- Start
MISTRZOSTWA POLSKI I PUCHAR POLSKI W CROSS COUNTRY W KALISZU POMORSKIM
niedziela, 30 wrzesień 2018
W dniach 22-23 września 2018 r. na torze motocrossowym w Kaliszu Pomorskim odbyła się IX ostatnia runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w CROSS COUNTRY.
Podczas trwających zawodów nie mogło zabraknąć młodzieżowej grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski, którą reprezentowała uczennica klasy II B Natalia Kopczyk.
W czasie trwających wyścigów Natalia wraz z opiekunem grupy panem Karolem Kaliną zabezpieczała wyścigi na zasadach „flagowania”. Polegało to na ustawieniu się na tzw. hopkach i obserwowaniu wyścigu. W momencie, gdy dochodziło do wypadków uczennica wraz z opiekunem musieli użyć flagi w celu poinformowania nadjeżdżających zawodników o wypadku jaki miał miejsce.
Czytaj całość...
Informacja o naborze do projektu Erasmus+
czwartek, 27 wrzesień 2018
Chętnych do wzięcia udziału w projekcie "BE AWARE FOR YOUR FUTURE" w ramach programu ERASMUS+ zapraszamy do zapisywania się do Pana Karola Kaliny.
Informacja o egzaminach z pierwszej pomocy:
- teoretyczny odbędzie się na sali gimnastycznej w środę 3 października 2018 na 4 godzinie lekcyjnej
- praktyczny odbędzie się w auli szkolnej w środę 10 października 2018 na 3 i 4 godzinie lekcyjnej.

Rozmowa kwalifikacyjna w języku angielskim odbędzie się w czwartek 4 października o godzinie 15.00 w sali nr 4. Rozmowa ma na celu sprawdzenie poziomu komunikacji w języku angielskim. Tematyka dowolna.

REGULAMIN REKRUTACJI

Wolontariusze z Kalisza Pomorskiego w warszawskim Teatrze Kamienica
czwartek, 27 wrzesień 2018
24 września odbył się koncert, a także kiermasz, zbiórka oraz aukcja na rzecz podopiecznych Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Do współpracy przy organizacji imprezy pani prezes Dorota Landowska zaprosiła licealistów z Kalisza Pomorskiego. To zaszczyt i wyróżnienie podkreślali uczniowie, którzy chętnie zgłosili się do pomocy. Praca w roli wolontariusza w kaliskiej szkole jest czymś naturalnym, ta cenna idea jest tu rozpowszechniana przez wielu pedagogów.

