- Start
LICEALIŚCI ODDALI HOŁD LOTNIKOM
środa, 30 styczeń 2019
W mroźny wieczór, dniu 23 stycznia 2019 r. pododdział 19 uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką majora rez. Andrzeja Kowalewskiego i dyrektora szkoły Macieja Rydzewskiego wziął udział w uroczystościach rocznicowych związanych z upamiętnieniem 11. rocznicy katastrofy samolotu CASA C-295M pod pomnikiem na miejscu tragedii.

Czytaj całość...
POLONEZ NA PIĘĆDZIESIĄT PAR!
środa, 30 styczeń 2019
W mroźny sobotni wieczór 26 stycznia 2019r. maturzyści z czterech klas licealnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, dokładnie na 100 dni przed maturą, rozpoczęli bal studniówkowy. Mimo chłodu za oknami nikomu nie było zimno, dobra zabawa i tańce do białego rana rozgrzewały młodzież, rodziców i zaproszonych gości.
Bal odbył się w auli i na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Uroczystość przebiegała w pięknej scenerii wystroju marynistycznego. Głównymi bohaterami studniówki byli uczniowie klas maturalnych – 3a o profilu dwujęzycznym wraz z wychowawczynią Mirosławą Kacperską, 3b o profilu dziennikarsko – politechnicznym wraz z wychowawczynią Zytą Bogacz, 3c o profilu wojskowym z wychowawcą Sebastianem Statecznym i 3d o profilu policyjnym z wychowawcą Karolem Kaliną.
Czytaj całość...
Pierwsza pomoc w Dziennym Domu Senior+
niedziela, 27 styczeń 2019
W środę 23 stycznia 2019 r. członkinie grupy medycznej Medical Team przy ZSP w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Kowalczyk i Natalia Kopczyk, wraz z opiekunem Karolem Kaliną, przeprowadziły szkolenie dla seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Kaliszu Pomorskim.
Była to okazja to do powtórzenia procedury wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i osób dorosłych, a także do przećwiczenia ratowania ludzkiego życia przy zadławieniach. Uczestnicy szkolenia mogli sprawdzić swoje umiejętności na specjalnym fantomie do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień. Poza przypomnieniem podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności z kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pokazały jak udrożnić drogi oddechowe przy pomocy sprzętu medycznego.
Czytaj całość...
Upamiętnienie 74. rocznicy ewakuacji jeńców Oflagu IID
niedziela, 27 styczeń 2019
W środę 23 stycznia 2019r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pojechali na teren Oflagu IID, aby upamiętnić rocznicę ewakuacji jeńców obozu – polskich oficerów, którzy w dniu 28 stycznia 1945 roku wyruszyli w trudną drogę zakończoną w ostatnich dniach marca 1945 r. w Stalagu XB, w Sandbostel.
Rajd Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID od kilku lat ma miejsce w czerwcu. Jednak upamiętnienie polskich oficerów odbywa się także zimą, by uczcić pamięć tamtych dni w styczniu, w rocznicę dramatycznych wydarzeń.
Czytaj całość...
Jak śpiewa wszechświat?
wtorek, 15 styczeń 2019
Po raz czwarty kaliscy Licealiści mogli posłuchać jak „śpiewa wszechświat” na warsztatach astronomicznych. W piątek 11.01.2019r. uczniowie klas 1a, 1ti i 2a mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach z astronomii prowadzonych przez nauczyciela fizyki i informatyki Piotra Sieradzona, z wykształcenia i zamiłowania, świetnego astrofizyka.
Czytaj całość...
Sukces wokalistki Klepsydry
piątek, 25 styczeń 2019
Tegoroczną laureatką „XIII Konkursu Kolęd i Pastorałek” w Reczu, który odbył się 17 stycznia 2019r., została uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wokalistka grupy teatralnej „Klepsydra” – Wiktoria Spieler. Jury przyznało jej pierwszą nagrodę za umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz „ogólne wrażenie artystyczne”.
W przesłuchaniach uczestniczyło kilkudziesięciu wykonawców podzielonych na trzy grupy wiekowe. Wiktoria występowała w kategorii trzeciej (wiek od 15 do 19 lat). Przypomnijmy, iż rok temu w tym samym konkursie zdobył wyróżnienie ubiegłoroczny absolwent ZSP w Kaliszu Pomorskim, także wokalista „Klepsydry” – Adrian Kociuba.

Czytaj całość...
PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA
piątek, 25 styczeń 2019
W piątkowe południe 18 stycznia 2019r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim spotkali się na sali gimnastycznej, na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2018/2019. Spotkanie było okazją do podziękowania nauczycielom i uczniom za wytężoną naukę i liczne działania oraz sukcesy w zawodach sportowych i konkursach. Dyrektor Maciej Rydzewski podziękował również organowi prowadzącemu, jaki jest Starostwo Drawskie, Gminie Kalisz Pomorski oraz osobom i instytucjom współpracującym ze szkołą.
Apel rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej tragiczne wydarzenia w Gdańsku – śmierci prezydenta miasta Pawła Adamowicza.
Czytaj całość...
Połowinki w kaliskim Liceum
piątek, 25 styczeń 2019
19 stycznia 2019 r. odbyły się długo przygotowywane i wyczekiwane połowinki , w trakcie których wszystkie klasy drugie świętowały półmetek swojej historii w naszym Liceum.
Uroczystość licealistów rozpoczęła się od przemowy prowadzących: Julii Enders (kl.2b) i Nikodema Dziermańskiego (kl.2a), którzy w imieniu swoich koleżanek i kolegów mile przywitali zaproszonych wychowawców, rodziców oraz gości. Powitalnym prezentem dla wszystkich był występ wokalny Wiktorii Spieler (kl.2b), która jak zawsze zachwyciła swoim głosem. Uczniowie serdecznie podziękowali kwiatami - symbolem wdzięczności za okazaną życzliwość pomoc i wyrozumiałość swoim wychowawcom: Kamili Kulik ( klasa druga A –dwujezyczna, Joannie Mączkowskiej- klasa druga B medyczno-politechniczna, Grażynie Czerner - klasa druga C wojskowa, Pawłowi Łuczce- klasa druga D policyjno- penitencjarna). Kwiaty wdzięczności otrzymali także zaangażowani rodzice, którzy sporo czasu poświęcili w przygotowanie uroczystości.
Czytaj całość...
Zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
wtorek, 22 styczeń 2019
W dniu 16 stycznia 2019r. uczniowie z klasy pierwszej policyjno-penitencjarnej pod opieką nauczyciela przysposobienia penitencjarnego Krzysztofa Wójciaka, w ramach porozumienia o współpracy ze szkołą wzięli udział w zajęciach na terenie Zakładu Karnego w Wierzchowie.
W części teoretycznej dowiedzieli się jaka jest struktura i organizacja więziennictwa, rodzaje zakładów karnych w naszym kraju. Zostali zapoznani z programami resocjalizacyjnymi prowadzonymi przez funkcjonariuszy w pracy ze skazanymi. W części praktycznej zostali wyposażeni w alkogogle i narkogogle, dzięki czemu mieli możliwość sprawdzenia jak zmienia się zachowanie i postrzeganie rzeczywistości po zażyciu środków odurzających lub spożyciu alkoholu.
Czytaj całość...
Jak co roku graliśmy w WOŚP
wtorek, 22 styczeń 2019
Dnia 13 stycznia 2019r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jak co roku, włączyli się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekunami grupy były nauczycielki kaliskiego liceum i technikum: Zyta Bogacz, Renata Effenberg-Nawrot, Anna Józiak. Grupy wspierał i pomagał im Paweł Łuczko.
Tym razem zbieraliśmy pieniądze dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pomimo deszczowej pogody uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy innym zbierali pieniądze do puszek.
Czytaj całość...
Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 16 styczeń 2019
W piątkowe popołudnie 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się Szkolna Gala Talentów, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice. Wydarzenie to miało wyjątkowy i nowatorski przebieg. Jego myślą przewodnią było zaprezentowanie szerokiej widowni uczniowskich talentów, zainteresowań i pasji. Pomysłodawczynią zorganizowania Gali była pedagog Anna Józiak. Całość uroczystości koordynowała Joanna Mączkowska, polonistka, reżyser teatralny.
Czytaj całość...
Optyka oraz modele Wszechświata na Uniwersytecie Szczecińskim
środa, 16 styczeń 2019
W poniedziałek 14 stycznia 2019r. grupa uczniów rozszerzających fizykę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, w ramach współpracy z uczelnią, uczestniczyła w zajęciach w pracowni fizycznej na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Było to drugi z cyklu wyjazdów. Tym razem uczniowie poszerzyli wiedzę i umiejętności podczas doświadczeń z optyki falowej i optyki geometrycznej oraz wykładu z kosmologii.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>