- Start
Zajęcia na Akademii Morskiej dla klasy technikum
piątek, 29 marzec 2019
Uczniowie klasy 2 Ti w dniach 25-27 marca 2019 roku uczestniczyli w kursach na Akademi Morskiej w Szczecinie. Był to kolejny wyjazd dla uczniów klasy technikum informatycznego realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego.
Tematem zajęć tym razem były sieci komputerowe oraz język programowania Python. Z wielkim zainteresowaniem klasa technikum uczestniczyła w zajęciach gdzie nauczyli się podstawy pisania stron komputerowych za pomocą HTML+CSS oraz aplikacji internetowych przy pomocy języka Python.
Marcel Łastówka
WIZYTA DOWÓDCY 12. BAZY BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH
sobota, 30 marzec 2019
W dniu 27 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie Dyrektora Macieja Rydzewskiego gościł Dowódca 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu płk dypl. pil. Łukasz Andrzejewski – Popow. Wraz z Szefem Sekcji Komunikacji Społecznej mjr Małgorzatą Krywniak i żołnierzami jednostki spotkali się z uczniami klas wojskowych i klasą policyjną.
Czytaj całość...
Zemsta Aleksandra Fredry w interpretacji uczniów z Drawna
sobota, 30 marzec 2019
W poniedziałek 18.03.2019r. młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim pojechała do Drawna, aby zobaczyć spektakl teatralny – ,,Zemstę” Aleksandra Fredry. Spektakl został przygotowany i wystawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drawnie.
Licealiści są pod wrażeniem przedsięwzięcia. Mimo niedużej przestrzeni, czy zaplecza, scena świetnie odzwierciedlała zamek - miejsce akcji. Przedstawienie trwało ponad godzinę. Aktorzy byli znakomicie przygotowani, dobrze pamiętali obszerne teksty swoich ról. Przedstawienie prowadzili z energią i aktorskim wyczuciem od początku do końca.
Czytaj całość...
III Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych
sobota, 30 marzec 2019
Dnia 26 marca 2019 r. odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Organizatorem zawodów jest nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy policyjnej Karol Kalina, który wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Renatą Effenberg-Nawrot i Sebastianem Statecznym sprawnie przeprowadził rywalizację adeptów służb mundurowych.
Czytaj całość...
Warsztaty z geologii i paleontologii Skamieniałości z eratyków  świadkowie historii Ziemi
czwartek, 28 marzec 2019
We wtorek 26 marca 2019 r. uczniowie klas drugich ZSP w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w nietypowej lekcji geologii i paleontologii. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowały spotkanie z dr inż. arch. Przemysławem Sztajnerem, pracownikiem naukowym Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.
Wykład dla uczniów geografii rozszerzonej, których opiekunem był nauczyciel geografii Paweł Łuczko, to nietypowa podróż w czasie oraz interesujące i bogate uzupełnienie wiedzy z lekcji i ze szkolnych podręczników. Praktyczna część, związana z wyjazdem do kopalni w Mielenku Drawskim, była skuteczną możliwością sprawdzenia swojej wiedzy w terenie.
Czytaj całość...
Z Erasmusem+ we Włoszech
czwartek, 28 marzec 2019
W dniach od 11 do 17 marca 2019r. grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim realizowała kolejny, włoski etap projektu „Be aware for your future” w ramach projektu Erasmus+.
Uczniowie kaliskiego liceum – Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Agnieszka Reczko, Rozalia Hildebrand, Julia Strugała, Zuzanna Mieszkowska i Franciszek Halapacz wraz z koordynatorem Anną Arcimowicz oraz nauczycielami Karolem Kaliną i Beatą Wrzosek- Majewską spędzili sześć pracowitych dni w miejscowości Termini Imerese we Włoszech. We wtorek 12 marca w szkole I.IS.S.S „Stenio” uroczyście rozpoczęto drugie międzynarodowe szkolenie uczestników projektu. Oprócz uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim, w spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół z Litwy (Krazia), Łotwy (Jaunpils), Turcji (Etimesgut) oraz szkoła goszcząca z Włoch.
Czytaj całość...
MARSZ KONDYCYJNY KLASY WOJSKOWEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Dnia 21 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z klasy 1c o profilu wojskowym wraz z wychowawczynią Renatą Effenberg-Nawrot i nauczycielem geografii Pawłem Łuczko wyruszyli w poszukiwaniu wiosny na marsz kondycyjny.
