- Start
Zwiastuny wiosny
poniedziałek, 02 marca 2015
Wiosna, wraz z piosenką „Pomaluj mój świat”, zawędrowała z kaliskiego Liceum do Zakładu Karnego w Wierzchowie. Ale nie za karę, lecz jako akt dobrej woli, właściwy dla tych, którzy pomagają uwierzyć osadzonym, że powrót do normalności ma sens. Dlatego śpiewający członkowie grupy teatralnej „Klepsydra” po raz kolejny pojechali tam, by podzielić się swoją radością z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują.
Czytaj całość...
ERASMUS+ working day 4
czwartek, 26 lutego 2015

26 lutego uczniowie przebywający w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ zwiedzili miasto Montanches. W nim wspaniałe ruiny zamku z II wieku wybudowanego przez Rzymian. Zamek był kolejno zdobywany przez Wizygotów, Arabów i od XII wieku przez chrześcijan. Piękne widoki sięgające 160km oraz piękny cmentarz u podnóża zamku.
Następnie mogli zwiedzić masarnię produkująca specjał regionu - wyśmienitą szynkę. A na koniec, spotkanie z Panem Burmistrzem Caceres.
Administrator
ERASMUS+ working day 3
czwartek, 26 lutego 2015
Kolejny dzień w Hiszpanii spędziliśmy poza miastem. Mogliśmy blisko przyjrzeć się pracy zakładów utworzonych przez młodych ludzi jako pomysł na problem bezrobocia w Hiszpanii. Ekologiczne jedzenie, ekologiczne kosmetyki oraz ekologiczna turystyka.
Kolejnym punktem programu było muzeum sztuki współczesnej z bardzo niecodziennymi eksponatami, których niestety nie można było fotografować. Ten na zdjęciach z zewnątrz - rzeźba z samochodów i samolotu jest najmniej zaskakujący.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.


Administrator
ERASMUS+ working day 2
wtorek, 24 lutego 2015
24 lutego w ramach zajęć z projektu ERASMUS+ młodzież biorąca w nim udział udałą się odległego o 70 km od Caceres Parku Narodowego Monfrague. To jedyny park narodowy w prowincji Extremadura, i jeden z 11 w Hiszpanii. Park ten znajduje się nad rzeką Tag, która stąd płynie aż do Portugalii i tam wpływa do Atlantyku. Tutaj też znajdują się lęgowiska sępów, orłów oraz m.in. bocianów czarnych.
Młodzież z zapartym tchem oglądała przepiękne widoki oraz podziwiała wiejską architekturę pamiętającą pierwszych mieszkańców tych terenów sprzed tysiąca lat.
Administrator
ERASMUS+ - working day 1
poniedziałek, 23 lutego 2015
Po wspaniałej słonecznej niedzieli, którą uczniowie spędzili ze swoimi hiszpańskimi rodzinami, przyszedł czas wytężonej pracy nad projektem.
Rozpoczęliśmy dzień od wizyty w szkole naszych gospodarzy w Caceres, gdzie po śniadanku udaliśmy się na zajęcia warsztatowe oraz mogliśmy zwiedzić szkołę i jej wyposażenie. Uczestniczyliśmy także w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej książce "Don Kichot" Servantesa. Mogliśmy zobaczyć publikacje tej książki z całego świata (w tym także z Polski). Postać Don Quijote de la Mancha jest bardzo blisko związana z rejonem w którym przebywamy.
Czytaj całość...
ERASMUS + Wyjazd do Hiszpanii
sobota, 21 lutego 2015
21 lutego grupa uczniów biorących udział w projekcie ERASMUS+ (Alicja Dziadek, Konrad Rybczyk, Agnieszka Pęder, Szczepan Domagała, Aleksandra Łastówka, Olivia Kucharska, Szymon Wytlib) udała się w podroż do Hiszpanii. Razem z nimi trójka nauczycieli - Agnieszka Kubat, Paweł Łuczko oraz Adam Stąporek.
Bardzo dużo dzieje się podczas tego wyjazdu. Wobec tego postanowiliśmy na bieżąco w miarę możliwości codziennie informować o wszystkich ważnych wydarzeniach.
Czytaj całość...
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej
czwartek, 19 lutego 2015
Dnia 18 lutego 2015 r. w hali ZSP w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach udział wzięły drużyny ZSP z Czaplinka, Drawska Pom., Czaplinka i Kalisza Pom.
Nasze dziewczęta pokonały drużynę ze Złocieńca 11:4, Drawska Pom. 19 :1 i Czaplinka nie dając rywalkom żadnych szans broniąc tytułu z ubiegłego roku ponownie zostały MISTRZYNIAMI POWIATU DRAWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ 2015 .Niepokonaną drużynę tworzą : Zuzanna Menżyk, Karolina Lak, Natalia Butkowska, Lenart Natalia, Wolińska Klaudia, Dzida Kaja, Trojanek Dominika, Góralczyk Aleksandra, Tuchaj Anna, Zawada Magdalena.
Renata Effenberg-Nawrot
Czytaj całość...
PODZIĘKOWANIA DLA KOMBATANTÓW
środa, 18 lutego 2015
W dniu 13 lutego 2015 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Alicja Bulkiewicz, Liza Okonek i Kacper Ambroziak razem z nauczycielem historii Maciejem Rydzewskim, dzięki uprzejmości Straży Miejskiej, odwiedziła mieszkających na terenie Gminy Kalisz Pomorski kombatantów, którzy walczyli o wolną Polskę podczas drugiej wojny światowej. Okazją była 70 –ta rocznica zdobycia Kalisza Pomorskiego przez Armię Czerwoną.
Czytaj całość...
I Olimpiada Wiedzy o Obronności
środa, 18 lutego 2015
W dniu 22 stycznia uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Piotr Iliczyn, Mateusz Gerula i Przemysław Doroszuk zajęli drugie miejsce w I Olimpiadzie wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa organizowaną przez Szkołę Policji i Akademię Pomorską w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej.
Czytaj całość...
Klip na konkurs "Operacja Dehejtyzacja"
poniedziałek, 16 lutego 2015
Tekst alternatywny

Mamy zaszczyt zaprezentować utwór wraz z klipem (teledyskiem), który wziął udział w konkursie "Operacja Dehejtyzacja" organizowanym przez magazyn "Numa Numa". Piosenkę stworzył Jakub Biegniewski, a w klipie wystąpił Bartosz Rowiński. Opiekunem była i jest Pani Joanna Mączkowska. Nasze dzieło, można obejrzeć pod tym linkiem KLIK
Bartosz&Kuba

Do Liceum już przyleciały Amory
czwartek, 12 lutego 2015
Na trzy dni przed Walentynkami, w środę, pierwsze Amory przybyły do Kalisza Pomorskiego i wybrały na swoją bazę, pewnie nieprzypadkowo, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi. Może właśnie z powodu rosnącej wśród jego uczniów znajomości języków obcych, posłańcy Święta Zakochanych stąd będą rozsyłać na całą Gminę - nie tylko po polsku - swoje sercowe sygnały. W Liceum celne „strzały Amora” rozweseliły i uczniów, i nauczycieli.
Czytaj całość...
Godziny pracy pedagoga oraz BPS
czwartek, 12 lutego 2015


Godziny pracy pedagoga szkolnego oraz gabinetu profilaktyki szkolnej

<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>