- Start
SUKCES UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM
piątek, 27 marzec 2015
PODWÓJNY SUKCES UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”

W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1aw Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w etapie okręgowym VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się w Bydgoszczy. Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyli uczniowie z 50 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Czytaj całość...
Spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta
czwartek, 26 marzec 2015
Dlaczego wybrałem to miejsce…
Czy wiecie, że nasze jeziora zasilają podziemne źródła? Tak czyste, iż żyje w nich nawet objęta ścisłą ochroną ryba różanka, składająca ikrę we wnętrzu małż. Czy znacie w naszej okolicy miejsca tak piękne, że można się nimi zauroczyć na całe życie? I chcieć mieszkać tylko tu – pytał kaliskich licealistów Zbigniew Chołuj, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, zaproszony 25 marca na lekcję przedmiotu: wiedza o kulturze przez jego nauczycielkę, Joannę Mączkowską.
Czytaj całość...
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik
środa, 25 marzec 2015

W czwartek 12 marca 2015 r. w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ,,Alchemik”. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy IIb i IIIb. Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 30 kwietnia 2015r.
Uczestnikom życzymy sukcesu

Anna Józiak

Program profilaktyczny ,,Korekta
środa, 25 marzec 2015
22 marca młodzież internatu, uczestniczyła w programie profilaktycznym „Korekta”. Zajęcia prowadził terapeuta, Wiktor Blichowski, będący jednocześnie psychoterapeutą i doświadczonym specjalistą w terapii uzależnień. Głównym celem programu było pokazanie powodów, dla których ludzie piją alkohol i używają narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych. Ważnym elementem warsztatów było rozwiązanie przez młodzież testu Rozpoznawania Zaburzeń Związanych z Piciem Alkoholu AUDIT i omówienie jego wyników, z których wyciągnięto podstawowy wniosek, że jedynym stuprocentowo skutecznym sposobem ochrony przed uzależnieniem, jest abstynencja oraz zdrowy i trzeźwy styl życia. Program posiadał strukturę dynamiczną i bardzo zaangażował młodzież, która zadawała wiele pytań.
Anna Józiak
Licealno-gimnazjalne warsztaty teatralne
wtorek, 24 marzec 2015
Rekwizyty, gesty i miny młodych aktorów, a głównie ich wyobraźnia, wyczarowały w tworzonych na poczekaniu etiudach sceny z zoo, z plaży na Hawajach czy z leniuchowania na polskiej łące. A wszystko działo się w auli kaliskiego Liceum, gdzie grupa teatralna „Klepsydra” zaprosiła na swoje warsztaty młodzież z kaliskiego Gimnazjum.
- Być może w przyszłości zajmiecie miejsce swoich starszych kolegów, obecnych maturzystów, którzy niestety opuszczają w tym roku nasz zespół – zwróciła się do gimnazjalistów opiekunka „Klepsydry”, Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
wtorek, 24 marzec 2015
Dnia 19 marca 2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów naszego liceum zorganizowany przez Panią Joannę Boniecką. Swoich sił spróbowało 21 osób. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej oraz ustnej dla 8 wyłonionych finalistów.
Gratulujemy zajęcia:
I miejsca Adriannie Siodłowskiej (3b)
II miejsca Julii Kapiszce (3b)
III miejsca Mateuszowi Gajdzie (1b)
IV miejsca Natalii Tymczyszyn (2a)
V miejsca Kindze Maćkowiak (3b)
VI miejsca Idze Rębacz (1aw)
VII miejsca Piotrowi Iliczynowi (3c)
VIII miejsca Szymonowi Kaweckiemu (2b)
Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim oraz wydawnictwo Express Publishing. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału.
Joanna Boniecka
Licealiści z Kalisza w "Biegu po życie
wtorek, 24 marzec 2015
Dnia 20 marca młodzież naszej szkoły wraz opiekunami Panią Anną Józiak i Panią Agnieszką Kubat uczestniczyła w szczytnym przedsięwzięciu, mającym na celu wsparcie i pomoc w zbiórce środków finansowych, dla chorej dziewczynki.
Głównym punktem akcji charytatywnej był ,,Bieg po życie”, w którym wzięli udział wszyscy nasi uczniowie. Na stadionie miejskim odbywały się również liczne atrakcje, min.: mecz piłki nożnej, mecz kobiet przeciwko mężczyznom, koncerty, pokaz walk w wykonaniu żołnierzy z Kołobrzegu, zumba i przejażdżki z kucykami.
Wierzymy, że przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy udział, dostarczyło Weronice i jej rodzinie niezapomnianych wrażeń, które wniosą w ich życie radość i siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.
Anna Józiak
ETAP OKRĘGOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY
piątek, 20 marzec 2015
W dniu 18 marca 2015 r. dwoje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w konkursie „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Etap okręgowy dla województwa zachodniopomorskiego odbył się w Bydgoszczy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, który jest organizatorem konkursu. Uczniowie odpowiadali na 30 pytań. 25 marca 2015 r. zostanie ogłoszona lista 18 uczestników finału, który zostanie rozegrany również w Bydgoszczy w połowie kwietnia.
Czytaj całość...
Klasa mundurowa z wizytą w Komendzie Policji i Prokuraturze
piątek, 20 marzec 2015
W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie klasy I d wraz z wychowawcą Anną Józiak oraz Panem komisarzem Krzysztofem Wójciakiem odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim. Tam odbyły się zajęcia ze st.asp. Mariuszem Liszewskim, technikiem kryminalistyki, którego głównym celem było przekazanie uczniom wiedzy na temat techniki śledczej.
Czytaj całość...
VI Targi Pracy i Edukacji
piątek, 20 marzec 2015
18 marca 2015 r. uczestniczyliśmy w szóstej edycji Targów Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim "Już dziś zaczynam odnosić sukces i realizować własne cele i marzenia". Stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przygotowane zostało w charakterze militarnym.
Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w mundurach wojskowych i policyjnych oddziałów antyterrorystycznych przykuli uwagę wielu osób, odwiedzających targi. Obecność licznej grupy z pierwszej klasy policyjnej nie pozostawała także bez echa. Była to świetna okazja do zapoznania się z ofertami innych szkół i uczelni wyższych, oraz z ofertami wielu pracodawców.
Czytaj całość...
OGÓLNOPOLSKI KONKURS: "POKAŻ NAM JĘZYK"
poniedziałek, 16 marzec 2015

