Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkol
wtorek, 21 maj 2019

Procedury reagowania w przypadku wystąpienia wewnętrznych i zewnętrznych zagrożeń fizycznych w szkole

Kaliska Julia i jej Romeo
wtorek, 18 luty 2020
Poznali się w kaliskiej Czerwonej Szkole, gdzie połączyła ich najpierw uczniowska, a potem prawdziwa miłość. Ona – Ingeborg Wittchow była córką najbogatszego miejscowego przedsiębiorcy. On – Henryk Modrow był dziedzicem majątku ziemskiego w nieodległym Jasnopolu (wówczas Klarpuhl). Rozdzieliła ich nie waśń rodzinna, lecz wojna. Henryk zginął w czerwcu 1944 roku podczas inwazji Aliantów w Normandii. Ingeborg uciekła przed Rosjanami w lutym 1945 roku i już nigdy nie wyszła ponownie za mąż, wciąż opłakując ukochanego.
Ostatni raz widzieli się w Boże Narodzenie 1943 roku. Zaplanowali wtedy termin zaręczyn na wiosnę i to, że skromne w warunkach wojennych przyjęcie odbędzie się w kaliskiej willi rodziny Wittchow, na której miejscu stoi teraz Bank Spółdzielczy. Na dzień przed datą uroczystości wyznaczoną na 10 kwietnia 1944 rok Ingeborg otrzymała od Henryka depeszę z Normandii. Zawiadamiał, że nagle cofnięto mu urlop z powodu napiętej sytuacji na zachodnim froncie, więc nie przyjedzie. Niemniej życzył sobie, by zawarli akt zaręczyn zaocznie, na co dołączył odpowiednie upoważnienie. I tak się stało. Uroczystość z udziałem tylko Ingeborg odbyła się jednak nie w jej rodzinnym domu, a we dworze rodziców Henryka w Jasnopolu.
Czytaj całość...
Wniosek o stypendium dla wychowanków internatu
piątek, 09 styczeń 2015
Poniżej do pobrania wniosek o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu.
WNIOSEK o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu

Nasza szkoła centrum przygotowującym do egzaminów Cambridge English
poniedziałek, 29 sierpień 2016
Od 2013 roku w kaliskim Liceum można się przygotować i zdać międzynarodowy egzamin Cambridge English na poziomach od A2 do C2, potwierdzający kwalifikacje językowe z języka angielskiego.
W związku z ilością uczniów przystępujących do certyfikatów z języka angielskiego (w czerwcu tego roku - 76 zdających) i ich wysoką zdawalnością ZSP w Kaliszu Pomorskim, jako druga placówka w województwie zachodniopomorskim uzyskało status autoryzowanego centrum przygotowującego do egzaminów Cambridge English.
Joanna Boniecka

POŻEGNALNE SPOTKANIE Z VI ROTACJĄ WOJSK KANADYJSKICH
poniedziałek, 06 luty 2017
Dnia 01.02.17r. uczniowie klas dwujęzycznych 1a, 2a i 2b mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniach z jednym z kanadyjskich żołnierzy, współpracujących z kaliskim Liceum, kapitanem Darrylem Bannonem.
Kapitan Bannon przedstawił klasom 1a i 2b prezentację na temat Kanady. Z niej uczniowie mogli się dowiedzieć kilku ważnych informacji, takich jak powierzchnia i ludność kraju. Nie zabrakło dyskusji na temat zwyczajów i tradycyjnych potraw. Kapitan Bannon opowiedział wiele o armii, między innymi: jak wyglądają treningi oraz szkolenia. Klasa 2a miała również okazję sprawdzić swoje umiejętności translatorskie poprzez warsztaty tłumaczeniowe. Ich zadaniem było przetłumaczenie na język angielski artykułu publicystycznego dla naszego gościa.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 1119