- Start
III Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim
czwartek, 28 czerwiec 2018
W dniach od 18 do 21 czerwca 2018 r. na poligonie drawskim odbyła się III edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych, imprezy objętej patronatem Ministra Obrony Narodowej. W rywalizacji wzięło udział dwanaście drużyn z jedenastu szkół ponadpodstawowych z całego kraju, łącznie 60 uczniów oraz 12 opiekunów. Głównymi organizatorami Mistrzostw było Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
poniedziałek, 25 czerwiec 2018
W dniu 22.06.2018 r. na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.

Czytaj całość...
SUKCES W MISTRZOSTWACH POLSKI W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ
niedziela, 24 czerwiec 2018
Już po raz kolejny w dniach 15 -17.06.2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim trenowani przez nauczycielkę wychowania fizycznego Renatę Effenberg – Nawrot mogli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całego kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.

Czytaj całość...
DRUŻYNA ZSP W KALISZU POMORSKIM NA PODIUM W MISTRZOSTWACH SMOCZYCH ŁODZI
niedziela, 24 czerwiec 2018
W dniu 16.06.2018 r. w Cieszynie nad Jeziorem Siecino odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Wyścigach Smoczych Łodzi o puchar Dyrektora Generalnego Służby Więziennej i Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW, zorganizowane przez Zakład Karny w Wierzchowie. Na mistrzostwa została zaproszona także drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkoły która współpracuje z ZK Wierzchowo, realizując wspólnie szkolenie klasy policyjno – penitencjarnej.

Czytaj całość...
100 LAT DLA POLSKI!
niedziela, 24 czerwiec 2018
W słoneczne sobotnie popołudnie, 16.06.2018 r. przed kaliskim Pałacem rozpoczął się patriotyczny piknik pod hasłem "100 lat dla Polski" zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim we współpracy z Urzędem Miasta oraz szkołami i innymi instytucjami. Kaliskie Liceum przygotowało dwa stoiska, bramę powitalną wzorowaną na bramach z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz tron z personifikacją Polski.

Czytaj całość...
VII Rajd im. Edmunda Markiewicza Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D
niedziela, 24 czerwiec 2018
Kolejna, siódma edycja Rajdu Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu II D odbyła się w dniach 15-17 czerwca 2018 r. 27 Uczniów i absolwentów kaliskiego Liceum, wraz z opiekunami, panem Karolem Kaliną, Krzysztofem Wójciakiem i organizatorem imprezy, nauczycielem geografii Pawłem Łuczko uczestniczyło w pieszym rajdzie, upamiętniającym losy i trasę ewakuacji polskich oficerów z obozu w Gross Born (Borne Sulinowo) do obozu w Sandbostel, zimą 1945 roku. Patronem tegorocznej edycji rajdu był Edmund Markiewicz, nauczyciel spod Bydgoszczy, którego syn, pan Zbigniew Markiewicz, uczestniczył w pierwszym dniu rajdu.

Czytaj całość...
"Stop dopalaczom i narkotykom"- spotkanie z młodzieżą
niedziela, 24 czerwiec 2018
Wychodząc naprzeciw potrzebie prowadzenia edukacji dla młodzieży w zakresie szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków, dnia 15 czerwca 2018r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się spotkanie dla uczniów.

Czytaj całość...
Kaliscy informatycy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu
niedziela, 24 czerwiec 2018
W dniach od 13 do 15 czerwca 2018r. klasa pierwsza technikum informatycznego pod opieką wychowawcy Magdaleny Łojek oraz nauczycielki języka angielskiego Izabelli Chojnackiej uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu w ramach Kontraktu Samorządowego współrealizowanego przez ZSP w Kaliszu Pomorskim pn. „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Czytaj całość...
GRA MIEJSKA NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI
niedziela, 24 czerwiec 2018
Historyczna Gra Miejska „Śladami polskich mieszkańców Kalisza Pomorskiego” będąca jednym z działań kaliskiego Liceum na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Została przygotowana i przeprowadzona w dniu 14 czerwca 2018 r. przez grupę uczniów realizujących projekt „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego oraz pasjonata historii i kolekcjonera Wiesława Piotrowskiego. W grze wzięło udział 10 trzyosobowych zespołów, w tym 7 z liceum i 3 ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj całość...
LOGINY i HASŁA do wyników matur
czwartek, 21 czerwiec 2018

Loginy i hasła do wyników matur.

BEZPIECZNE WAKACJE
czwartek, 21 czerwiec 2018
Patronat
poniedziałek, 18 czerwiec 2018


Z przyjemnością informujemy, że III Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim zostały objęte patronatem miesięcznika "Polska Zbrojna", wydawanego przez Wojskowy Instytut Wydawniczy.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>