- Start
PIERWSI W POMORSKIEJ LIDZE HISTORYCZNEJ
niedziela, 10 maja 2020
We wtorek 5 maja 2020 roku drużyny ze szkół uczestniczących w IV sezonie Pomorskiej Ligi Historycznej otrzymały informację od organizatorów konkursu o wcześniejszym zakończeniu rozgrywek po dwóch z czterech rund z powodu pandemii koronawirusa. Tym samym zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi odniosła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Kaliski zespół wygrał obie rozegrane rundy. Warto podkreślić, że uczniowie z Kalisza Pomorskiego jako jedyni w każdym z czterech ligowych sezonów plasowali się w pierwszej trójce rozgrywek, dwukrotnie je wygrywając w roku 2018 i 2020.
Zwycięski zespół pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wystąpił w składzie: Zuzanna Kowalczyk, Wiktoria Łangowska, Karolina Kraska, Jakub Schaefer, Maciej Kisała, Martyna Czerepaniak oraz Mateo Cosaret – kapitan zespołu. W czwartej edycji Ligi wzięło udział 11 drużyn ze szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego.
Czytaj całość...
Zawieszenie zajęć lekcyjnych od dnia 12 do 25 marca 2020r.
środa, 11 marca 2020

Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim zawiadamia, że zgodnie z decyzją rządu i MEN zajęcia lekcyjne w szkole zostają zawieszone od dnia 12 do 25 marca 2020r. W tym okresie zamknięte będą też szkolne internaty.

Jednocześnie podkreślam, że przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki dla uczniów. Powinna zostać wykorzystana do powtarzania materiału nauczania, czytania lektur itp. Można przy tym skorzystać z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez nauczycieli, którzy postarają się w miarę możliwości o kontakt z młodzieżą i udzielanie wskazówek oraz przesyłanie zadań drogą elektroniczną.

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły - pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie! Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, spotkania towarzyskie, uroczystości z udziałem większej liczby osób, centra handlowe). Przestrzegajcie zasad higieny osobistej i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Często myjcie ręce przy użyciu mydła i wody. Przy kasłaniu i kichaniu zakrywajcie usta i nos. Zachowajcie co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

O dalszych działaniach będę informował na bieżąco przez dziennik elektroniczny.

Z wyrazami szacunku
Maciej Rydzewski, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim

Przesunięcie terminu V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim!
środa, 11 marca 2020
Szanowni Państwo

Komitet Organizacyjny V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim zawiadamia, że w związku z działaniami i decyzjami rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego zmierzającymi do zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce został przesunięty termin zawodów z 30.03-2.04.2020r. na jesień (wrzesień/październik) 2020r.
O dokładnym terminie rozegrania mistrzostw powiadomimy Państwa niezwłocznie, kiedy zostanie ustalony w porozumieniu z Komendantem CSWL Drawsko.

Jednocześnie informuję, że regulamin zawodów nie ulega zmianie z wyjątkiem harmonogramu. Nie ulega zmianie także lista drużyn zgłoszonych do mistrzostw oraz lista sponsorów i patronów.

PAMIĘTALI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
czwartek, 12 marca 2020
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim godnie uczcili Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W niedzielę 1 marca 2020r. wzięli udział w uroczystościach na kaliskim cmentarzu, a w poniedziałek w apelu upamiętniającym bohaterów podziemia niepodległościowego po II wojnie światowej oraz biegu ku chwale Wyklętych. Burmistrzem Januszem Garbaczem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Pawłem Kulbackim, Posłem na Sejm RP Michałem Jachem - Przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Ireneuszem Rogowskim – radnym Sejmiku Wojewódzkiego, harcerzami z Pomierzyna, kibicami i mieszkańcami Kalisza Pomorskiego kaliscy licealiści wraz z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim i majorem rez. Andrzejem Kowalewskim wzięli udział w uroczystości odsłonięcia pomnika „PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” oraz medalionu z wizerunkiem majora Kazimierza Przybysławskiego ps. „Młot” – kaliskiego „Żołnierza Wyklętego”. Specjalnym gościem była pani Hanna Przybysławska-Gołdyn, bratanica Kazimierza Przybysławskiego.
Czytaj całość...
Kaliska licealistka radną Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
poniedziałek, 09 marca 2020
Małgorzata Mickun uczennica klasy 2b, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim została radną Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego kadencji na rok 2020.
Członkowie Rady zostali wyłonieni przez kapitułę składającą się z reprezentanta Sejmiku WZ, Sekretariatu ds. Młodzieży i członka Rady minionej kadencji. Skład Rady to 22 kandydatek i 18 kandydatów. Kapituła brała pod uwagę kryterium aktywności społeczno-obywatelskiej, kryterium doświadczenia w działalności pozarządowej, umiejętność uzasadnienia i przedstawienia kandydatury w formularzu zgłoszeniowym i zasadę parytetu płci. Do głównych zadań Rady należy konsultowanie spraw dotyczących młodzieży i ich otoczenia, wymiana doświadczeń oraz wypracowywanie rekomendacji.
Czytaj całość...
Lutowe szkolenie kaliskich informatyków
poniedziałek, 09 marca 2020
W dniach 6.02.2020r. oraz 24-27.02.2020r. uczniowie klasy 2 technikum informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w szkoleniu z programowania C++, które odbyło się w nowoczesnym obiekcie Szczecińskiego Parku Naukowo – Technologicznego TECHNOPARK POMERANIA w Szczecinie.
Kurs realizowany był w ramach projektu pod nazwą „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”. Uczniowie spędzili 30 godzin dydaktycznych pod opieką wykładowcy - profesjonalisty w zakresie programowania C++ pana Mirosława Mościckiego. Firma CNC MILLENA zapewniła również każdemu uczniowi komputer ze stosowym oprogramowaniem. Szkolenie zakończyło się egzaminem potwierdzonym certyfikatem. Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym.
Czytaj całość...
Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
niedziela, 08 marca 2020
Od kilku dni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i w Kaliszu Pomorskim można było ujrzeć plakaty z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy dla naszego chorego kolegi Bartka Szymczaka. Chłopak jest bardzo utalentowany i zdolny, uwielbia grać w kosza. Każdy dzień to ciężka praca by w pełni mógł wrócić do zdrowia. Chcąc wesprzeć Bartka i jego rodzinę klasa 1ap wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Kubat, zorganizowała słodki kiermasz dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły, aby choć trochę wspomóc kosztowne leczenie i rehabilitację naszego kolegi. Zebrane pieniądze, prawie tysiąc złotych, zostały wpłacone na zrzutkę internetową założoną przez brata Bartka.

