- Start
Geografia z pasją
poniedziałek, 09 marzec 2015
W trakcie trwania zajęć projektowych "Praca z pasją Szok" uczniowie mieli okazję w praktyce sprawdzić funkcjonowanie zegara słonecznego i porównać wyniki z czasem zegara atomowego np. w internecie. Zegar słoneczny ustawiony w pobliżu budynku Urzędu Miasta zdecydowanie to zadanie ułatwił.
Nic tak natomiast nie rozwija, jak doświadczenie. Dlatego też uczniowie z grupy projektowej 2.5.c przeprowadzili krótkie badania terenowe w Kaliszu Pomorskim. Zadanie polegało na przeliczeniu natężenia ruchu samochodowego na drodze krajowej nr 10 w pobliżu szkoły. Okazało się, że w stosunkowo krótkim czasie ruch samochodowy był znaczący i wyniósł około 90 samochodów w każdą stronę w ciągu pół godziny. dało to podstawę do kolejnych obliczeń i statystyk, związanych także z analizą kierunków przejazdów samochodów na podstawie tablic rejestracyjnych.

Paweł Łuczko
Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej
niedziela, 08 marzec 2015
Dnia 24.02.2015 r. w sali ZSP w Drawsku Pom. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Powiat Drawski reprezentowały drużyny z Czaplinka, Drawska Pom. i Kalisza Pom.
Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce. Skład medalowej drużyny : Dorota Cerazy, Aleksandra Stencelewicz, Daria Błądek, Klaudia Gabrysiak, Michalina Wróblewska, Zuzanna Menżyk, Dominika Trojanek.
Chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w powiecie. Drużynę tworzą: Mateusz Janiak, Pietz Daniel, Kozioł Marek, Doroszuk Przemysław, Gerula Mateusz, Kuca Dawid, Szłapak Szymon.
Ogromne gratulacje !!!


Renata Effenberg-Nawrot
Konkurs języka angielskiego
niedziela, 08 marzec 2015
Dnia 5. marca w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej oraz wychowawcę- panią Joannę Boniecką. Odwiedzili nas gimnazjaliści z Chwiramu, Wierzchowa, Drawska Pomorskiego, Drawna, Ińska, Dobrzan, Mirosławca oraz Kalisza. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej dla 6 wyłonionych finalistów.
Gratulujemy:
I miejsca Filipowi Słysz (gimnazjum w Drawsku Pomorskim)
II miejsca Igorowi Pawłowskiemu (gimnazjum w Drawnie)
III miejsca Michałowi Lewandowskiemu (gimnazjum w Drawsku Pomorskim)
IV miejsca Filipowi Maculewiczowi (gimnazjum w Wierzchowie)
V miejsca Joannie Pietrzyk (gimnazjum w Dobrzanach)
VI miejsca Natalii Ruta (gimnazjum w Mirosławcu)

Finaliści otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz wydawnictwo Oxford University Press.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie. Natomiast uczniów naszego kaliskiego liceum zachęcamy do rozwijania umiejętności związanych z językiem angielskim i do udziału w nadchodzącym konkursie.

Joanna Boniecka

Wszyscy na sprzedaż
niedziela, 08 marzec 2015
Kiedy mówimy o handlu ludźmi myślimy głównie o krajach nam odległych, biednych i nie zawsze demokratycznych.
Tymczasem okazuje się, że i u nas zjawiska mieszczące się w tym tytule są bardzo częste. Handel ludźmi to nie tylko fizyczne sprzedawanie ludzi, to także zmuszanie do żebrania, do prostytucji, obozy pracy i praca ponad siły, handel organami ludzkimi, nielegalne adopcje.
O tym wszystkim w dn. 26 lutego klasy policyjne rozmawiały z asp. Agnieszką Waszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom.
Czytaj całość...
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NIEZŁOMNI
poniedziałek, 02 marzec 2015
SUKCES W IV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – BOHATEROWIE NIEZŁOMNI”

Daria Gralak, uczennica klasy 2d Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zajęła trzecie miejsce w etapie regionalnym, w kategorii prac plastycznych/szkół ponadgimnazjalnych w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs organizowany jest przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia, Fundację im. Bolesława Chrobrego ze Szczecina oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Praca Darii oraz pozostałych laureatów etapu regionalnego zostanie przesłana do Lublina, gdzie weźmie udział w finale konkursu.
WYNIKI KONKURSU
PLAKAT
Maciej Rydzewski

