- Start
Smak młodzieżowego teatru
wtorek, 04 listopad 2014
Herb Kalisza Pomorskiego, na którym widnieje orzeł polujący na zająca, ma nie tylko niezwykłą historię, ale także ukryte znaczenia. Czy można o nich powiedzieć i wyczerpująco, i ciekawie? Już 11 listopada, w Święto Niepodległości, impresje na temat tego herbu zaprezentuje licealna grupa teatralna „Klepsydra”, występując na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.
Kilkunastu młodych aktorów odegra swoje role w pięciu aktach, które pokażą wieloznaczność oraz ponadczasowość wymowy kaliskiego herbu. Pomoże w tym barwna scenografia oraz porywająca choreografia – wszystko w autorskim opracowaniu reżysera spektaklu Joanny Mączkowskiej, polonistki kaliskiego LO oraz absolwentki reżyserii krakowskiej PWST (filia we Wrocławiu). Warsztaty prowadzone przez opiekunkę „Klepsydry” dają niemałe efekty. Poza pokonywaniem własnych słabości i radością działań w grupie, uczniowski zespół osiąga także sukcesy w konkursach. Jury na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie doceniło „Klepsydrę”, zaliczając ją do trójki najlepszych w naszym województwie.
Czytaj całość...
Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
piątek, 31 październik 2014

Kilka zdjęć z zajęć wyrównawczych z języka polskiego prowadzonych przez Panią Joannę Mączkowską.
Zajęcia prowadzone w ramach projektu "Praca z pasją - SZOK".
Zachodniopomorskie Gwarancje dla Młodzieży
wtorek, 28 październik 2014


Zachęcamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym inicjatywy Gwarancji dla młodzieży. Nasza szkoła podpisała porozumienie partnerskie z Wojewódzkim Urzędem Pracy i wspólnie realizuje ten projekt.
LINK do ulotki informacyjnej tutaj.
Nasza szkoła w projekci ERASMUS+
wtorek, 28 październik 2014

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ERASMUS +.
W ramach programu Edukacja szkolna - Partnerstwa strategiczne - Współpraca szkół, uczniowie chcący wziąć udział w realizacji projektu będą mogli sprawdzić swoje siły na polu ekonomii i języka angielskiego wraz z kolegami i koleżankami z Hiszpanii, Finlandii i Niemiec.

Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Agnieszka Kubat. Więcej szczegółów wkrótce.
Wkrótce także odbędzie się pierwszy nabór uczniów na wyjazd do Hiszpanii.

KONKURS WIEDZY O ROTMISTRZU WITOLDZIE PILECKIM
czwartek, 16 październik 2014
SUKCES NASZEGO UCZNIA W II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O ROTMISTRZU WITOLDZIE PILECKIM W dniu 11 października 2014 r. dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Olivia Kucharska i Szymon Wytlib pod opieką pana Macieja Rydzewskiego wzięło udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
Konkurs odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Jego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Konkurs zrealizowany był w ramach Kołobrzeskiego Dnia z Rotmistrzem Witoldem Pileckim. Zmagania uczniów obserwował i wręczał nagrody syn Rotmistrza - Andrzej Pilecki. Udział w konkursie wzięło 31 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego.
Jednym z jego laureatów został uczeń naszej szkoły Szymon Wytlib z klasy 1a, który uplasował się na 2 miejscu.
MATURA 2015
poniedziałek, 13 październik 2014
Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na temat nowej matury 2015

