- Start
Piąty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum.
czwartek, 02 czerwca 2016
„Piknik Młodych Pasjonatów” na stałe wpisał się w harmonogram pracy Liceum w Kaliszu Pomorskim. We wtorek 31 maja 2016 r. kaliskie Liceum odwiedziło 260 uczniów, 20 nauczycieli i 15 rodziców z 16 gimnazjów oraz grupa żołnierzy kanadyjskich i amerykańskich ćwiczących obecnie na poligonie drawskim.
Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Dobrzan, Chociwla, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Wałcza, Krzęcina, Recza, Drawna i Złocieńca. Młodzież aktywnie brała udział w warsztatach, zajęciach sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach. Największą popularnością cieszyły się zajęcia teatralne z grupą „Klepsydra”, dziennikarskie z redakcją szkolnej gazetki „Kontrast”, języka angielskiego, pokaz eksperymentów fizyczno-chemicznych, policyjno-militarnych oraz musztry. Każdy z uczestników małego festiwalu nauki mógł znaleźć coś dla siebie. Wachlarz propozycji zawierał:
Czytaj całość...
MŁODZIEŻ Z KLAS MUNDUROWYCH NA DNIACH OTWARTYCH POLIGONU DRAWSKIEGO
poniedziałek, 30 maja 2016
W dniu 24.05.2016r. uczniowie z klas wojskowych i policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz Krzysztofem Wójciakiem uczestniczyli w Dniach Otwartych Koszar w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim zorganizowanych na Strzelnicy jeziora Ostrowiec. Uczestniczący w Dniu Otwartym uczniowie zapoznali się z nowoczesnym sprzętem bojowym używanym przez wojsko polskie i naszych sojuszników z armii państw NATO. Duże wrażenie zrobiły na nich amerykańskie czołgi, a także transportery opancerzone i sprzęt inzynieryjno-saperski. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni strzeleckiej używanej przez wojsko NATO.
Czytaj całość...
FINAŁY REGIONALNE LICEALIADY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
poniedziałek, 30 maja 2016

Dnia 23 maja w Stargardzie odbył się Finał Licealiady na szczeblu regionalnym w piłce nożnej dziewcząt, gdzie spotkał się najlepsze drużyny w swoich powiatach.
Mecze odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo wyrównane i o zwycięstwie jednej z drużyn często decydowały szczegóły, bądź błędy własne drużyn. Najlepszym zespołem okazały się zawodniczki ze Szczecina, grające na co dzień w klubie z Ekstraligi „Olimpii” Szczecin, z którą nasze zawodniczki przegrały zaledwie 0-1. Nasza drużyna zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Dziewczyny pokazały niesamowite zaangażowanie, ambicje i wole walki. Gratulacje!
Czytaj całość...
SUKCESY SPORTOWE KALISKICH LICEALISTÓW NA JUWENALIACH W WAŁCZU
poniedziałek, 30 maja 2016
W dniu 20 maja 2016r. w Wałczu odbyły się Juwenalia. W ich programie znalazły się rozgrywki sportowe z piłki nożnej oraz piłki siatkowej.
Piłkarze ZSP w Kaliszu Pomorskim okazali się najlepsi w turnieju piłki nożnej, pozostawiając w pokonanym polu pozostałe drużyny z innych szkół ponadgimnazjalnych. We wszystkich spotkaniach nie brakowało emocji, strzałów na bramkę i niesamowitych obron bramkarskich.
W rywalizacji drużyn siatkarskich nasz zespół również zajął miejsce na podium i zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.
Czytaj całość...
UCZNIOWIE NA DNIU OTWARTYM STAROSTWA DRAWSKIEGO
wtorek, 24 maja 2016
W dnia 23 maja 2016 r. na Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim odbył się Dzień Otwarty Starostwa Drawskiego połączony z Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uczestniczyła w nim grupa uczniów z klas mundurowych ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką pana Karola Kaliny oraz dyrektor szkoły Maciej Rydzewski. Jak co roku kaliscy Licealiści wystawili stoisko z informacjami na temat szkoły, jej działalności i atutów. W czasie tego wyjątkowego dnia mogli obserwować występy różnych twórców z niepełnosprawnością intelektualną, jak i tych, którzy pracują w placówkach pomagającym takim osobom.
Czytaj całość...
Z WIZYTĄ NA JUWENALIACH W WAŁCZU
wtorek, 24 maja 2016
W dniu 20 maja 2016r. na zaproszenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunami, Katarzyną Drab, Sebastianem Statecznym, oraz Krzysztofem Wójciakiem, brali udział w juwenaliach organizowanych przez tą uczelnię na terenie kampusu przy ul. Wojska Polskiego.
Impreza została przygotowana z dużym rozmachem i sporo się na niej działo. W trakcie kilku godzin pobytu na terenie kampusu braliśmy udział w zawodach sportowych, prezentacjach artystycznych, oraz prezentacjach szkół. Nasza reprezentacja wyróżniała się nie tylko mundurami uczniów z klasy policyjnej, ale też sukcesami w rywalizacji sportowej.