Czytaj całość...
Budujemy redakcję
środa, 26 wrzesień 2018
20 września grupa gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Mirosławcu brała udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Aleksandrę Radecką, opiekunkę „Kontrastu”-gazety wydawanej od 15 lat przez młodzież ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Spotkanie w kaliskim Liceum było pierwszym krokiem do założenia przez uczniów z Mirosławca własnego pisma. Przy tworzeniu zespołu dziennikarskiego młodszym kolegom pomagali także licealiści z Kalisza Pomorskiego: redaktor naczelna „Kontrastu” Magdalena Wyrzykowska, jej zastępczyni Maria Wiewiórkowska, grafik Adrian Głogowski i fotograf Dominika Sosnowska.
Rozpoczęło się od wypisania na tablicy podstawowych haseł związanych z gazetą, np. regularność wydań, format, liczba stron, działy , tytuł.
Czytaj całość...
ŚWIĘTO SZKOŁY
środa, 26 wrzesień 2018
Przypadająca w wrześniu rocznica ataków terrorystycznych na USA z 2001 r. jest jak co roku wyjątkowo upamiętniana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, szkole noszącej imię „Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku. Jest to też dzień, w którym uczniowie klas pierwszych są uroczyście przyjmowani do szkolnej społeczności.
W tym roku święto szkoły miało miejsce 21 września w „Inteligentnym Ogrodzie”. Ponad 140 uczniów klas pierwszych – czterech liceum i jednej technikum informatycznego, świętowało wraz z uczniami starszych klas, nauczycielami, rodzicami, pracownikami obsługi i administracji.
Czytaj całość...
AKTYWNA INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH
niedziela, 23 wrzesień 2018
Tradycją kaliskiego Liceum i Technikum jest coroczny wyjazd klas pierwszych, który jest okazją do poznania się młodzieży, integracji zespołu wychowawczego oraz współpracy z wychowawcą przez wspólny pobyt, zajęcia, gry i zabawy prowadzone poza szkołą.
W pierwszej połowie września pięć klas pierwszych: 1a, 1b, 1c, 1d, 1ti wraz z wychowawcami: Magdaleną Łojek, Katarzyną Arsobą, Renatą Effenberg-Nawrot, Wojciechem Sztobryniem i Danutą Stempień wyjechało się na obóz integracyjny zorganizowany na Ośrodku Kadet OK w miejscowości Długie. Doświadczona kadra instruktorów zapewniła młodzieży i opiekunom wiele atrakcji.
Czytaj całość...
Maturzyści z Kalisza Pomorskiego na największej w Polsce lekcji matematyki.
środa, 19 wrzesień 2018
Nowy rok szkolny maturzyści zaczęli od treningu motywacyjnego, który poprowadził mistrz matematyki Dariusz Kulma - Nauczyciela Roku 2008. W auli Uniwersytetu Szczecińskiego 18 września 2018r. zebrało się 1000 maturzystów, wśród nich ponad setka kaliskich licealistów, którzy podczas największej lekcji matematyki w Polce zmierzyli się z dowodami matematycznymi. Uczniowie poczuli wiatr w żaglach dzięki Panu Kulmie, który uświadomił im, że warto w życiu wytyczać sobie cele i z pełną determinacją je osiągać.
Czytaj całość...
OTWARCIE PRACOWNI INFORMATYCZNEJ
środa, 19 wrzesień 2018
W dniu 17 września 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni informatycznej – urządzeń techniki komputerowej, lokalnych sieci komputerowych i aplikacji internetowych. Nowa sala lekcyjna powstała po adaptacji części strychu. Jest wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy. Łączna kwota wydatkowana przez powiat drawski na tę inwestycję w ramach działania 9.9 Kontraktu Samorządowego na obszarze Strefy Centralnej wyniosła 400 000 złotych.
Czytaj całość...
ERASMUS+ W ZSP W KALISZU POMORSKIM
środa, 19 wrzesień 2018
Pod koniec sierpnia 2018 r. Narodowa Agencja Programu Erasmus+, program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, wymiany młodzieży i sportu, ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół.
Wśród wniosków, które zostały zatwierdzone i uzyskały dofinansowanie znalazł się projekt wymiany młodzieży pt. „Be aware for your future”, który będzie realizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jako szkołę koordynującą, w latach 2018 – 2020 we współpracy ze szkołami z Litwy, Łotwy, Włoch i Turcji.
Czytaj całość...
WŁOSKI POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO
czwartek, 13 wrzesień 2018
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019 we włoskich klimatach. W wycieczce do Włoch w pierwszym tygodniu września (3-8 września 2018r.) uczestniczyli głównie uczniowie klas maturalnych oraz klas drugich pod opieką nauczycielek – organizatorki wyjazdu Mirosławy Kacperskiej, Danuty Stempień i Zyty Bogacz. Zwiedzili Florencję, Rzym, Watykan, Rimini i Wenecję. Podczas podróży młodzież i opiekunowie podziwiali piękne krajobrazy, malownicze budowle na wzgórzach oraz egzotyczną roślinność.
Pierwszym miastem na trasie wycieczki była Florencja, gdzie uczestnicy wyjazdu zwiedzili Bazylikę Santa Croce, Katedrę Santa Maria del Fiore, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium z Drzwiami Raju. Spacerowali po placu Piazza Della Signoria i Moście Złotników.
Czytaj całość...
Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP w Kaliszu Pomorskim
wtorek, 04 wrzesień 2018

W dniu 3 września 2018 r. w ogrodzie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 z udziałem grona pedagogicznego, licznie przybyłych zaproszonych gości, w tym delegacji Armii USA, rodziców, a przede wszystkim prawie 400 uczniów, uczących się w 14 oddziałach liceum i technikum informatycznego.

Czytaj całość...
Rekrutacja do szkół dla dorosłych
poniedziałek, 09 lipiec 2018
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>