- Start
Spotkanie z muzyką SDM
niedziela, 07 czerwca 2015


Pierwsze spotkanie z muzyką w "kawiarence 5" za nami. Stare Dobre Małżeństwo w starych i nowych utworach przez blisko 2 godziny uspokajało i wyciszało 9 uczestników klimatycznego spotkania. Miło było porozmawiać przy herbatce, słodząc się ciastami w tak zacnym gronie.
Zapraszamy na kolejne spotkania z poezją śpiewaną wkrótce.

"SMAK ŻYCIA" - debata o dopalaczach.
piątek, 05 czerwca 2015
Dnia 02.06.2015r w Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata społeczna na temat dopalaczy.
W spotkaniu oprócz uczniów tej szkoły udział wzięli zaproszeniu uczniowie okolicznych gimnazjów, przedstawiciele władz samorządowych, rodzice oraz przedstawiciele pomocy społecznej i szczecińskiego Monaru.
Celem debaty było dostarczenie Nam młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami.
Czytaj całość...
IV Rajd im. Jana Zamoyskiego Szlakiem Ewakuacji Jeńców Oflagu IID.
piątek, 05 czerwca 2015
Rajd im. Jana Zamoyskiego, patrona tegorocznej edycji przeszedł już do historii. Pięćdziesięciu uczestników w zmiennym składzie przemierzało trasę ewakuacji jeńców z 1945 roku. Po wizycie w Bornem Sulinowie i chwili refleksji przy tryptyku autorstwa Jana Zamoyskiego uczestnicy przeszli do Izby Muzealnej, by losy jeńców stały się jeszcze bliższe tuz przed wymarszem. Jak zawsze w pierwszych chwilach rajdu towarzyszył nam dr Tomasz Skowronek, by opowiedzieć wiele niesamowitych historii już na terenie obozu. Około południa wszyscy byli już w stanie rozpocząć trwający trzy dni marsz w kierunku Węgorzyna.
Czytaj całość...
Klepsydra wystawi Kenstela
piątek, 05 czerwca 2015
Czy wiecie, że polski rycerz Janusz Kenstel, pierwszy pan na kaliskim Zamku, żyje do dzisiaj jako wodnik w toni naszego Wielkiego Bobrowa? Pewnie dlatego jest ono takie głębokie… O tym opowiada widowisko plenerowe, jakie w najbliższą środę, 10 czerwca o godzinie 18.00 na Plaży Miejskiej, zaprezentuje licealna grupa teatralna „Klepsydra” (gościnnie wystąpią także uczniowie z kaliskich szkół, z Ośrodka Kultury i „Violki-Kibolki”). Próby już trwają.
Czytaj całość...
DWIE DRUŻYNY FINALISTAMI MIĘDZYNARODWEGO KONKURSU "ALIANTE 2015"
wtorek, 02 czerwca 2015

W dniu 15 czerwca 2015 r. zostały ogłoszone wyniki etapu krajowego międzynarodowego konkursu „ALIANTE 2015”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Macieja Rydzewskiego.
Czytaj całość...
WARSZTATY KULINARNE Z KUCHRZEM KRÓLEWSKIM
wtorek, 02 czerwca 2015
W dniu 1 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez pana Macieja Nowickiego, kucharza królewskiego z Muzeum Króla Jana III w Wilanowie, współpracownika profesora UMK w Toruniu, Jarosława Dumanowskiego, specjalisty od kuchni staropolskiej, z którym wspólnie odkrywa i rekonstruuje smaki naszych przodków.
Maciej Nowicki pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał pod okiem Brada Ryana
Czytaj całość...
Piknik Młodych Pasjonatów 2015
piątek, 29 maja 2015
Czwarty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum
Piknik Młodych Pasjonatów na stałe wpisał się w harmonogram pracy LO w Kaliszu Pomorskim. W czwartek 28 maja 2015r. odwiedziło nasze liceum 250 uczniów z 13 gimnazjów. Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Choszczna, Drawna, Kalisza Pomorskiego, Recza, Dolic i Tuczna. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach warsztatowych, sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach.
Czytaj całość...
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej
środa, 27 maja 2015
W dniu 22-24.05.2015 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców ZSP w Kaliszu Pom. wzięła udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej odbywającej się pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W turnieju wzięło udział 50 zespołów z różnych stron Polski. Turniej odbywał się na wysokim poziomie.
Nasze reprezentacje brały udział po raz pierwszy w mistrzostwach i zagrały bardzo dobre mecze zajmując wysokie miejsca w Polsce. Nasze dziewczęta Dominika Trojanek, Natalia Lenart, Karolina Kawecka po zaciętych meczach zajęły X miejsce.
Czytaj całość...
SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE 2015"
wtorek, 26 maja 2015
W dniach 21-22.05.2015r w Koszalinie odbyły się XXXVIII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZCHODNIOPOMORSKIEGO W WIELOBOJU SPRAWNOŚCIOWO-OBRONNYM „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE – 2015”.
Zawody odbywały się na obiektach Strzenicy Garnizonowej, terenie Góry Chełmskiej oraz w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. Zawody prowadzono w następujących konkurencjach:
Czytaj całość...
WARSZTATY MUZEALNE W KOSZALINIE
wtorek, 26 maja 2015
W dniu 21 maja 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu "Historia naszego miejsca" realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" wzięła udział w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum w Koszalinie.
Uczestnicy projektu zapoznali ze sposobami ekspozycji, katalogowania i zabezpieczania eksponatów historycznych oraz wymogów formalnych potrzebnych do otwarcia izby pamięci. Mieli też okazję uzyskania informacji na temat konserwacji i przechowywania pamiątek z przeszłości.
Czytaj całość...
Rapowanie o księdzu Janie Twardowskim w Warszawie
wtorek, 12 maja 2015
Jakub Biegniewski, uczeń klasy II a dziennikarsko- artystycznej z kaliskiego Liceum, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego ”RAPOWANIE o ks. JANIE TWARDOWSKIM”. Celem konkursu było przybliżenie twórczości znanego poety ludziom młodym w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację BO WARTO: „Odejść na zawsze, by stale być blisko…”
Kuba zaśpiewał w Warszawie do własnej muzyki dwa wiersze księdza Jana Twardowskiego: „Człowiek” oraz „Z Ziemią krążymy”. Przyniosły mu one pierwszą nagrodę w kategorii wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak wysoki nasz raper zaprezentował poziom i jak ujął jury, świadczy fakt, iż został laureatem niekwestionowanym, bo ani drugiego, ani trzeciego miejsca nie przyznano.
Czytaj całość...
Klepsydra w Krakowie
wtorek, 05 maja 2015
Spektakle teatralne, Wawel, Kopiec Kościuszki, statkiem po Wiśle, Muzeum Schindlera i długa wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Te trzy dni przeleciały tak szybko, jak trzy akty fascynującej sztuki, którą tym razem to nie „Klepsydra” odegrała dla publiczności, lecz to Kraków odegrał dla „Klepsydry”.
Ze schroniska na ul. Oleandry, historycznego miejsca skąd wyruszyły Legiony Piłsudskiego (ale co w Krakowie nie jest historyczne), kaliscy licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra” mieli wszędzie na wyciagnięcie ręki. Autobusem komunikacji miejskiej tylko przyjechali i pojechali na Dworzec. Zaraz po zakwaterowaniu, ruszyli więc pieszo na wieczorny spacer po Rynku Głównym.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>