- Start
Kolejne dni w fińskim KEMI - Erasmus+
wtorek, 26 styczeń 2016
Trwa międzynarodowa wymiana uczniów w ramach projektu Erasmus+. Tym razem uczniowie naszej szkoły odwiedzają fińską miejscowość Kemi, gdzie razem z młodzieżą z Niemiec i Hiszpanii dyskutują nad ekonomiczną sytuacją Europy.
Podczas pierwszego dnia zajęć warsztatowych uczniowie prezentowali informacje na temat pomocy socjalnej, podatków oraz budżetów lokalnych i narodowych w poszczególnych krajach. W przerwie mieli możliwość nauczenia się fińskiego tańca ludowego.
Czytaj całość...
POŁOWINKI W KALISKIM LICEUM
wtorek, 26 styczeń 2016
W piątek 22 stycznia 2016r. w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyły się połowinki klas drugich liceum w Kaliszu Pomorskim. To jeszcze nie studniówka, ale z pewnością pierwsza taka uroczystość w życiu licealistów. Jak co roku wzięli w niej udział praktycznie wszyscy drugoklasiści.
Gospodarzy i zaproszonych gości do wspólnej zabawy zachęcał DJ Kapi z Ińska. Parkiet od początku do zakończenia zabawy był oblegany. Słowa uznania należą się wychowawczyniom: Paniom profesor Joannie Bonieckiej, Emilii Grabowskiej - Grządziel, Renacie Effenberg - Nawrot, Annie Józiak, które dotrzymywały tanecznego kroku uczniom. Atmosfera, w której przebiegała impreza, była wyśmienita. Dowodem na to może być fakt przedłużenia uroczystości o ponad godzinę. Z całą pewnością ten wieczór zapadnie nam w pamięć i będziemy go mile wspominać.
Joanna Boniecka
UROCZYSTY APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE W ZSP W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 24 styczeń 2016
W dniu 22.01.2016r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki nauczania i działalność szkoły w I półroczu roku szkolnego 2015/2016. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły Pan Maciej Rydzewski, a także zaproszeni goście: Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Pan Janusz Garbacz oraz Dziekan Wydziału Społeczno – Inżynieryjnego PWSZ w Wałczu Pan Marek Olesiak.
Czytaj całość...
Rocznica katastrofy samolotu CASA
niedziela, 24 styczeń 2016
Poczet sztandarowy i delegacja ZSP w Kaliszu Pomorskim na uroczystości z okazji 8. rocznicy katastrofy samolotu CASA w Mirosławcu.
Sobotni wieczór 23 stycznia 2016 r., to kolejna okazja do uczczenia pamięci oficerów polskiego lotnictwa i załogi samolotu CASA o numerze 019, którzy 8 lat temu zginęli zaledwie 1,3 km od lotniska wojskowego w Mirosławcu w katastrofie lotniczej.
Poczet sztandarowy ZSP w Kaliszu Pomorskim, składający się z uczniów klas wojskowych godnie reprezentował społeczność naszej szkoły wśród wielu pocztów sztandarowych jednostek i formacji wojskowych. Jako jedyny poczet sztandarowy byliśmy reprezentantami organizacji cywilnych.
Czytaj całość...
Erasmus + Wyjazd do Finlandii
niedziela, 24 styczeń 2016
23 stycznia grupa uczniów z naszego liceum rozpoczęła realizację kolejnego etapu projektu Erasmus+. Tym razem uczniowie wyjechali do miejscowości Kemi w Finlandii aby tam spotkać się ze swoimi rówieśnikami oraz aby wspólnie debatować o problemach ekonomicznych Europy.
Głównym tematem obecnych spotkań w ramach projektu są podatki, pomoc publiczna oraz ochrona zdrowia w poszczególnych państwach realizujących projekt. A są to: Polska, Finlandia, Niemcy i Hiszpania. Warsztaty w tym międzynarodowym gronie rozpoczynają się w poniedziałek 25 stycznia, a niedzielę poprzedzającą uczniowie spędzali ze swoimi fińskimi gospodarzami na zwiedzaniu miasta oraz lepszym poznaniu się.
Kolejne informacje będą załączane na bieżąco.
Wyróżnienie dla Karoliny Szwajlik
piątek, 22 styczeń 2016

Karolina Szwajlik z kaliskiego Liceum, występująca w grupie teatralnej „Klepsydra”, otrzymała wyróżnienie na „ I Powiatowym Przeglądzie Jasełek i Widowisk Kolędniczych, Kolęd i Pastorałek 2016”. Uczennica wykonała kolędę „Z wysokiego nieba”, zwyciężając w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
Przegląd, którego inicjatorem był Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, odbył się 16 stycznia w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim . Jego organizatorzy pogratulowali zwycięzcom i podziękowali wszystkim uczestnikom za popularyzowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej.
