- Start
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 01 marca 2016
Złoto i srebro reprezentantów Liceum w Kaliszu Pomorskim w Mistrzostwach Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
W dniu 26.02.2016r. w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.
Liceum w Kaliszu Pomorskim reprezentowały: Angelika Maciąg, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Menżyk, Aleksandra Góralczyk, Hanna Krzak, Magdalena Zawada, Dominika Trojanek, Natalia Lenart, Klaudia Wolińska i Paulina Kucharska.
Czytaj całość...
PRZEDSTAWICIELE WŁADZ POWIATU DRAWSKIEGO Z WIZYTĄ W ZSP W KALISZU POMORSKIM
piątek, 26 lutego 2016
W dniu 24.02.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli pan Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz.
Podczas spotkania z Dyrektorem szkoły panem Maciejem Rydzewskim omówili bieżącą problematykę związaną z działalnością placówki i współpracą oraz wsparciem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przez organ prowadzący, jakim jest Powiat Drawski.
Maciej Rydzewski
SUKCESY UCZNIÓW LICEUM W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWI
środa, 24 lutego 2016

Dwie uczennice liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Aleksandra Rogan z klasy 1c i Oktawia Gwiaździńska z klasy 1d zostały laureatkami etapu regionalnego V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” organizowanego m. in. przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Fundację im. Bolesława Chrobrego ze Szczecina, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Fundację „Prostu z mostu” z Krakowa oraz Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Główne celami konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, a także kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.
Czytaj całość...
Spotkanie z Panem Bogumiłem Kurylczykiem
niedziela, 21 lutego 2016
Historia wypływająca z kaliskich jezior.
Czy cztery kaliskie jeziora miejskie kryją jeszcze jakąkolwiek tajemnicę? Otóż tak, bo wciąż dokładnie nie wiemy jak powstawały z jednego, wielkiego jeziora, nad którym wybudowano najpierw osadę, a potem średniowieczne, warowne miasto Callies. - Historia podziału rozległego, naturalnego zbiornika na cztery części, przez cztery groble prowadzące w cztery świata strony jest do dzisiaj widoczna w terenie, trzeba tylko potrafić te ślady odnaleźć – tłumaczył uczniom kaliskiego Liceum pan Bogumił Kurylczyk, pasjonat miejscowych dziejów i odkrywca wielu dotąd nieznanych, archiwalnych dokumentów.
Czytaj całość...
Koncert zespołu Full Power Spirit
czwartek, 18 lutego 2016
Dnia 16.02.2016 roku w Naszym LO odbył siE koncert zespołu "Full Power Spirit". Jest to grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie HIP-HOP!
Wokalista zespołu na samym początku zarzucił dozą pozytywnej energii i fajnym motywującym wywodem na temat życia i otoczenia. Następnie zagrali utwór, który rozbudził wszystkich na sali i pokazał, ze nie wszystko jest w życiu takie proste, ze każdy powinien być kowalem własnego losu i żyć zgodnie z wolą Bożą, nie przejmować się małymi rzeczami i brnąć przed siebie pełną parą.
Czytaj całość...
OBCHODY 71. ROCZNICY ZDOBYCIA KALISZA POMORSKIEGO PRZEZ ARMIĘ CZERWONĄ
środa, 17 lutego 2016
W Dniu 16 lutego 2016r. o godzinie 15.00 delegacje władz Kalisza Pomorskiego, Powiatu Drawskiego wraz z przedstawicielami szkół i instytucji złożyli wieńce, wiązanki i znicze pod pomnikiem „Tym co przywracali polskość tej zemi” w Kaliszu Pomorskim.
Po oficjalnych uroczystościach w Pałacu Wedlów odbyły się odczyty i wykłady zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz, przedstawiciele Rady Miasta Kalisz Pomorski, szkół, mieszkańcy miasta i gminy oraz goście, którym bliska jest historia naszego miasta i regionu. W atmosferę pierwszych miesięcy i lat na Pomorzu Zachodnim i w Kaliszu Pomorskim oraz związane z nimi migracje niemieckiej i polskiej ludności wprowadził uczestników spotkania pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie dr Paweł Szulc.
Czytaj całość...
Walentynkowa niespodzianka
środa, 17 lutego 2016
Święty Walenty, radosną uroczystość Dnia Zakochanych w kaliskim Liceum, obchodził 16 lutego. Dwa dni później od daty kalendarzowej, ale za to ze zdwojoną serdecznością. Wystarczyło popatrzeć na uczennice występujące w roli posłańców dobrych uczuć, by się radośnie uśmiechnąć do swojego i cudzego szczęścia.
