- Start
ETAP OKRĘGOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY
piątek, 20 marca 2015
W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w konkursie „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Etap okręgowy dla województwa zachodniopomorskiego odbył się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, który jest organizatorem konkursu. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań. 25 marca 2015 r. zostanie ogłoszona lista 18 uczestników finału, który zostanie rozegrany również w Bydgoszczy w połowie kwietnia.
Czytaj całość...
Klasa mundurowa z wizytą w Komendzie Policji i Prokuraturze
piątek, 20 marca 2015
W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą Anną Józiak oraz Panem komisarzem Krzysztofem Wójciakiem odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim. Tam odbyły się zajęcia ze st.asp. Mariuszem Liszewskim, technikiem kryminalistyki, którego głównym celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat techniki śledczej.
Czytaj całość...
VI Targi Pracy i Edukacji
piątek, 20 marca 2015
18 marca 2015 r. uczestniczyliśmy w szóstej edycji Targów Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim "Już dziś zaczynam odnosić sukces i realizować własne cele i marzenia". Stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przygotowane zostało w charakterze militarnym.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w mundurach wojskowych i policyjnych oddziałów antyterrorystycznych przykuli uwagę wielu osób, odwiedzających targi. Obecność licznej grupy z pierwszej klasy policyjnej nie pozostawała także bez echa. Była to świetna okazja do zapoznania się z ofertami innych szkół i uczelni wyższych, oraz z ofertami wielu pracodawców.
Czytaj całość...
OGÓLNOPOLSKI KONKURS: "POKAŻ NAM JĘZYK"
poniedziałek, 16 marca 2015

Kolejny raz szczególnie uzdolnieni językowo uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach językowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jest to już XV jubileuszowa edycja konkursu pod przewodnim tematem Jak zbudować własną markę?
Etap szkolny zgromadził 18 932 uczniów z 543 szkół w Polsce.
Do I etapu przystąpiło z naszej szkoły 30 uczniów w kategorii język angielski/język niemiecki. Eliminacje przeprowadzone zostały internetowo, każdy z uczestników po zalogowaniu rozwiązywał swój test i za chwilę po skończeniu informowany był o wyniku.
Czytaj całość...
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI W NASZEJ SZKOLE
poniedziałek, 16 marca 2015
Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi po raz kolejny zorganizowano akcję oddawania krwi w naszej szkole.
Koordynatorami akcji są Pani Anna Józiak – pedagog szkolny oraz przedstawiciel uczniów Mateusz Janiak. Jak zwykle młodzież stanęła na wysokości zadania i oddała całkiem ładną ilość krwi. W akcji brało udział 45 osób.
Wszystkim ofiarującym swoją krew serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących.
Anna Józiak
Święto liczby Pi w kaliskim LO
poniedziałek, 16 marca 2015
Piątek 13 marca nie zawsze musi być pechowy. Szczęśliwy okazał się dla zwycięzców drugiej edycji konkursu „Liczba Pi”. Matematyczne święto, które przypada 14 marca należy do ludolfiny - liczby pi. Uczniowie wykazali się kreatywnością aby ukazać wyjątkowe znaczenie tej stałej Archimedesa.
Oryginalność sprawiła, że każdy został championem w swojej kategorii. Uczestnicy szukali inspiracji w różnych źródłach: Michalina Wróblewska i Kasia Fatalska wykonały prześlicznego torta w kształcie pi; Szymon Lisiecki, Michał Kubicki, Szczepan Domagała, Wiktor Grzejszczyk i Maciej Radzimski wyśpiewali liryczną wersję liczby pi; Patryk Szeffler specjalizujący się w animacjach komputerowych wkomponował w sportowe auto symbol pi. Kamila Bulwa natomiast udowodniła wszystkim, że ma fenomenalną pamięć, ponieważ zapamiętała 133 cyfry rozwinięcia liczby pi. Podsumowując te zmagania warto dodać, że „pi” to nie tylko 3,14 ale nieskończenie wiele cyfr po przecinku, w 2014 r. udało ich się wyznaczyć ok. 13,3 bilionów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że matematyka dostarcza im tak wiele zmysłowości.
Katarzyna Witek
Kolejny dziennikarski sukces
czwartek, 12 marca 2015
Marta Stympin, uczennica ZSP w Kaliszu Pomorskim i opiekun szkolnej gazety „Kontrast” Aleksandra Radecka zostały docenione podczas Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej we Wrocławiu. To trzeci sukces dziennikarzy „Kontrastu” w tym konkursie.
W XIV edycji konkursu wzięło udział ponad stu młodych adeptów pióra, a wybrano pięć najlepszych prac i przydzielono równorzędne nagrody. Jedną z nich wywalczył reportaż Marty Stympin, która od pierwszej klasy na łamach szkolnej gazety „Kontrast” szlifuje swoje pióro w tekstach reporterskich i wywiadach.
Czytaj całość...
OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII
czwartek, 12 marca 2015

ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU „OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII”
W dniu 10 marca 2015 r. dwoje uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim: Karolina Kawecka i Maciej Radzimski, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięła udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu : „Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii”. W gronie 47 uczestników konkursu zajęli odpowiednio 24 oraz 10 miejsce wykazując się dużą wiedzą z zakresu najnowszej historii Polski w latach 1970 – 1990.

Maciej Rydzewski
Kalisz Pomorski - moja mała Ojczyzna
czwartek, 12 marca 2015
Już piąty rocznik licealnych klas pierwszych, na lekcjach wiedzy o kulturze realizuje autorski projekt Joanny Mączkowskiej: „Kalisz Pomorski – moja mała Ojczyzna”. W jego ramach uczniowie przygotowują dla kolegów publiczne prezentacje na temat historii naszego miasta w oparciu o publikacje zamieszczone na portalu: www.liceum.kalisz.pl. Na początku marca, w auli kaliskiego Liceum wygłoszono cykl takich regionalnych pogadanek. Ich ukoronowaniem było spotkanie (11 marca) z autorem większości omawianych publikacji, Bogumiłem Kurylczykiem.
Czytaj całość...
Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu
poniedziałek, 09 marca 2015
Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej !!!
W czwartek, 26 lutego 2015 roku, w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, odbyła się XIV edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowana pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Celem olimpiady było m. in. zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy ekologicznej w kwestii zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami, gospodarką rolną (ochroną gruntów rolnych, zastosowaniem nawozów naturalnych i organicznych w rolnictwie) oraz zanieczyszczeniami i ochroną gleb.
Czytaj całość...
Geografia z pasją
poniedziałek, 09 marca 2015
W trakcie trwania zajęć projektowych "Praca z pasją Szok" uczniowie mieli okazję w praktyce sprawdzić funkcjonowanie zegara słonecznego i porównać wyniki z czasem zegara atomowego np. w internecie. Zegar słoneczny ustawiony w pobliżu budynku Urzędu Miasta zdecydowanie to zadanie ułatwił.
Nic tak natomiast nie rozwija, jak doświadczenie. Dlatego też uczniowie z grupy projektowej 2.5.c przeprowadzili krótkie badania terenowe w Kaliszu Pomorskim. Zadanie polegało na przeliczeniu natężenia ruchu samochodowego na drodze krajowej nr 10 w pobliżu szkoły. Okazało się, że w stosunkowo krótkim czasie ruch samochodowy był znaczący i wyniósł około 90 samochodów w każdą stronę w ciągu pół godziny. dało to podstawę do kolejnych obliczeń i statystyk, związanych także z analizą kierunków przejazdów samochodów na podstawie tablic rejestracyjnych.

Paweł Łuczko
Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej
niedziela, 08 marca 2015
Dnia 24.02.2015 r. w sali ZSP w Drawsku Pom. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Powiat Drawski reprezentowały drużyny z Czaplinka, Drawska Pom. i Kalisza Pom.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. Skład medalowej drużyny : Dorota Cerazy, Aleksandra Stencelewicz, Daria Błądek, Klaudia Gabrysiak, Michalina Wróblewska, Zuzanna Menżyk, Dominika Trojanek.
Chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w powiecie. Drużynę tworzą: Mateusz Janiak, Pietz Daniel, Kozioł Marek, Doroszuk Przemysław, Gerula Mateusz, Kuca Dawid, Szłapak Szymon.
Ogromne gratulacje !!!


Renata Effenberg-Nawrot
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>