Najważniejsze działania Klepsydry w roku 2015
piątek, 22 styczeń 2016
Działająca od pięciu lat przy kaliskim Liceum grupa teatralna „Klepsydra”, jak w każdym roku, także i w tym minionym 2015, wystawiła dla uczniów oraz mieszkańców Kalisza Pomorskiego kilka spektakli i widowisk. Najważniejsze z nich to spektakl plenerowy o piastowskich pradziejach naszego miasta, czyli rycerzu Januszu Kenstelu i widowisko patriotyczne na Dzień Niepodległości. Tych artystycznych działań nawiązujących do tradycji lub lokalnej historii było niemało, dlatego przypominamy te najważniejsze.
Czytaj całość...
Rekordowy 24. Finał WOŚP w Kaliszu Pomorskim z udziałem wolontariuszy z Liceum
środa, 20 styczeń 2016
Już od rana 10 stycznia 2016 roku, w Kaliszu Pomorskim i okolicznych miejscowościach pojawili tak jak w całej Polsce się wolontariusze, a wśród nich kaliscy licealiści. Mieszkańcy naszej gminy z gorącymi sercami wrzucali do ich puszek pieniądze. Ostatecznie Kalisz Pomorski zebrał rekordową kwotę 21.897,54 złotych. Ponadto do naszego sztabu wpłynęły środki zebrane przez dwóch wolontariuszy z naszego liceum w Drawsku Pomorskim w wysokości 8.631,62 złotych. Łącznie sztab w Kaliszu Pomorskim zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 30.529,16 złotych.
Czytaj całość...
KOLEJNY SPRAWDZIAN KALISKICH LICEALISTÓW PRZED MATURĄ
piątek, 15 styczeń 2016
W dniach od 7 do 14 stycznia 2015r. 87 uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu Pomorskim zmierzyła się z arkuszami próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego oraz z wybranych przedmiotów. Jest dla nich już druga szansa, by sprawdzić poziom swoich wiadomości i umiejętności przed maturą w maju.
Pierwsza maturalna próba miała miejsce w listopadzie i była to matura przygotowana przez Wydawnictwo Operon. Tym razem arkusze maturalne przygotowało Wydawnictwo Nowa Era. Chęć przystąpienia do matury w maju 2016 r. zadeklarowali wszyscy trzecioklasiści. Jest to dla uczniów i nauczycieli kolejny ważny krok w zmaganiach o jak najlepsze wyniki matury w maju, który pozwoli im na wyciagnięcie wniosków do dalszych przygotowań. Życzymy powodzenia i czekamy na pozytywne efekty ich pracy.
Paweł Łuczko
Wizyta w szkole pani konsul
piątek, 15 styczeń 2016

Powrót do wspomnień
Pani Konsul RP w Winnicy na Ukrainie - Diana Graczyk, kiedy była małą Dianą, najbardziej lubiła spędzać wakacje w Kaliszu Pomorskim. Teraz, po latach studiów i pracy w dyplomacji, odwiedziła nasze miasto, by odświeżyć wspomnienia. I nie kryje zachwytu nad urodą tego miejsca, gdzie spędziła w dzieciństwie tyle niezapomnianych chwil.
- Przyjeżdżałam tu do krewnych, głównie do mojej kuzynki Joanny Mączkowskiej, która odkrywała przede mną uroki Kalisza Pomorskiego, i która nie zamieniła swojego miasta na żadne inne, powracając tu, i ucząc w miejscowym Liceum – opowiada Diana Graczyk.
Czytaj całość...
Nasi uczniowie w Mirosławcu
piątek, 15 styczeń 2016
UCZNIOWIE KLAS WOJSKOWYCH ZSP W KALISZU POMORSKIM
NA UROCZYSTOŚCI W 12 BAZIE BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH W MIROSŁAWCU
W dniu 8 stycznia 2015r. uczniowie klas wojskowych 1c i 2c pod opieką nauczycieli, majora Andrzeja Kowalewskiego i Zyty Bogacz mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystości przekazania sztandaru 12 Komendy Lotniska w Mirosławcu dla Dowódcy 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.
Czytaj całość...
Fotoimpresje ilustrowane Klepsydrą
wtorek, 12 styczeń 2016
Uczniowie naszego Liceum, oczywiście w odpowiednim, orientalnym przebraniu, stanowili żywą ilustrację do zdjęć autorstwa pani Barbary Arsoby-Haddaji, na wernisażu jej wystawy „Fotoimpresje z Wietnamu, Laosu i Birmy”, jaki odbył się w kaliskim Pałacu, 7. stycznia 2016 r.
Weronika Dobrzeniecka, w przebraniu Birmanki, najpierw witała gości a potem częstowała ich egzotycznymi owocami. Towarzyszył jej jako Wietnamczyk – Adrian Kociuba. Najtrudniejszą rolę – buddyjskiego mnicha – odgrywał Piotr Skorulski. Musiał na niby osłaniać parasolką, ogoloną głowę przed słońcem oraz jednocześnie studiować wydrukowany w oryginale modlitewnik. A wszystko w skupieniu, co było nadzwyczaj trudne wobec powszechnego zainteresowania tą postacią przez publiczność.
Autorka wystawy, pani Barbara Arsoba-Haddaji podziękowała uczniom i pani Joannie Mączkowskiej za twórczy wkład w wernisaż.
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>