Czytaj całość...
Wysokie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej
niedziela, 22 maja 2016
W dniach od 20 do 22 maja 2016r. zawodnicy z kaliskiego Liceum wystartowali w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej, które odbyły się w Szczecinie. Turniej ten cieszy się ogromną popularnością, co sprawia, że w tym roku brało w nim udział 50 zespołów. Nasi zawodnicy zagrali bardzo dobre mecze, a były one na bardzo wysokim poziomie.
Drużyna chłopców zajęła wysokie szóste miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W skład drużyny wchodzili:
Czytaj całość...
WARSZTATY MUZEALNE KALISKICH LICEALISTÓW W MUZEUM NARODOWYM W SZCZECINIE
niedziela, 22 maja 2016
W dniu 18 maja 2016 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu „Okruchy historii ocalone od zapomnienia”, realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Warsztaty muzealne przeprowadził z młodzieżą archeolog i pracownik szczecińskiego muzeum, a zarazem absolwent kaliskiego Liceum Tomasz Choroba. Uczestniczył w nich także miłośnik historii i kolekcjoner, członek Stowarzyszenia "Meander" z Drawska Pomorskiego, specjalista w dziedzinie archeologii militarnej, Wiesław Piotrowski oraz dyrektor z ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
KALISKIE LICEALISTKI WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W UNIHOKEJU
niedziela, 22 maja 2016
Dnia 19 maja 2016 r. w Mrzeżynie odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt. Zawodniczki ZSP w Kaliszu Pomorskim godnie reprezentowały nasz rejon zajmując drugie miejsce w województwie. Pokonały 5:1 ZSP Galeniów, 2: 0 wygrały z I LO z Kołobrzegu. Uległy tylko ZSP Trzebiatów 0:1. Mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie. Ogromną satysfakcje dało nam znalezienie się w czołówce drużyn unihokeja naszego województwa.
Srebrnymi medalistkami województwa zachodniopomorskiego w unihokeju zostały:
Czytaj całość...
UDZIAŁ UCZNIÓW KALISKIEGO LICEUM W OBCHODACH 70. ROCZNICY CSWL DRAWSKO
niedziela, 22 maja 2016
W dniu 13.05.2016r. uczniowie z klas wojskowych ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z dyrektorem Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielami: mjr rezerwy Andrzejem Kowalewskim oraz Sebastianem Statecznym uczestniczyli w obchodach 70. rocznicy powstania Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.
Z tej okazji w drawskim kościele odbyła się uroczysta msza z udziałem dowódcy CSWL Drawsko pułkownika Marka Gmurskiego, Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyń-skiego oraz licznie zaproszonych gości, przedstawicieli wojska, samorządów lokalnych i służb mundurowych. Wśród pocztów sztandarowych obecny był poczet sztandarowy ZSP w Kali-szu Pomorskim. Uroczystości kościelne uświetniała wojskowa orkiestra.
Czytaj całość...
POŻEGNANIE KLAS MUNDUROWYCH
poniedziałek, 16 maja 2016
W dniu 28 kwietnia 2016r., dzień przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego klas trzecich, absolwenci klas mundurowych uroczyście pożegnali się za sztandarem szkoły.
W uroczystości obok dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pana Macieja Rydzewskiego wzięli udział wychowawcy klas trzecich – policyjnej, pan Paweł Łuczko, wojskowej, pani Karina Antończak oraz nauczyciele przedmiotów mundurowych, zaproszeni goście z jednostek wojskowych, policji, straży miejskiej i przede wszystkim absolwenci i uczniowie klas mundurowych.
Czytaj całość...
PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNY Z ZSP W KALISZU POMORSKIM
wtorek, 10 maja 2016
PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNY Z ZSP W KALISZU POMORSKIM W III RUNDZIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "SZKOLNA LIGA HISTORYCZNA" W dniu 6 maja 2016 roku zostały ogłoszone wyniki III rundy Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolna Liga Historyczna”, organizowanego przez magazyn historyczny „Mówią wieki” we współpracy z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. W konkursie bierze udział drużyna z Liceum Ogólnokształcącego w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego.
Zespół składający się z uczennicy klasy 2b Alicji Bulkiewicz oraz uczniów klasy 2d Bartosza Rowińskiego i Przemysława Życzki zajął zajął w III rundzie SLH 1 miejsce. Jest to drugie zwycięstwo etapowe tej drużyny w tegorocznej edycji konkursu. Na półmetku rywalizacji, po ogłoszeniu wyników trzech z sześciu zadań drużyna z kaliskiego Liceum prowadzi w ligowych zmaganiach. Trzecie zadanie polegało na zaprojektowaniu logo Polski oraz hasła, które mogłoby być wykorzystywane w promocji naszego kraju.
Nagrodzoną pracę przedstawiamy na ilustracji.

Maciej Rydzewski
Link do strony z wynikami
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>