Zmagania językowe
poniedziałek, 02 marzec 2015
28 lutego 2015r. odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych . Konkurs organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie .
W etapie pisemnym wzięło udział około 300 uczniów szczególnie uzdolnionych językowo z najlepszych szkół województwa wyłonionych w etapach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch językach:
W kategorii j. niemiecki:
1. Martyna Gabrych
2. Karolina Rogala
3. Marta Stympin
Czytaj całość...
Kaliscy bohaterowie
poniedziałek, 02 marzec 2015
Piątkową (27.02.) ceremonię wręczania nagród „Kaliskiego Sokoła” połączono z uroczystością nadania tytułu „Przyjaciela MGOK”. Tak się bowiem złożyło, iż zarówno Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim, jak i Pracownia „Babette Style”, otrzymały i jedno i drugie wyróżnienie: odlaną w metalu figurę sokoła oraz ulepionego z gliny słonia z zadartą do góry trąbą. Nagrody indywidualne, czyli pojedyncze, przypadły Joannie Mączkowskiej i Bogumiłowi Kurylczykowi („Kaliskie Sokoły”) oraz Janowi Grobelnemu („Przyjaciel MGOK”). Dla wszystkich laureatów oraz dla publiczności zaśpiewał wokal żeński z towarzyszeniem elektrycznego fortepianu. A organizatorzy zadbali również i o to, by dla nikogo nie zabrakło wykwintnego poczęstunku.
Czytaj całość...
Zwiastuny wiosny
poniedziałek, 02 marzec 2015
Wiosna, wraz z piosenką „Pomaluj mój świat”, zawędrowała z kaliskiego Liceum do Zakładu Karnego w Wierzchowie. Ale nie za karę, lecz jako akt dobrej woli, właściwy dla tych, którzy pomagają uwierzyć osadzonym, że powrót do normalności ma sens. Dlatego śpiewający członkowie grupy teatralnej „Klepsydra” po raz kolejny pojechali tam, by podzielić się swoją radością z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują.
Czytaj całość...
ERASMUS+ working day 4
czwartek, 26 luty 2015

26 lutego uczniowie przebywający w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ zwiedzili miasto Montanches. W nim wspaniałe ruiny zamku z II wieku wybudowanego przez Rzymian. Zamek był kolejno zdobywany przez Wizygotów, Arabów i od XII wieku przez chrześcijan. Piękne widoki sięgające 160km oraz piękny cmentarz u podnóża zamku.
Następnie mogli zwiedzić masarnię produkująca specjał regionu - wyśmienitą szynkę. A na koniec, spotkanie z Panem Burmistrzem Caceres.
Administrator
ERASMUS+ working day 3
czwartek, 26 luty 2015
Kolejny dzień w Hiszpanii spędziliśmy poza miastem. Mogliśmy blisko przyjrzeć się pracy zakładów utworzonych przez młodych ludzi jako pomysł na problem bezrobocia w Hiszpanii. Ekologiczne jedzenie, ekologiczne kosmetyki oraz ekologiczna turystyka.
Kolejnym punktem programu było muzeum sztuki współczesnej z bardzo niecodziennymi eksponatami, których niestety nie można było fotografować. Ten na zdjęciach z zewnątrz - rzeźba z samochodów i samolotu jest najmniej zaskakujący.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy.


Administrator
ERASMUS+ working day 2
wtorek, 24 luty 2015
24 lutego w ramach zajęć z projektu ERASMUS+ młodzież biorąca w nim udział udałą się odległego o 70 km od Caceres Parku Narodowego Monfrague. To jedyny park narodowy w prowincji Extremadura, i jeden z 11 w Hiszpanii. Park ten znajduje się nad rzeką Tag, która stąd płynie aż do Portugalii i tam wpływa do Atlantyku. Tutaj też znajdują się lęgowiska sępów, orłów oraz m.in. bocianów czarnych.
Młodzież z zapartym tchem oglądała przepiękne widoki oraz podziwiała wiejską architekturę pamiętającą pierwszych mieszkańców tych terenów sprzed tysiąca lat.
Administrator
ERASMUS+ - working day 1
poniedziałek, 23 luty 2015
Po wspaniałej słonecznej niedzieli, którą uczniowie spędzili ze swoimi hiszpańskimi rodzinami, przyszedł czas wytężonej pracy nad projektem.
Rozpoczęliśmy dzień od wizyty w szkole naszych gospodarzy w Caceres, gdzie po śniadanku udaliśmy się na zajęcia warsztatowe oraz mogliśmy zwiedzić szkołę i jej wyposażenie. Uczestniczyliśmy także w uroczystym otwarciu wystawy poświęconej książce "Don Kichot" Servantesa. Mogliśmy zobaczyć publikacje tej książki z całego świata (w tym także z Polski). Postać Don Quijote de la Mancha jest bardzo blisko związana z rejonem w którym przebywamy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 Następna > Ostatnia >>