- Start
Sfilmowane widowisko kaliskich Licealistów o naszej historii
środa, 23 marca 2016
Skąd jesteśmy? Dokąd idziemy? Na te proste, lecz najważniejsze w życiu pytania odpowiadali aktorzy występujący w widowisku o Januszu Kenstelu, założycielu osady Callies, czyli dzisiejszego Kalisza Pomorskiego. Grupa teatralna „Klepsydra” wystawiła ten spektakl na deskach pomostu przy nowej Stanicy Wodnej, 10 czerwca 2015 roku. Właśnie powstał jego filmowy skrót.
Czytaj całość...
Wielkanoc w międzynarodowej odsłonie w kaliskim Liceum
środa, 23 marca 2016
Jak się obchodzi Wielkanoc u nas – wiemy wszyscy. A jak świętują inne narody? Kaliscy licealiści od 16. do 23. marca prezentowali te zwyczaje na lekcjach wiedzy o kulturze prowadzonych przez panią Joannę Mączkowską. W tym roku młodzież pokazała wielkanocne tradycje mieszkańców m.in. Anglii, Szwecji, Włoch a nawet dalekich Filipin, porównując je ze zwyczajami polskimi.

Czytaj całość...
Wystawa rysunków uczniów kaliskiego Liceum
poniedziałek, 21 marca 2016
W dniu 18 marca 2016r. w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim odbył się wernisaż wystawy, która po raz pierwszy prezentuje szerszej publiczności ponad czterdzieści rysunków uczniów i absolwentów kaliskiego Liceum.
W piątek, 18 marca 2016r. nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy zorganizowanej przez młodzież z grupy plastycznej działającej w Liceum w Kaliszu Pomorskim oraz jej opiekuna pana Zbigniewa Kowalskiego we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
Kalisz Pomorski - moja mała Ojczyzna
piątek, 18 marca 2016
Uczniowie klas pierwszych kaliskiego Liceum odtworzyli w szkolnej auli spektakl „Wesele jakiego dawno nie było”, zrealizowany w plenerze przez ich starszych kolegów w roku 2013. To widowisko nawiązujące do tradycji szlifowania charakterów na przedwojennym symbolu miasta – słynnym kamieniu Schleifstein. Jego kameralną powtórkę odegrano w ramach publicznych prezentacji, jakie odbywają się każdego roku na lekcjach wiedzy o kulturze, gdzie prowadząca ten przedmiot pani Joanna Mączkowska realizuje od sześciu lat autorski projekt „Kalisz Pomorski – moja mała Ojczyzna”.
Czytaj całość...
Udział w VIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej
piątek, 18 marca 2016
W dniach 7 - 8 marca 2016 r. ponad 900 uczniów z całej Polski, a wśród nich z ZSP w Kaliszu Pomorskim, wzięło udział w zmaganiach turniejowych z zakresu wiedzy psychologicznej organizowanych przez Portal Psychologiczny Charaktery. Uczestnicy zapoznali się z wybranymi artykułami publikowanymi w "Charakterach" oraz obowiązkową lekturą turniejową i przystąpili do testu eliminacyjnego.
Przygotowania do konkursu trwały od października. Rywalizacja była na wysokim poziomie. W teście on-line można było uzyskać maksymalnie 40 punktów.
Czytaj całość...
Brąz dziewcząt w Zawodach Regionalnych Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej
piątek, 18 marca 2016
W dniu 15 marca 2016 r. odbyły się Zawody Regionalne w ramach Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Stargardzie. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które wcześniej wywalczyły tytuł Mistrza Powiatu, wśród nich zespół z Liceum w Kaliszu Pomorskim.
Reprezentacja dziewcząt z kaliskiego Liceum godnie reprezentowała Powiat Drawski. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, zawodniczki świetnie przygotowane do rozgrywek. W silnej stawce drużyn m. in. ze Szczecina i Stargardu nasze zawodniczki zajęły bardzo dobre trzecie miejsce.
Czytaj całość...
SUKCESY KALISKICH LICEALISTÓW W KONKURSACH HISTORYCZNYCH
czwartek, 17 marca 2016
W dniu 16 marca 2016r. zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Duży sukces odnieśli w nim uczniowie z klasy 1a Liceum w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska, Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib pod opieką dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego, którzy jako jedyni w tej edycji w komplecie znaleźli się w gronie 18 finalistów konkursu. Wielki finał odbędzie się w Bydgoszczy, w dniu 13 kwietnia 2016r.

