- Start
,,Nie ma ciszy dla Gabrysi  koncert charytatywny
piątek, 08 marzec 2019
We wtorkowy wieczór 5 marca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert charytatywny „Nie ma ciszy dla Gabrysi”. Pomysłodawczynią i główną organizatorką wydarzenia była wolontariuszka, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Klaudia Worach. Jej aktywne i kreatywne działania wspomagała Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Dochód z koncertu – 7305,64 zł., przekazano na konto Fundacji siepomaga.pl z przeznaczeniem na leczenie dziewczynki.
Czytaj całość...
Kolejny raz najlepsi z matematyki
piątek, 08 marzec 2019
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz czwarty z powodzeniem wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Językowym „Z Matematyką do Europy”, który odbył się 01.03.2019 r. w ZSP w Drawsku Pomorskim.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i lingwistycznych uczniów, rozwijanie talentów językowych i matematycznych młodzieży, stwarzanie możliwości szlachetnej rywalizacji, integracja uczniów z różnych szkół powiatu drawskiego.
Z zadaniami matematycznymi w języku angielskim zmagało się 20 dwuosobowych zespołów. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowało 5 drużyn, z czego aż 4 znalazły się na podium.
Czytaj całość...
Gofry w internacie
środa, 06 marzec 2019
W środę 20 lutego 2019r. w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Suchowskiej w ramach zajęć kulinarnych dziewczęta zaangażowały się w upieczenie gofrów. Każdy z mieszkańców był częstowany przez koleżanki słodką przekąską, a odwiedzający nas goście częstowali się przy wejściu do internatu. Dziękujemy dziewczynom za te pyszności.

Magda Wiśniewska
UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ZSP W KALISZU POMORSKIM ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
środa, 06 marzec 2019
Pierwsze dni marca 2019r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim upłynęły pod znakiem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się do wielu działań mających jeden wspólny cel – oddanie hołdu tym, którzy do końca walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę.
W piątkowy ranek 1 marca 2019r. na sali gimnastycznej odbył się koncert muzyki patriotycznej dla całej szkolnej społeczności w wykonaniu zespołu Distractor prowadzonego przez Konrada Chwastka. Drugi tego dnia koncert zespół dał dla żołnierzy i personelu 16. WOG Drawsko, gdzie pojechał na zaproszenie dowódcy jednostki ppłk Artura Daniła.
Czytaj całość...
ZAJĘCIA Z KRYMINALISTYKI
środa, 06 marzec 2019
Czym różni się kryminalistyka od kryminologi? Co to jest osmologia? Czym jest ślad? Jak ujawniać ślady, oraz jak je zabezpieczyć by mogły być dowodem w sprawie? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim mogli poznać odpowiedź podczas warsztatów z kryminalistyki prowadzonych przez aspiranta sztabowego Mariusza Liszewskiego na auli szkolnej w dniu 27 lutego 2019r.
Po lekcjach teoretycznych z przysposobienia policyjnego z Krzysztofem Wójciakiem uczniowie klas policyjnych mieli możliwość spotkania z technikiem kryminalistyki z Drawskiej Komendy Policji i zdobycia wiedzy na czym polega praca technika kryminalistyki.
Czytaj całość...
Przedszkolaki z Bajkolandii ratownikami
środa, 06 marzec 2019
Dnia 26 marca 2019r. w miejskim Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim zawitali ratownicy z grupy Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną.
To już kolejne spotkanie z najmłodszymi dziećmi z Kalisza Pomorskiego, które mogły nauczyć się jak ratować ludzkie życie. Podczas szkolenia przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy, po czym wraz członkami grupy medycznej odpowiednio przyporządkowały przygotowane wcześniej obrazki przez Joannę Stateczną, wychowawczynię kaliskiej placówki
Czytaj całość...
Wicemistrzynie powiatu w piłce siatkowej
poniedziałek, 04 marzec 2019
Dnia 27 lutego 2019 r. w Drawsku Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach z sukcesem wzięły udział reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką trenerki - nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Effenberg-Nawrot.
