Wniosek o stypendium dla wychowanków internatu
piątek, 09 styczeń 2015
Poniżej do pobrania wniosek o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu.
WNIOSEK o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu

Nasza szkoła centrum przygotowującym do egzaminów Cambridge English
poniedziałek, 29 sierpień 2016
Od 2013 roku w kaliskim Liceum można się przygotować i zdać międzynarodowy egzamin Cambridge English na poziomach od A2 do C2, potwierdzający kwalifikacje językowe z języka angielskiego.
W związku z ilością uczniów przystępujących do certyfikatów z języka angielskiego (w czerwcu tego roku - 76 zdających) i ich wysoką zdawalnością ZSP w Kaliszu Pomorskim, jako druga placówka w województwie zachodniopomorskim uzyskało status autoryzowanego centrum przygotowującego do egzaminów Cambridge English.
Joanna Boniecka

POŻEGNALNE SPOTKANIE Z VI ROTACJĄ WOJSK KANADYJSKICH
poniedziałek, 06 luty 2017
Dnia 01.02.17r. uczniowie klas dwujęzycznych 1a, 2a i 2b mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniach z jednym z kanadyjskich żołnierzy, współpracujących z kaliskim Liceum, kapitanem Darrylem Bannonem.
Kapitan Bannon przedstawił klasom 1a i 2b prezentację na temat Kanady. Z niej uczniowie mogli się dowiedzieć kilku ważnych informacji, takich jak powierzchnia i ludność kraju. Nie zabrakło dyskusji na temat zwyczajów i tradycyjnych potraw. Kapitan Bannon opowiedział wiele o armii, między innymi: jak wyglądają treningi oraz szkolenia. Klasa 2a miała również okazję sprawdzić swoje umiejętności translatorskie poprzez warsztaty tłumaczeniowe. Ich zadaniem było przetłumaczenie na język angielski artykułu publicystycznego dla naszego gościa.
Czytaj całość...
Próby nad "Powrotem do przeszłości"
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Licealna grupa teatralna "Klepsydra" przygotowuje się do wystawienia kolejnego widowiska. W tym roku na rozpoczęcie sezonu letniego zaprezentuje i zaproponuje mieszkańcom współudział w pochodzie nawiązującym do dawnych manifestacji pierwszomajowych.
- To już piąty z kolei spektakl "Klepsydry", jaki wystawimy w czerwcu nad Bobrowem Wielkim. Za każdym razem pokazujemy widowiska plenerowe, które opowiadają o ważnych wydarzeniach z historii Kalisza Pomorskiego, jakie odkrywa autor scenariuszy Bogumił Kurylczyk. Zawsze jednak treść przedstawień ma również wątki współczesne. I tak też będzie podczas widowiskowego pochodu - zapowiada reżyser spektaklu Joanna Mączkowska.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 994