Czytaj całość...
Nasi licealiści na zajęciach na ZUT
czwartek, 17 marca 2016
Licealiści z Kalisza Pomorskiego na zajęciach w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
Dnia 15.03.2016r. grupa licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką Pani Katarzyny Witek oraz Pani Zyty Bogacz brała udział w zajęciach na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Zajęcia rozpoczęły się od warsztatów na temat „Jak zacząć programować w Androidzie” z panem dr inż. Radosławem Maciaszczykiem. Wykładowca starał się wytłumaczyć, w jak najprostszy sposób, zasady jakimi trzeba się kierować podczas projektowania nowych programów. Dowiedzieliśmy się, iż nie tylko ważna jest strona informatyczna, ale również warto dowiedzieć się przed podjęciem głębszych działań czy taka aplikacja byłaby chętnie używana.
Czytaj całość...
Podpisanie umowy ZSP w Kaliszu Pomorskim z CSWL Drawsko Pomorskie
poniedziałek, 14 marca 2016
7 marca br. w Sali Tradycji CSWL Drawsko, zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Komendantem płk. Markiem GMURSKIM a Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych W Kaliszu Pomorskim Maciejem RYDZEWSKIM. W tym dniu na terenie komendy poligonu miały miejsce spotkania związane z organizacją 70 – lecia powstania CSWL Drawsko oraz przeprowadzenia I Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Wojskowych na Poligonie Drawskim.
W obradach wzięli udział przedstawiciele samorządów powiatu drawskiego, Nadleśnictwa Drawsko, 16 WOG. WŻW Oleszno oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Celem spotkań było zakończenie ustaleń związanych z obchodami 13 – 14 maja br. 70. rocznicy powstania poligonu drawskiego. Drugi etap dyskusji poświęcony był na przedstawienie wstępnego harmonogramu organizacji planowanych w dniach 4 – 7 lipca br. zawodów z udziałem 15 szkół z całej Polski.
Informacja za stroną DSI - Drawskie Strony Internetowe www.dsi.net.pl
Akcja honorowego oddawania krwi
poniedziałek, 14 marca 2016
„Oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”. Jan Paweł II

W dniu 09.03.2016r. kolejny raz zorganizowana była akcja HDK - tym razem już czwarta. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli i zgromadzili się przed szkołą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w niemałej ilości bo 44!

Czytaj całość...
Nocny maraton filmowy
piątek, 11 marca 2016
Edukacja w klasie artystyczno-dziennikarskiej kaliskiego Liceum obejmuje także wiedzę filmową. Stąd w ciągu trzyletniego cyklu nauki, tegoroczni maturzyści z klasy III a wielokrotnie spotykali się na całonocnych maratonach, na których królowało światowe kino. W nocy z 8. na 9. marca oglądali wspólnie serię filmów po raz ostatni przed egzaminem dojrzałości.
- Nasze maratony filmowe to nie tylko oglądanie filmów i dyskutowanie nad ich tematyką. Na takiej edukacyjnej imprezie czujemy się bowiem w specyficzny sposób połączeni sztuką. Rodzą się wówczas więzi interpersonalne na płaszczyźnie emocji, odczuwania, percepcji. Czyli wspólne rozumienie świata przedstawionego na ekranie - wyjaśnia wychowawczyni klasy III a- pani Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
Śpiewający prezent od "Klepsydry"
czwartek, 10 marca 2016
Julia, Kamila, Karolina i Adrian z działającej w kaliskim Liceum grupy teatralnej "Klepsydra" zamienili wtorkowe (8 marca) spotkanie mieszkańców Białego Zdroju w kameralny, rozśpiewany lirycznie wieczór. Wykonali utwory m.in. Adele, Cohena i Grechuty, wkładając w to tyle serca, ile długo niemilknących oklasków otrzymywali od słuchaczy zgromadzonych w wiejskiej świetlicy.
- Młodzież sama wybrała te utwory na spotkanie, na jakie zaprosiła nas pani Violetta Zbytek, sołtys Białego Zdroju. To dla nich nowe doświadczenie, bo dotąd nie występowali z recitalem w wiejskiej świetlicy. A jak się okazało, ich talenty spotkały się tu z dużym uznaniem, co dobrze rokuje kolejnym takim koncertom - zdradza opiekunka "Klepsydry"- pani Joanna Mączkowska.
- To był zapadający w pamięć i wzruszający występ. Młodzież dała naszym mieszkańcom wspaniały prezent. Bardzo za niego wszyscy dziękujemy - pożegnała licealistów pani Violetta Zbytek, wręczając opiekunce "Klepsydry" oraz uczniom kwiaty i słodkie upominki.

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>