Chcemy, żeby Bartek szybko do nas wrócił!

Viviane Januszke, kl. 1ap
Kaliscy terytorialsi złożyli przysięgę
niedziela, 08 marca 2020
W dniu 23 lutego 2020r. na terenie koszar 14. Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w szczecińskich Podjuchach odbyła się uroczystość złożenia przysięgi wojskowej przez ochotników, którzy zgłosili się do formacji terytorialsów. Wśród nich znalazło się ośmioro kandydatów na żołnierzy z kaliskiego liceum – siedmioro uczniów z klas mundurowych, wojskowej i policyjnej na czele z nauczycielem historii i wos Konradem Chwastkiem.
Na poligonie w Wędrzynie odbyli szkolenie podstawowe. Uczyli się m.in. wojskowej taktyki, udzielania pomocy przedmedycznej, musztry oraz trenowali na strzelnicy w jednostce wojskowej w Podjuchach .
Przysięga zgromadziła licznie zgromadzonych gości, rodziny żołnierzy, które nie kryły wzruszenia podczas przysięgi. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali podczas uroczystości nauczyciele klas mundurowych – mjr rez. Andrzej Kowalewski i Krzysztof Wójciak, którzy przekazali życzenia żołnierzom oraz ich rodzinom od dyrektora szkoły.
Czytaj całość...
Uczniowie klasy wojskowej na uroczystościach w Drawnie
niedziela, 08 marca 2020
Obchody Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w dniu 12 lutego 2020r. poświęcone były 75. rocznicy Wyzwolenia Ziemi Drawieńskiej. Po raz kolejny delegacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Łukasz Grodzicki, Sebastian Rulewicz, Szymon Zioło, Zuzanna Jakubas, Paulina Przybylska, Julia Horba, Maja Piotrowska, Sandra Michalak pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego miała okazję we współpracy z Urzędem Miasta wziąć udział w uroczystościach patriotycznych w Drawnie, gdzie godnie reprezentowała szkołę.
Czytaj całość...
Ferie na obozie językowym EuroWeek
niedziela, 08 marca 2020
Pierwszy tydzień ferii zimowych od 9 do 16 lutego 2020r. kaliscy licealiści i uczniowie technikum informatycznego spędzili podnosząc kompetencje językowe i społeczne, ucząc się i bawiąc na obozie językowym „EuroWeek – szkoła liderów” w Długopolu Zdrój.
Już po raz trzeci w Kotlinę Kłodzką pojechało trzynaścioro uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielek – Magdaleny Łojek, Zyty Bogacz i Danuty Stempień.
Obóz EuroWeek to spotkanie, integracja dzieci i młodzieży w różnym wieku, od szkoły podstawowej po liceum. To zajęcia z wolontariuszami z całego świata, m.in. z Indonezji, Wietnamu, Meksyku i Kolumbii. To mnóstwo aktywności, praca w grupach, nauka, kształtowanie umiejętności językowych przeplecione tańcami i karaoke.
Czytaj całość...
Sokół Kaliski dla Macieja Rydzewskiego- Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 04 marca 2020
Tegorocznymi laureatami tytułu „Sokoła Kaliskiego”, jaki nadaje w imieniu samorządu Kalisza Pomorskiego kapituła pod przewodnictwem Burmistrza pana Janusza Garbacza, zostali: pan Maciej Rydzewski – Dyrektor naszego Liceum oraz śp. Stefan Strzałkowski - przyjaciel Gminy, samorządowiec, a także Poseł na Sejm RP. Na uroczystość wręczenia statuetek, która odbyła się 27 lutego przybyło wielu zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i mieszkańców.
Jak napisano w laudacji odczytanej przez Joannę Mączkowską (laureatka „Sokoła Kaliskiego 2015), Dyrektora Macieja Rydzewskiego nagrodzono za niezwykłe zdolności zaszczepiania w młodych ludziach szacunku dla własnych korzeni. Zaszczepiania dumy ze swojego miejsca urodzenia lub nauki w naszym mieście, które nieprzypadkowo ma herb stanowiący od siedmiu stuleci wizualizację łacińskiej maksymy „Plus ratio quam vis”, czyli głoszącej, że „Rozum zwycięża siłę”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>