- Start
Weltsprachen Abitur!
środa, 07 listopad 2018
W dniu 30 października 2018 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego „WELTSPRACHEN ABITUR” - sesja jesienna. W konkursie udział wzięło 22 uczniów – miłośników języka niemieckiego.
Czytaj całość...
Obchody 100 lecia niepodległości
wtorek, 06 listopad 2018

Informacja o spektaklu pt."Lekcje szkolnej historii"
poniedziałek, 05 listopad 2018


Przed i po spektaklu pieniądze zbieramy dla chorej Gabrysi Rękawek.
Happening bezpieczeństwa
środa, 31 październik 2018
Dnia 27 października 2018 r. na rynku miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się Happening Bezpieczeństwa organizowany przez Stowarzyszenie Żarek i grupę medyczną z Drawska Pomorskiego z udziałem Medical Team ZSP Kalisz Pomorski.
Podczas trwania happeningu mieszkańcy miasta i gminy mogli otrzyamać czujniki tlenku węgla i gazu. By móc zdobyć czujnik tlenku węgla trzeba było rozwiązać test wiedzy dotyczący czadu, oraz przejść trzy stanowiska szkoleniowe, które byly prowadzone w specjalnym namiocie rozstawionym przez OSP Kalisz Pomorski.
Czytaj całość...
Pamięć o tych, którzy odeszli...
środa, 31 październik 2018
We wtorek 30.10.2018 r. uczniowie klasy 2d policyjno-penitencjarnej postanowili wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i księdzem Wojciechem Marcinkiewiczem, choć w symboliczny sposób podczas godziny wychowawczej i lekcji religii poświęcić czas na oczyszczenie zapomnianych grobów na starym kaliskim cmentarzu. Czasem tak niewiele potrzeba, by pamiętać o zapomnianych. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

Czytaj całość...
Recenzujemy
środa, 31 październik 2018
Od 10 września do 19 października w Mirosławcu i w Kaliszu Pomorskim młodzież uczestniczyła w projekcie dziennikarskim „Akcja- Redakcja”. Współpracowały ze sobą instytucje: Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Mirosławcu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim oraz ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Czytaj całość...
WYCIECZKA DO ŹRÓDEŁ POLSKIEJ PAŃSTWOWOŚCI
wtorek, 30 październik 2018
W środę 17 października 2018 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wzięła udział w wyprawie historyczno - krajoznawczej do Poznania. W roli przewodnika wystąpił Konrad Chwastek nauczyciel historii, długoletni mieszkaniec Poznania oraz par excellence miłośnik tego uroczego miasta. Towarzyszył mu Paweł Łuczko, nauczyciel geografii.
Czytaj całość...
UROCZYTSOŚĆ PATRIOTYCZNA Z UDZIAŁEM KALISKICH LICEALISTÓW
wtorek, 30 październik 2018
Piękny sobotni poranek i popołudnie 13 października 2018 r. grupa kaliskich Licealistów z klas wojskowych pod opieką nauczyciela przysposobienia wojskowego Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego spędziła na terenie Leśnictwa Mąkowary, gdzie na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz Pomorski Huberta Kozaka wzięli udział w posadzeniu Dęba Niepodległości.
Czytaj całość...
UCZEŃ NA MEDAL
poniedziałek, 29 październik 2018
W dniach 13-14.10.2018 r. na w okolicach Zamościa odbyły się Mistrzostwa Europy EFRS w Foxoringu, konkurencji w radioorientacji sportowej, która łączy w sobie klasyczną radioorientację sportową i bieg na orientację. W zawodach brało udział ponad 130 zawodników z Ukrainy, Mołdawii, Słowacji, Rosji i Polski.
Uczeń klasy pierwszej Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia, godnie reprezentował Polskę, Gminę Wałcz i szkołę, zdobywając w swojej kategorii wiekowej II i III miejsce. Warto podkreślić, że Mateusz w radioorientacji sportowej ma na swoim koncie już 106 medali. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj całość...
ZWYCIĘSKI POCZĄTEK ZMAGAŃ W POMORSKIEJ LIDZE HISTORYCZNEJ
piątek, 26 październik 2018
Deszczowy wtorek 23 października 2018 roku był szczęśliwym dniem dla drużyny kaliskiego Liceum, uczestniczącej w Pomorskiej Lidze Historycznej. W I rundzie konkursu, która odbyła się w auli Uniwersytetu Szczecińskiego sześcioosobowa ekipa pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęła pierwsze miejsce, uzyskując 75,5 na 100 możliwych do zdobycia punktów.
Czytaj całość...
Zwycięstwa w zawodach piłkarskich
piątek, 26 październik 2018
Dnia 24 października 2018 r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbyła się kolejna edycja Powiatowej Licealiady Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt. Zespoły reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zarówno żeński, jak i męski odniosły zwycięstwo w zawodach. Wiosną będą reprezentować powiat drawski w ćwierćfinałach Wojewódzkiej Licealiady Piłki Nożnej.
Czytaj całość...
Przedszkolaki z Dębska uczą się pierwszej pomocy
piątek, 26 październik 2018
Dnia 17 października 2018 r. w przedszkolu „Wesołe nutki” w Dębsku odbyło się szkolenie dla najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W spotkaniu wzięły dwie członkinie grupy Medical Team Kalisz Pomorski Natalia Kopczyk i Karolina Biskupska wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>