matematyczne kaliskich licealistów po raz trzeci
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Matematyka połączona z informatyką i językiem angielskim, to kolejne wyzwanie, przed którym stanęła dwudziestoosobowa grupa młodzieży z kaliskiego Liceum. Uczniowie, z klas dwujęzycznych i medyczno-politechnicznych, mieli przyjemność uczestniczenia w kolejnej edycji spotkań matematyków, odbywających się w Starej Studnicy.
Tym razem w terminie 2-4 grudnia 2015r. Tegoroczne zajęcia poświęcone były głównie przyswojeniu i opanowaniu podstaw korzystania z programu graficznego SketchUp, którego liderem w Polsce jest prowadzący warsztaty pan dr Bronisław Pabich. Warto dodać, że pan dr Bronisław Pabich to pedagog z czterdziestoletnim stażem pracy w szkołach średnich i uczelniach wyższych, dydaktyk matematyki i specjalista w zakresie nauczania matematyki z komputerem.
Czytaj całość...
III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej
środa, 16 grudzień 2015
Dnia 22.10.2015r. odbyły się III Powiatowe Zawody Strzeleckie Młodzieży Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej na strzelnicy w Złocieńcu. Wzięło w nich udział 88 uczniów wraz z opiekunami ze Szczecinka, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego, Nowego Worowa, Tuczna, i Złocieńca. Naszą szkołę reprezentowało 6 drużyn w składach:
Drużyna 1: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik. Drużyna 2: Patryk Głasek, Hubert Zaorski, Jakub Jóźwiakowski. Drużyna 3: Paulina Kucharska, Jakub Czerniak, Radek Słupski. Dużyna 4: Radosław Sadowski, Michał Banaszak, Wojciech Pater. Dużyna 5: Kornel Gwiazda, Kacper Matuszewski, Bankiewicz Marcin. Drużyna 6: Dawid Dudzik, Nikodem Białecki, Michał Pieśkiewicz.
W klasyfikacji drużynowej 3 miejsce na podium zdobyła drużyna w składzie: Dawid Kuca, Szymon Szłapak, Kamil Lenik a w klasyfikacji indywidualnej: chłopców 2 miejsce zajął Michał Banaszak, dziewcząt: 2 miejsce zajęła Paulina Kucharska.
Opiekunem naszych strzelców był pan prof. Krzysztof Wójciak.
Ogromne Gratulacje!!!
ARCHITEKT KRAJOBRAZU
poniedziałek, 07 grudzień 2015
CYKL SPOTKAŃ ZAWODOZNAWCZYCH W ZSP W KALISZU POMORSKIM – ARCHITEKT KRAJOBRAZU
Dnia 4 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach rozpoczynającego się cyklu ,,Spotkania z ciekawymi ludźmi”, gościł u nas dr inż. Paweł Nowak, z Katedry Projektowania Krajobrazu ze Szczecina. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. Gospodarzem i organizatorem spotkania była Pani Anna Józiak – pedagog szkolny Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Koncert Legendy polskiego rocka
piątek, 04 grudzień 2015
W andrzejkowy wieczór zespół muzyczny składający się z uczniów Liceum w Kaliszu Pomorskim pod kierownictwem pana Konrada Chwastka zabrał publiczność w niezwykłą podróż w głąb historii polskiego rocka. Dwugodzinny koncert odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Młodzież wraz z opiekunem przygotowała dwadzieścia jeden utworów, piętnaście z nich to efekt ich trzymiesięcznej pracy. Można było usłyszeć prawdziwe perełki muzyczne takich zespołów, jak: Dżem, Perfect, Lady Pank, Kult, Budka Suflera. Legendarne utwory typu: "Jolka Jolka", "Zostawcie Titanica", "Kołysanka dla nieznajomej" wybrzmiały w nowych, odświeżonych wersjach. Pomysł, by przypomnieć polskie przeboje podyktowało życie.
Czytaj całość...
Konkurs wiedzy o AIDS oraz HIV
piątek, 04 grudzień 2015
Nagroda dla uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w konkursie wiedzy o AIDS oraz HIV
Dnia 3 grudnia 2015r., uczniowie Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, włączyli się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS, obchodzonego pod hasłem ,,Żyjmy bez ryzyka”, poprzez udział w konkursie profilaktycznym wiedzy o AIDS oraz HIV.
Konkurs odbył się w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim, w którym wzięło udział pięć szkół, z których każda wytypowała trzech przedstawicieli swojej szkoły. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 14 uczniów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>