Cykliczne marsze kondycyjne klas mundurowych służą podnoszeniu wytrzymałości uczniów. Są również ważnym elementem przygotowania do zawodów sportowo - obronnych. Trasa marszu przebiegała spod szkoły drogą wiśniową do Białego Zdroju. Następnie drogami leśnymi uczniowie dotarli pod Bralin. Po drodze trafili na tropy wilka.
Czytaj całość...
SZKOLENIE Z ŻOŁNIERZAMI 2 BRYGADY ZMECHANIZOWANEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Poniedziałek 25 marca 2019r. był pracowitym dniem dla uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu, zrealizowanym we współpracy z żołnierzami 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Złocieńca.
Część zajęć odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie miało miejsce m.in. szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajdowały się punkty szkoleniowe przygotowane przez żołnierzy, gdzie młodzież zapoznawała się z bronią strzelecką używaną w 2 Brygadzie Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli składanie i rozkładanie karabinka Beryl i karabinka AKM. Na boisku szkolnym młodzież ćwiczyła pod kierunkiem wojskowych instruktorów rzut granatem, a uczniowie z klasy 1c musztrę.
Czytaj całość...
LITERATURA ANGOLOJĘZYCZNA W ORYGINALE
czwartek, 28 marzec 2019
Pierwszy dzień wiosny 21 marca 2019r. upłynął w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod znakiem języka angielskiego. Odbył się II Szkolny Konkurs Głośnego Czytania Literatury Anglojęzycznej w Oryginale. Organizatorką konkursu jest nauczycielka języka angielskiego Izabella Chojnacka.
Idea przyświecająca konkursowi to propagowanie wśród uczniów czytelnictwa literatury anglojęzycznej w oryginale, które będąc przyjemnością, pomaga również w rozwijaniu kompetencji językowych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych oraz grup z rozszerzonym językiem angielskim: Mateo Coseart, Wiktoria Kujawska, Daria Wojtysiak, Kacper Woźniak, Paulina Ławniczak, Weronika Mazur i Wiktoria Rakowska. Zaprezentowali oni fragmenty prozy i poezji anglojęzycznej przed audytorium składającym się z zaproszonych zaprzyjaźnionych osób.
Czytaj całość...
Program Pikniku Młodych Pasjonatów
niedziela, 24 marzec 2019

PROGRAM PIKNIKU MŁODYCH PASJONATÓW

Fraktal na stulecie
środa, 27 marzec 2019
W ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w piątkowe popołudnie 22 marca 2019r. uczniowie ułożyli na boisku szkolnym piąty etap konstrukcji tzw. dywanu Sierpińskiego, składający się z 243 osób.
Kaliskie liceum liczy 374 uczniów, dlatego wyższego etapu nie udałoby się skonstruować. Grupa uczniów z klasy drugiej pod opieką nauczycielek matematyki – Danuty Stempień, Zyty Bogacz i zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, wytyczyła na szkolnym boisku punkty, w których stanęło 243 uczniów. Finał był imponujący. Żywy dywan Sierpińskiego, w postaci fraktala składającego się z trójkątów powstał na szkolnym boisku.
Czytaj całość...
Lekcje z kaliskimi zagadkami
środa, 27 marzec 2019
Czy podczas jednej, 45- minutowej lekcji można rozwiązać 45 zagadek dotyczących dziejów i tajemnic Kalisza Pomorskiego? - Teoretycznie tak, lecz w praktyce to niemożliwe gdyż każda odpowiedź wymaga podania szerszego, historycznego tła, aby zapadła w pamięci – podkreślił regionalista Bogumił Kurylczyk podczas prowadzonych 18.marca we współpracy z Joanną Mączkowską zajęć w kaliskim Liceum.
Przykładowo odpowiedź na pytanie o liczbę otaczających miasto jezior wymaga uzupełnienia o ważną informację, że obecne cztery powstały z jednego wielkiego jeziora. A to jak powstawały poprzez przecinanie ich kolejno usypywanymi przez mieszkańców trzema groblami stanowi bardzo ciekawą i pouczającą opowieść. Łączy się ona z kolejnymi pytaniami choćby o liczbę trzech bram w murach warownych . Wynikała ona właśnie z tego, że do miasta prowadziły trzy drogi po trzech wspomnianych groblach, którymi nadal biegną współczesne ulice: Wolności i Dworcowa (do dawnej Bramy Reckiej), Religi (do Bramy Kamiennej) oraz Suchowska (do Bramy Młyńskiej).
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>