- Start
Jasełka w naszym Liceum
czwartek, 24 grudzień 2015
Baśniowe, teatralne jasełka wystawione przez grupę teatralną „Klepsydra” we wtorek, 22 grudnia 2015r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zakończyło wspólne odśpiewanie klasycznej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Ale wykonano ją w rytmie rockandrollowym, i co więcej zaczęto przy niej tanecznie pląsać. Ten radosny nastrój udzielił się całej sali, nie wyłączając oficjalnych gości, którzy na parkiecie nie ustępowali uczniom.
Czytaj całość...
Muzyczny prezent od wojsk kanadyjskich
wtorek, 22 grudzień 2015
Dnia 18 grudnia 2015r. na sali gimnastycznej kaliskiego Liceum odbył się wyjątkowy koncert. Ten piękny rockowy prezent młodzież otrzymała, jako świąteczny podarunek od kanadyjskich wojsk, stacjonujących na Poligonie Drawskim. Grupa o nazwie „Scar face cat band” powstała trzy tygodnie wcześniej. Muzycy nigdy wcześniej razem nie grali, jednak dzięki temu, że Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim udostępnił im sprzęt, mogli realizować swoją muzyczną pasję, założyć zespół oraz spotykać się na próbach w jego gościnnych murach.
Czytaj całość...
Grudniowe spotkanie z rodzicami
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Grudniowe spotkanie z rodzicami w ZSP w Kaliszu Pomorskim w ramach programu „Bezpieczna Szkoła”
We wtorek 15 grudnia 2015r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbyło spotkanie z rodzicami. Oprócz informacji o proponowanych ocenach za pierwsze półrocze rodzice licealistów wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z Panią aspirant Agnieszkę Waszczyk, z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, która podzieliła się z nimi wiedzą i doświadczeniem na gruncie eksperymentów młodych ludzi z narkotykami, a zwłaszcza z dopalaczami.
Czytaj całość...
Wieczór wigilijny w internacie ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Wieloletnią tradycją naszego internatu kaliskiego Liceum jest organizowanie uroczystej kolacji wigilijnej. W czwartkowy wieczór wokół choinki w szkolnym holu zebrało się 130 osób. To swoisty rekord w historii internatu. Gospodyni wieczoru Pani Jadwiga Czerniga powitała przybyłych gości: Pana Macieja Rydzewskiego, dyrektora szkoły oraz Panią Katarzynę Witek, zastępcę dyrektora, wychowawców oraz młodzież . Wszystkim złożyła najlepsze życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się również Pan Dyrektor.
Czytaj całość...
Zajęcia na PUM
poniedziałek, 21 grudzień 2015
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zajęciach na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie
W dniach 9-11 grudnia 2015r. uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjlanych w Kaliszu Pomorskim udali się na zajęcia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Były to kolejne z cyklu lekcji prowadzonych przez wykładowców uczelni w ramach umowy o patronacie szczecińskiego PUM nad klasami medyczno – politechnicznymi kaliskiego Liceum. Opiekunami 38 osobowej grupy byli: pani Katarzyna Drab, pani Renata Effenberg-Nawrot, pani Anna Józiak i pan Karol Kalina. Celem odbywających się cyklicznie wyjazdów jest poszerzenie wiedzy z zakresu chemii i biologii.
Czytaj całość...
Maturzyści z kaliskiego Liceum na Dniu Otwartym PWSZ w Wałczu.
wtorek, 15 grudzień 2015
W czwartek, 10 grudnia 2015r. uczniowie klas maturalnych ZSP w Kaliszu Pomorskim skorzystali z zaproszenia skierowanego przez władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Celem wizyty było zapoznanie się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia w nowym roku akademickim. Poprzez ciekawe zadania questu uczniowie podzieleni na grupy 8 osobowe dokładnie poznawali poszczególne kierunki i specjalności. Wykonując zadania sprawnościowe, wiedzowe, językowe i wiele innych zdobywali przy tej okazji punkty, które pomogły naszym uczniom na zdobycie ciekawych nagród. To już kolejny rok, kiedy korzystamy z zaproszenia uczelni, licząc na dalszą owocną współpracę.
Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa
wtorek, 15 grudzień 2015
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim laureatem konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”.
Dnia 14 grudnia 2015 roku zostały ogłoszone wyniki powiatowego konkursu na ,,Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”. Głównym organizatorem tej inicjatywy był Złocieniecki Ośrodek Kultury. Celem konkursu było podtrzymywanie i propagowanie tradycji i obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia.
Czytaj całość...
Konkurs rozstrzygnięty
niedziela, 13 grudzień 2015

Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Życie bez papierosa ” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.
Jury w składzie: p. Karina Antończak i p. Paula Kononowicz-Nowak nagrodziło i wyróżniło najciekawszą pracę:
I miejsce zajęła Angelika Andrykowska z klasy 3D.

Gratulujemy !
Wizyta wojsk kanadyjskich w naszym LO
niedziela, 13 grudzień 2015
Spotkanie sojuszników spod znaku klonowego liścia z uczniami klasy policyjnej kaliskiego Liceum.
W dniu 10 grudnia 2015r. na zaproszenie klasy policyjnej IId odwiedzili nas pan Yves Dureau i pani Mateo Jung z Kanadyjskiej Żandarmerii Wojskowej. Nasi goście byli bardzo ciekawi jak funkcjonują klasy policyjne, jakie mają zajęcia i dlaczego budzą takie zainteresowanie wśród uczniów. My chcieliśmy zapytać jak wygląda praca i szkolenie w żandarmerii kanadyjskiej, ale także życie mieszkańców Kanady.
Czytaj całość...
Konkurs " Z matematyką do Europy"
sobota, 12 grudzień 2015
Trzecie miejsce uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w konkursie „Z matematyką do Europy”
Dnia 10 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno – Językowy pt. „Z matematyką do Europy”. O puchar Starosty Drawskiego walczyło 10 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:
Anna Półgrabska, Magdalena Katuszonek z kl. 1b, Karolina Wiśniewska, Monika Furman z kl. 2b oraz Katarzyna Sukiennik i Szymon Lisiecki z kl. 3b.
Czytaj całość...
Olimpiada Ekologiczna
sobota, 12 grudzień 2015
Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz czwarty z rzędu najlepsza w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
Pięcioro uczniów z klasy IIIb reprezentowało kaliskie Liceum w XV Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej organizowanej przez Starostę Drawskiego. Nasz zespół w składzie: Karol Drewkę Kamila Kędzierska, Zuzanna Pawliczek,Aleksandra Spera i Izabela Suty wykazał się najwyższym poziomem wiedzą z zakresu szeroko pojętej ochrony przyrody i krajobrazu, w szczególności terenów i obiektów prawnie chronionych występujących na terenie naszego kraju i na obszarze Powiatu Drawskiego. Zajął I miejsce w rywalizacji zespołowej.
Czytaj całość...
Kaliskie pierniki
sobota, 12 grudzień 2015
Świąteczny czas z piernikami w kaliskim Liceum Kiedy w holu kaliskiego Liceum pojawia się piękna, śnieżnobiała choinka to znak, że do świąt już niedaleko. Wszystkim udziela się ich atmosfera. Aby podkreślić tę symbolikę wychowankowie internatu już po raz kolejny wypełnili szkołę pięknym zapachem miodu i korzennych przypraw. A to za sprawą samodzielnie przez nich pieczonych świątecznych pierniczków. W tym roku do wspólnej zabaw zaprosiliśmy uczniów zaprzyjaźnionego kaliskiego gimnazjum, którzy pod opieką Pani Emili Bogusz wzięli udział w tych pachnących zmaganiach.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>