Zwycięstwa w zawodach piłkarskich
piątek, 26 październik 2018
Dnia 24 października 2018 r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbyła się kolejna edycja Powiatowej Licealiady Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt. Zespoły reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zarówno żeński, jak i męski odniosły zwycięstwo w zawodach. Wiosną będą reprezentować powiat drawski w ćwierćfinałach Wojewódzkiej Licealiady Piłki Nożnej.
Czytaj całość...
STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM
środa, 05 październik 2016
We wtorek 4 października 2016r. uczniowie z klasy IIe Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim gościli u siebie na zajęciach starsze koleżanki również z klasy drugiej, z kaliskiego Liceum – Karolinę Gierzkiewicz i Justynę Górecką.
Dziewczęta zgadzają się ze słowami Wisławy Szymborskiej, że „Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką ludzkość sobie wymyśliła” i dlatego bardzo chętnie włączyły się do akcji: „Starsi czytają młodszym”. Chcąc zachęcić najmłodszych do „najpiękniejszej zabawy” czytały im lekturę Wandy Chotomskiej „Pięciopsiaczki”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanego utworu i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści lektury. Dzieci oklaskami nagrodziły naszych gości, bo dobrze się bawiły i prosiły o więcej.
Czytaj całość...
Pierwsze zajęcia w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
czwartek, 05 październik 2017
W środę 4 października 2017 r. uczniowie klasy pierwszej policyjno – penitencjarnej z wychowawcą Pawłem Łuczko, drugiej klasy policyjno – prawnej wraz z nauczycielami, panem Krzysztofem Wójciakiem i ks. Wojciechem Marcinkiewiczem uczestniczyli w zajęciach z przysposobienia penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Wierzchowie. Było to pierwsze z planowanych cyklicznych spotkań i lekcji realizowanych w oparciu o specjalnie opracowany program nauczania, we współpracy ze Służbą Więzienną. Wyjazdowe lekcje odbywać się będą raz w miesiącu na terenie Zakładu Karnego. Uczniowie będą szkoleni przez funkcjonariuszy w różnorodnych dziedzinach, począwszy od historii i organizacji Służby Więziennej, zagadnień prawnych, przez techniki interwencji, obsługę broni, strzelectwo, po zajęcia obserwacyjne i wykonywanie różnorodnych zadań pracowników ZK. Opiekunem i instruktorem uczniów ze strony Zakładu Karnego jest por. Dorota Zwolańska.
Czytaj całość...
Przedszkolaki z Dębska uczą się pierwszej pomocy
piątek, 26 październik 2018
Dnia 17 października 2018 r. w przedszkolu „Wesołe nutki” w Dębsku odbyło się szkolenie dla najmłodszych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W spotkaniu wzięły dwie członkinie grupy Medical Team Kalisz Pomorski Natalia Kopczyk i Karolina Biskupska wraz z opiekunem grupy Karolem Kaliną.
Czytaj całość...
CIEKAWE SPOTKANIE W INTERNACIE
niedziela, 02 październik 2016
W poniedziałek 26 września 2016r. wychowankowie internatu mieli możliwość poznania procedur przygotowania psa rasowego do wzięcia udziału w wystawie. Wychowawca internatu pani Magdalena Wiśniewska, miłośniczka psów, zaprezentowała swoją utytułowaną pupilkę. Pięknie opowiadała o swojej przygodzie z psem rasowym. Suczka zupełnie nie zważając na to, że znajduje się w nieznanym pomieszczeniu w towarzystwie wielu osób zupełnie nie mając tremy z wdziękiem prezentowała wystawowe pozy i reagowała na komendy swojej Pani.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 982 - 990 z 1041