Kolejny raz szczególnie uzdolnieni językowo uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach językowych organizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Jest to już XV jubileuszowa edycja konkursu pod przewodnim tematem Jak zbudować własną markę?
Etap szkolny zgromadził 18 932 uczniów z 543 szkół w Polsce.
Do I etapu przystąpiło z naszej szkoły 30 uczniów w kategorii język angielski/język niemiecki. Eliminacje przeprowadzone zostały internetowo, każdy z uczestników po zalogowaniu rozwiązywał swój test i za chwilę po skończeniu informowany był o wyniku.
Czytaj całość...
AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI W NASZEJ SZKOLE
poniedziałek, 16 marzec 2015
Krew nazywana jest darem życia, gdyż jest niezbędna do ratowania ludzkiego zdrowia. Zapotrzebowanie na nią jest ogromne. Aby wyjść naprzeciw młodzieży chętnej do oddawania krwi po raz kolejny zorganizowano akcję oddawania krwi w naszej szkole.
Koordynatorami akcji są Pani Anna Józiak – pedagog szkolny oraz przedstawiciel uczniów Mateusz Janiak. Jak zwykle młodzież stanęła na wysokości zadania i oddała całkiem ładną ilość krwi. W akcji brało udział 45 osób.
Wszystkim ofiarującym swoją krew serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebujących.
Anna Józiak
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 Następna > Ostatnia >>