- Start
Tytuł laureata dla ucznia z naszego Liceum
czwartek, 14 kwietnia 2016

Na Powiatowym Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych, jaki odbył się 9 kwietnia w w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim, jeden z trzech tytułów laureata zdobył uczeń kaliskiego Liceum – Adrian Kociuba. Teraz pojedzie na Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie odbędzie się Przegląd Wojewódzki. Adrian zaśpiewa tam piosenkę Piotra Rubika: „Strażnik raju”.
Jak głoszą pierwsze strofy tego znanego utworu: „Do bram raju aż się wspiąłem, żeby ujrzeć wreszcie rajski świat”… Czy Szczecin okaże się tym piosenkarskim „rajem” dla naszego solisty? Zobaczymy, trzymając kciuki i życząc mu powodzenia. Bo w Kaliszu Pomorskim Adrian już jest znany z licznych występów jako solista grupy teatralnej „Klepsydra”, śpiewający najchętniej i porywająco piosenki Marka Grechuty i Leonarda Cohena.
Licealiści z Kalisza Pomorskiego poznają rys historyczny poligonu drawskiego
czwartek, 14 kwietnia 2016
Dnia 13 kwietnia 2016 r. uczniowie klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję zapoznać się z historią poligonu drawskiego, podczas sesji naukowej dotyczącej „Roli poligonu drawskiego w rozwoju gospodarczym i kulturalnym Powiatu Drawskiego”. Swoją uwagę skupili na ciekawych wykładach i prezentacjach m.in.: pana dr Łukasza Gładysiaka „Ordensburg i Einsatzgruppe. Ciemne karty dziejów Poligonu Drawskiego”, pana Aleksandra Ostasza „Poligon Drawski Archeologia Militarna”, pana Mikołaja Klorka „Kształtowanie Esprit de Corps Poligonu Drawskiego”.
Czytaj całość...
UCZEŃ ZSP W KALISZU POMORSKIM LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO KAZIMIERZ WIELKI I
czwartek, 14 kwietnia 2016
W dniu 13 kwietnia 2016r. troje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska, Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w finale IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie kaliskiego Liceum byli jedynymi finalistami konkursu z województwa zachodniopomorskiego. Dla Karoliny i Szymona był to drugi z rzędu finał. Oboje poprawili ubiegłoroczne osiągnięcia, kiedy zajęli odpowiednio czternaste i szóste miejsce. W gronie 18 finalistów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju osiągnęli bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął czwarte miejsce i zdobył tytuł laureata konkursu oraz otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Karolina Majewska, zajęła ósme miejsce i uzyskała tytuł finalistki konkursu, podobnie jak Jadwiga Tutur.
Czytaj całość...
Spacery "Klepsydry" z kaliskiego Liceum po krakowskich teatrach
środa, 13 kwietnia 2016
To były dwa dni (8 i 9 kwietnia 2016r.) niemal całkowicie wypełnione teatrem. Tegoroczna, artystyczna wyprawa licealistów z „Klepsydry” do Krakowa, pod opieką pani Joanny Mączkowskiej i Zyty Bogacz, obejmowała aż cztery spektakle oraz kilkugodzinną wizytę studyjną w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Tak jednak gospodarowano czasem, by nie zabrakło go również na zwiedzanie zabytków, bo przecież nie mogło się obejść bez wizyty choćby na królewskim Wawelu.
Czytaj całość...
WYJAZDOWE POSIEDZENIE KOMISJI OŚWIATY RADY POWIATU DRAWSKIEGO W ZSP W KALISZU POMORSKIM
wtorek, 12 kwietnia 2016

W dniu 11.04.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty Rady Powiatu Drawskiego. Spotkanie prowadził Przewodniczący Komisji Oświaty pan Piotr Jurski, uczestniczyli w nim również członkowie Komisji Oświaty – Starosta Drawski pan Stanisław Kuczyński i pan Wojciech Chmiel, a także Naczelnik Wydziału Edukacji pani Izabela Krężołek oraz Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim pan Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Bezpieczna szkoła w Światowym Dniu Zdrowia  warsztaty pierwszej pomocy w kaliskim Liceum
wtorek, 12 kwietnia 2016
Jak aktywnie spędzić Światowy Dzień Zdrowia? Uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim znaleźli na to sposób. W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli szansę praktycznie przećwiczyć techniki ratownictwa na fantomach i posłuchać prezentacji na temat zdarzeń drogowych oraz tlenku węgla. Takie zajęcia nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Grupą Medyczną z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Pana Michała Walkiewicza, za którą jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość...
Pomagamy, bo kochamy
czwartek, 07 kwietnia 2016
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU
wtorek, 12 kwietnia 2016

W dniu 08.04.2016 uczniowie kaliskiego Liceum już po raz dziewiąty wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu.
Drużyna w składzie: Kamila Kędzierska, Ola Spera, Michał Banaszak i Karol Drewke rozwiązywała test, którego wyniki sumowano dla całej drużyny. Następnie Kamila i Michał dali popis swoich praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ich wiedza i umiejętności wysoko oceniona przez jury dała ostatecznie naszemu zespołowi II miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom Pani Emilii Grabowskiej – Grzadziel i Pani Jadwidze Czernidze.
II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
niedziela, 10 kwietnia 2016
W dniu 6 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Podobnie jak w roku ubiegłym został zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej Ia, wraz z wychowawcą – panią Joanną Boniecką oraz drugim nauczycielem języka angielskiego, panią Magdaleną Jarząbek.
Czytaj całość...
"Pomagamy, bo kochamy" akcja charytatywna w kaliskim Liceum
niedziela, 10 kwietnia 2016
Takie hasło wybrali licealiści z Kalisza Pomorskiego, którzy od tygodnia organizują róże akcje charytatywne dla koleżanki Karoliny Skory. Karolina jest uczennicą pierwszej klasy o profilu dziennikarsko-artystycznym. Do szpitala trafiła tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Dzięki błyskawicznej pomocy medycznej i zaangażowaniu lekarzy dziewczynka przetrwała najtrudniejsze chwile. Kiedy młodzież dowiedziała się, że Karolina potrzebuje długiej rehabilitacji, by wrócić w pełni do zdrowia, postanowiła działać.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego Liceum na Powiatowej Gali Talentów
niedziela, 10 kwietnia 2016
Żeński duet wokalny (Kamila Pomagalska i Julia Zinczuk), solista (Adrian Kociuba) oraz autorka prac plastycznych (Weronika Szymańska) – wszyscy z kaliskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – reprezentowali nasze miasto w Drawsku Pomorskim na Powiatowej Gali Talentów (5. Kwietnia 2016r.). Nagrody pieniężne ufundował dla nich Burmistrz Kalisza Pomorskiego oraz Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim.Konkurencja pomiędzy kilkudziesięcioma wykonawcami piosenek była duża. Nagrodę Burmistrza Kalisza Pomorskiego otrzymali:
Czytaj całość...
FINAŁU V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
środa, 06 kwietnia 2016
Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Rogan z klasy 1c została laureatką finału V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni, zajęła trzecie miejsce w kategorii prac literackich ze szkół ponadgimnazjalnych. Finaliści konkursu, a wśród nich Ola pod opieką nauczyciela historii, Krzysztofa Wójciaka, wzięli udział w jego uroczystym podsumowaniu – zgrupowaniu laureatów w Lublinie, w dniach 3 – 4.04.2016r.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>