- Start
III Mistrzostwa Układania Tangramów
poniedziałek, 07 styczeń 2019
W dniu 29 października 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się III Mistrzostwa Układania Tangramów o tematyce Halloween. Zorganizowania konkursu podjęła się wicedyrektor Katarzyna Witek wraz z grupą uczniów z klasy II technikum informatycznego. Łącznie udział wzięło dwudziestu sześciu uczniów z czego aż ośmioro z nich dostało się do finału, byli to: Adrian Narowski, Dominika Warec, Jakub Pietroń, Arkadiusz Wawruniak, Hubert Marek, Zofia Hurka, Mateusz Mojecki oraz Kacper Kłosowiak.
Czytaj całość...
Wyznaczyli przyspieszenie ziemskie
czwartek, 03 styczeń 2019
W dniu 17 grudnia 2018 r. grupa uczniów rozszerzających fizykę, pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, uczestniczyła w zajęciach w pracowni fizycznej na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. To pierwsze z cyklu spotkań zaplanowanych w ramach porozumienia zawartego z uczelnią przez szkołę.
Podczas zajęć uczniowie poznali budowę wahadła matematycznego i wykorzystali je w praktyce do wyznaczenia przyspieszenia ziemskiego. Pod okiem mgr Janusza Mielnika dokonali precyzyjnych pomiarów, na podstawie których otrzymali wyniki bardzo zbliżone do tablicowych. Po zajęciach doświadczalnych licealiści mieli przyjemność uczestniczyć w intersującym wykładzie dr Natalii Targosz - Ślęczki na temat energetyki jądrowej, który pogłębił wiedzę młodzieży z tej ciekawej dziedziny.
Czytaj całość...
Lekcje z wolontariuszkami z Azji
środa, 02 styczeń 2019
Przez prawie dwa tygodnie, od 9 do 21 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościły dwie wolontariuszki z organizacji AIESEC, na co dzień mieszkanki Chin i Indonezji. Ideą tej organizacji jest poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, odpowiedzialności społecznej oraz przede wszystkim zrozumienia międzykulturowego wśród młodzieży, co wpływa na tolerancję młodych ludzi.
W szkole i internacie gośćmi były studentki – Jingyi Li z Chin i Windda Onthonii z Indonezji, które prowadziły z młodzieżą zajęcia zawierające elementy wykładu, rozmowy oraz warsztatów, odbywające się w ramach lekcji języka angielskiego we wszystkich klasach.
Czytaj całość...
Oddaj krew, pomóż Gabrysi
środa, 02 styczeń 2019
Dnia 27 grudnia 2018 r. przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim stanął ambulans poboru krwi w ramach akcji „Oddaj krew, pomóż Gabrysi” zorganizowanej przez Karola Kalinę, opiekuna grup medycznych Medical Team ZSP i Medical Group SP Kalisz Pomorski.
Akcja miała na celu pomoc dla Gabrysi Rękawek ciężko chorej dziewczynki, mieszkanki naszej gminy. Mimo niesprzyjającej pogody oraz przerwy w zajęciach szkolnych organizatorzy jak zawsze mogli liczyć na aktywny udział mieszkańców Kalisza Pomorskiego, którzy przyszli, by oddać najcenniejszy dar serca, jakim jest krew.
Czytaj całość...
Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
środa, 02 styczeń 2019
Już od kilku lat w przedświątecznym okresie młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odwiedza kombatantów mieszkających na terenie gminy. Tak było również 21 grudnia 2018 r. Uczennice z klasy 2d – Kaja Iwanek, Natalia Kucharczyk i Paulina Sylmanowicz pod opieką kierownika internatu Jadwigi Czernigi odwiedziły pana Wiktorowa Wasiłkowskiego z Suchowa oraz pana Edwarda Jaskulskiego z Sienicy.
Czytaj całość...
WIGILIA W KALISKIM INTERNACIE
środa, 02 styczeń 2019
Zgodnie z coroczną tradycją wychowankowie internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w środę 19 grudnia 2018 r. zasiedli do uroczystej kolacji wigilijnej. Przygotowania do wyjątkowego wieczoru rozpoczęły się już wcześniej. Uczniowie pod opieką wychowawców pięknie udekorowali nie tylko swoje pokoje, ale także szkolną stołówkę i hol gdzie w centralnym miejscu stanęła choinka, na której zawisły świąteczne ozdoby.
Czytaj całość...
Finał projektu Kulturowy kalejdoskop z Niepodległą
poniedziałek, 24 grudzień 2018
Po raz kolejny grupa młodych dziennikarzy ze szkolnej gazety „Kontrast” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wyjechała na warsztaty do Warszawy. Rozpoczęła swoją edukacyjną przygodę 12 grudnia 2018 r., a zakończyła po pięciu dniach.

Czytaj całość...
WICEMISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU
poniedziałek, 24 grudzień 2018
Dnia 18 grudnia 2018r. w Mrzeżynie odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady Unihokeja Dziewcząt. W zawodach z sukcesem wzięły udział reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką trenerki – nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Effenberg-Nawrot.
Czytaj całość...
DŹWIĘKI WOLNOŚCI
poniedziałek, 24 grudzień 2018
W wyjątkowy sposób młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim upamiętniła 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 2018 uczniowie, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy miasta wzięli udział w koncercie „Dźwięki wolności”, zorganizowanym przez młodzieżowy zespół muzyczny Dystraktor, działający przy ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczyciela historii Konrada Chwastka. Młodzież wsparli muzycy zaprzyjaźnionego zespołu Still Contract – Janusz Cołoś (gitara elektryczna) i Janusz Mojsiejewicz (perkusja).
Czytaj całość...
Pracowity miesiąc uczniów technikum informatycznego
poniedziałek, 24 grudzień 2018
Grudzień 2018 r. był pracowitym miesiącem dla uczniów klasy drugiej technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Dwukrotnie odbyli cykl zajęć na uczelniach wyższych w ramach projektu z Kontraktu Samorządowego, realizowanego przez szkoły ponadgimnazjalne powiatu drawskiego: „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”. W dniach od 5 do 6.12.2018r. uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej w Szczecinie. Natomiast w dniach od 12 do 14.12.2018r. realizowali zajęcia wyjazdowe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu.
Czytaj całość...
KLASA POLICYJNO  PENITENCJARNA W WIĘZIENIU
czwartek, 20 grudzień 2018
Uczniowie klasy 2d policyjno – penitencjarnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w środę 12 grudnia 2018r. odwiedzili wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i opiekunem ks. Wojciechem Marcinkiewiczem jeden z największych zakładów karnych w Polsce – więzienie w Czarnem, gdzie odbyli zajęcia pod kierunkiem funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Czytaj całość...
Uczniowie z kaliskiego technikum informatycznego uzyskali kolejne certyfikaty.
czwartek, 20 grudzień 2018
W dniach 05-06.12. 2018 uczniowie Technikum Informatycznego w ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach na Akademii Morskiej. Zajęcia wyjazdowe odbywają się w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”, który jest realizowany przez kaliskie technikum informatyczne od ubiegłego roku. Podczas zajęć na Wydziale Informatyki Akademii Morskiej uczniowie poznają język programowania JAVA w oparciu o platformę programistyczną Eclipse. Program kursu zakłada poznanie klas, obiektów oraz tablic obiektów, także pętle programowe i wyjątki. Uczniowie tworzą także zaawansowane konstrukcje graficzne 3D w programie Blender.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>