Certyfikat z języka niemieckiego
środa, 15 październik 2014

Zdjęcia z zajęć projektowych - Certyfikat z języka niemieckiego. Zajęcia prowadzi Pani Mirosława Kacperska
Zajęcia prowadzone w ramach projektu "Praca z pasją - SZOK".
ABSOLWENTKA ZSP W KALISZU POMORSKIM NAGRODZONA STATUETKĄ SOWY
czwartek, 09 październik 2014
W dniu 8 października 2014 r. absolwentka ZSP w Kaliszu Pomorskim Ewelina Lewandowska wraz z opiekunem panem Maciejem Rydzewskim wzięła udział w uroczystości wręczenia Zachodniopomorskich Statuetek Sowy, która odbyła się w Sali Senatu Politechniki Koszalińskiej.
Tym samym znalazła się w gronie kilkunastu uczniów z województwa zachodniopomorskiego wyróżnionych przez kapitułę nagrody za sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Odebrała cenną statuetkę i dyplom z rąk Rektora Politechniki Koszalińskiej prof. dr hab. Tadeusza Bohdala oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Krzysztofa Rembowskiego.
W ten symboliczny sposób został doceniony i nagrodzony trud włożony przez Ewelinę w przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu "Polska w NATO. Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat", którego laureatką została w roku szkolnym 2013/2014.
WARSZTATY HISTORYCZNE
czwartek, 09 październik 2014
WARSZTATY HISTORYCZNE W WILANOWIE, KAZIMIERZU DOLNYM, LUBLINIE I ZAMOŚCIU ZORGANIZOWANE PRZEZ MAGAZYN HISTORYCZNY "MÓWIĄ WIEKI"
W dniach od 30 września do 3 października 2014 r. grupa uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Alicja Bulkiewicz, Malwina Cybulska i Gabriela Stempień pod opieką pana Macieja Rydzewskiego wzięła udział w warsztatach historycznych. Organizatorem zajęć był magazyn historyczny "Mówią wieki". Były one główną nagrodą dla laureatów XVI edycji Szkolnej Ligii Historycznej w roku szkolnym 2013/2014, w której nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Uczniowie/laureaci z sześciu szkół z całego kraju zwiedzili dużo ciekawych miejsc, takich jak Wilanów, Lublin, Zamość i Kazimierz Dolny.
Czytaj całość...
Obóz klas policyjnych.
środa, 08 październik 2014
W dniach 24-26 września br. klasy II i III D uczestniczyły w długo oczekiwanym obozie policyjnym. Obóz trwał 3 dni i został zaplanowany tak by uczniowie mogli zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej. Dlatego w każdy dzień byliśmy w innym miejscu. Środa-Koszalin.
Wyjeżdżamy z Kalisza o godz,8.00 i kierujemy się od razu na Koszalin.Pierwszy etap obozu to wizyta w centrum szkolenia Straży Granicznej. To dobra okazja, żeby poznać specyfikę tej pokrewnej służby.Miła pani porucznik oprowadziła nas po terenie ośrodka, oraz po sali tradycji, gdzie zgromadzono wiele ciekawych eksponatów. W trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się, że miejsca w Straży Granicznej są, ale...raczej tylko na granicy wschodniej..jesli więc komuś podobają się np. Bieszczady to droga otwarta :-)
Wśród ciekawych eksponatów zachowały się min. przedwojenne rozkazy przełożonych, w których wyrażali oni zgody na....zawarcie związku małżeńskiego przez funkcjonariuszy z konkretnymi pannami..Tak, tak przed wojna bardzo dbano o to by w rodzinie żołnierza, czy funkcjonariusza były tylko osoby o nieposzlakowanej opinii :-)
Po wizycie w centrum, szybki skok na Górę Chełmską by pod przewodnictwem naszego kapłana nabrać sił duchowych na dalszą część obozu.
Czytaj całość...
Odsłona dwóch tajemnic
środa, 08 październik 2014
Najpierw była długa praca. Wyszukiwanie w archiwach, zaglądanie do przeróżnych zakamarków w dwóch dominujących w Kaliszu Pomorskim gmachach: Kościele oraz Czerwonej Szkole. Potem pisanie ich zapomnianej historii, a na końcu prezentacja rezultatów. Tak doszło do spotkania w auli Liceum, we wtorek, 7 października, gdzie odsłoniliśmy tajemnice tych zabytkowych budowli.
Uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” przeczytali teksty, ilustrowane na ekranie kopiami starych dokumentów, planami, rysunkami oraz pocztówkami. Były też zdjęcia kadry pedagogicznej sprzed lat stu, projekty niezrealizowanego przed wojną, czterokondygnacyjnego łącznika między Szkołą a salą gimnastyczną oraz schematy techniczne nadmuchu ciepłego powietrza, jakim niegdyś ogrzewano kaliski Kościół.
Czytaj całość...
Wrześniowy maraton filmowy
niedziela, 28 wrzesień 2014
Uczniowie z klasy II a kaliskiego Liceum, stanowiącej obecnie trzon grupy teatralnej „Klepsydra”, uczestniczyli w całonocnym maratonie filmowym. Maratonie zorganizowanym przez siebie od „a” do „z”, ale pod patronatem i opieką pani Joanny Mączkowskiej.
Ta integracyjna, intelektualno-rozrywkowa impreza rozpoczęła się od przygotowania sali, którą podzielono na pięć części: magazynową, kinową, taneczną, kuchenną i pozostałą, czyli do dowolnego wykorzystania. Choćby po to, by poćwiczyć w przerwach pomiędzy filmami figury gimnastyczne.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 Następna > Ostatnia >>