Do turnieju przystąpiły drużyny szkół ponadgimnazjalnych z powiatu drawskiego. Zawodniczki godnie reprezentowały kaliskie liceum rozgrywając mecze na bardzo wysokim poziomie. Walczyły o każdy punkt wygrywając z drużyną ZSP w Drawsku Pomorskie 25:17, 25:8. Przegrały jedynie z drużyną z ZSP Czaplinek 19:25, 17:25. Tym samym dziewczęta z Kalisza Pomorskiego obroniły wywalczony przed rokiem tytuł wicemistrzyń powiatu drawskiego w piłce siatkowej dziewcząt.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI NA TURNIEJU DEBAT HISTORYCZNYCH IPN
poniedziałek, 25 luty 2019
W dniach 18 – 19 lutego 2019r. drużyna kaliskich licealistów pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego i księdza Wojciecha Marcinkiewicza wzięła udział w Turnieju Debat Historycznych IPN w Szczecinie.
Do turnieju, rozgrywanego w formule debat oxfordzkich zakwalifikowało się osiem drużyn – siedem ze szkół ponadpodstawowych ze Szczecina i zespół z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Dariusz Guz, Jakub Jakim, Wiktor Piwnicki i Nikolas Richter. Poziom debat był bardzo wysoki, a podejmowane tezy trudne. Kaliscy licealiści bronili dwóch tez: „Najlepszym sposobem na godne uczczenie ofiar systemów totalitarnych jest ich odnalezienie i pochowanie w imiennym grobie” oraz „Krew robotników z Grudnia ’70 poszła na marne”, a przeciwstawiali się tezie, że „Polski wysiłek zbrojny podczas II wojny światowej nie przyniósł Polsce większego pożytku”.
Czytaj całość...
Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wyróżniony Kaliskim Sokołem
poniedziałek, 25 luty 2019
Dnia 21 lutego 2019r. w auli Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyło się podsumowanie ósmej edycji honorowego tytułu „Kaliskich Sokołów”. W tym roku statuetkę oraz tytuł zdobyła obok CSWL Drawsko, działająca przy ZSP w Kaliszu Pomorskim grupa medyczna Medical Team ZSP Kalisz Pomorski pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego oraz instruktora ratownictwa medycznego Karola Kaliny.
Czytaj całość...
Licealistki w świecie nauki
poniedziałek, 25 luty 2019
W dniu 15 lutego 2019 roku w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbyła się uroczysta inauguracja siódmej edycji projektu „Licealista w świecie nauki”. Po raz kolejny biorą w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. W rozpoczęciu zajęć wzięła udział siedmioosobowa grupa licealistek pod opieką Emilii Grabowskiej – Grządziel, nauczycielki biologii.
Jest to bezpłatny program rozwojowy realizowany przez Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, podejmujący się organizacji cyklu praktycznych warsztatów naukowych opartych na nowoczesnych metodach badawczych.
Czytaj całość...
Walentynki w kaliskim Liceum i Technikum
niedziela, 24 luty 2019
Wzorem ubiegłego roku kaliscy licealiści z klasy 2b wraz z wychowawczynią Joanną Mączkowską zorganizowali w Święto Zakochanych widowiskową „Randkę w ciemno”. Najpierw jednak przebrane za amory uczennice z grupy teatralnej „Klepsydra” wręczały czerwone serduszka z miłosnymi sentencjami nie tylko koleżankom i kolegom, lecz także gronu pedagogicznemu.
Ponadto młodzież losowała na przerwie numerki prowadzące ręką opatrzności do swojej drugiej połówki… Pierwsze pary zostały nagrodzone Toffifee ufundowanym przez Samorząd Uczniowski. Działania te wypełniły 14 lutego naszą szkołę romantycznym i pełnym pozytywnej energii nastrojem. W miłą atmosferę wprowadził wszystkich także wystrój szkoły przygotowany przez klasę 3b. Na korytarzu znalazły się czerwone balony w kształcie serc, a ściany zostały wyklejone serduszkami. Działania te wypełniły 14 lutego szkołę romantycznym i pełnym pozytywnej energii nastrojem.
Czytaj całość...
Pamięć o prawdzie  niecodzienna lekcja historii
środa, 20 luty 2019
Co to jest prawda? Prawda to zdanie prawdziwe, które ma potwierdzenie w bezdyskusyjnych faktach. Tak Bogumił Kurylczyk, laureat „Kaliskiego Sokoła” oraz „Przyjaciel Liceum”, rozpoczął w czwartek 14 lutego 2019r. spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Swoją krótką prelekcję na temat rzeczywistego obrazu walk o Kalisz Pomorski, które trwały zaledwie kilka godzin w nocy z 10 na 11 lutego 1945 roku, połączył z opowieścią o tragicznej, wojennej miłości dwojga ówczesnych mieszkańców naszego miasta.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>