Walentynkowy happening dla grona pedagogicznego Liceum zorganizowała i przeprowadziła grupa teatralna "Klepsydra”, której opiekunką jest pani Joanna Mączkowska. Tradycji stało się zadość: impulsy dobra przekazane przez uczniów nauczycielom wracają potem do nich w postaci zwielokrotnionej. Oczywiście w sensie pozytywnym. Radość bowiem to dar tak niezwykły, że tym jej więcej, im bardziej się ją pomiędzy innych podzieli.
Kino na medal w wykonaniu kaliskich maturzystów
wtorek, 16 lutego 2016
Trójka maturzystów z Liceum w Kaliszu Pomorskim (Klaudia Bulwa, Aleksandra Łastówka i Szymon Kawecki) zdobyła I wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie. Konkurs zatytułowano „Filmowe Nowele Henryka Sienkiewicza”. Oficjalne wyniki ogłoszono trzynastego lutego.
Polegał on na stworzeniu krótkiego, maksymalnie trzyminutowego filmu, na temat jednej z nowel napisanych przez urodzonego w Woli Okrzejskiej noblisty.
Do komisji konkursowej napłynęło około 100 filmów. W ich ocenianiu brano pod uwagę zgodność z tematyką, pomysłowość, jakość gry aktorskiej lub animacji, a także montaż i umiejętność zaciekawienia tematem.
Czytaj całość...
OKTAWIA GWIAŹDZIŃSKA LAUREATKĄ KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  POMORSCY KONSPIRATORZY
wtorek, 16 lutego 2016
Uczennica klasy 1d Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Oktawia Gwiaździńska został laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Pomorscy Konspiratorzy”, zorganizowanego przez posłankę do Parlamentu Europejskiego Annę Fotygę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Opiekunem Oktawii był dyrektor szkoły i nauczyciel historii Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
UDZIAŁ UCZNIÓW W OBCHODACH DNIA OSADNIKA I KOMBATANTA W DRAWNIE
poniedziałek, 15 lutego 2016
Uroczyste obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w rocznicę wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej, odbyły się w dniu 12.11.2016r. pod Pomnikiem Poświęconym Tym, Którzy Przywrócili Tę Ziemię Macierzy. O godzinie 15.00 wprowadzone zostały Poczty Sztandarowe, a wśród nich Poczet Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim im. pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R.
W rytmie werbli Choszczeńskiej Orkiestry Dętej oraz asyście żołnierzy Kompanii Honorowej 2. Baterii z Dywizjonu Artylerii Samobieżnej, 12. Brygady Zmechanizowanej z Garnizonu Choszczno wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz miasta, instytucji, organizacji, szkół, zakładów pracy i stowarzyszeń. W imieniu Kombatantów Armii Krajowej oraz Stowarzyszenia Osadników Ziemi Drawieńskiej uczniowie z klasy wojskowej z Liceum w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego.
W ten sposób po raz kolejny delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Monika Piluk, Patryk Głasek, Dawid Dąbrowski, Mateusz Jaworski i Rafał Maliczewski pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego miała okazję wziąć udział w uroczystościach patriotycznych w Drawnie, gdzie godnie reprezentowała szkołę.
Dziękujemy za zaproszenie Urzędowi Miasta Drawno i liczymy na dalszą współpracę.
Studniówka 2016
wtorek, 02 lutego 2016
Sobotni wieczór 30 stycznia 2016 r. był dla maturzystów, nauczycieli i zaproszonych gości na wiele sposobów wyjątkowy. Bal studniówkowy Liceum w Kaliszu Pomorskim jest zawsze niepowtarzalny. Motywy dekoracyjne to często wypadkowa wielu twórczych pomysłów maturzystów. Tego wieczoru wszyscy bawili się w nastroju „Alicji z krainy czarów”. Wiszące naczynia, tajemnicze gałęzie, karty, muchomory i przygotowany przez młodzież wielki zegar stanowiły magiczne tło i budowały szczególną atmosferę.
Czytaj całość...
Tajemnice aktorskiego rzemiosła w kaliskim Liceum
środa, 03 lutego 2016
Aby kandydat na aktora mógł być artystą musi najpierw opanować techniczne podstawy tej profesji, a zwłaszcza sztukę głośnego i wyraźnego mówienia z tzw. przepony. Tego między innymi uczyła licealistów z grupy teatralnej „Klepsydra” aktorka i śpiewaczka, dyrektor artystyczny Teatru La Fayette w Szczecinie – pani Iwona Faj. Prowadzone przez nią 28 stycznia w kaliskim Liceum profesjonalne ćwiczenia wyglądały chwilami nad wyraz zabawnie, bo najlepszym sposobem na nabieranie oddechu umożliwiającego odpowiednią ekspresję mowy… jest udawanie sapiącego psa.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>