Starsi czytają młodszym
środa, 06 listopad 2019
Dnia 30 października 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Zuzanna Ciesiółka i Julia Sadowska, w ramach akcji ,,Starsi czytają młodszym”, odwiedziły uczniów klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Dziewczęta czytały dzieciom bajki o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści książek. Koniec spotkania poświęcony był zabawie. Maluchy jak i wolontariuszki miały przy tym mnóstwo frajdy, a przeprowadzona akcja sprawiła im wiele radości. Wierzymy, że prowadzone działania zachęcą maluchów do czytania książek, a jednocześnie rozbudzą wrażliwość czytelniczą dzieci.
Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim - pani Beacie Pierzgalskiej i wychowawczyni klasy 2c - pani Urszuli Jarzyńskiej za współpracę i życzliwość.

Wolontariuszki z ZSP w Kaliszu Pomorskim

Szkoła do hymnu!
sobota, 16 listopad 2019
W piątkowe przedpołudnie 8 listopada 2019r. społeczność kaliskiego liceum i technikum spotkała się na szkolnym dziedzińcu, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości przez wspólne odśpiewanie czterech zwrotek hymnu narodowego w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu”.
Do przedsięwzięcia włączyli się uczniowie i nauczyciele ZSP w Kaliszu Pomorskim. O symbolicznej godzinie 11.11 po wprowadzeniu sztandaru szkoły, zebrani odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego podczas ceremonii wciągnięcia na masz flagi państwowej przez poczet flagowy wystawiony przez klasę wojskową 1c. Spotkanie było również okazją do pożegnania przez zastępcę dyrektora szkoły Katarzynę Witek ustępującego Samorządu Uczniowskiego z przewodniczącą Zuzanną Jedynowicz oraz powitania nowo wybranej przewodniczącej Małgorzaty Mickun.
Czytaj całość...
Wniosek o stypendium dla wychowanków internatu
piątek, 09 styczeń 2015
Poniżej do pobrania wniosek o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu.
WNIOSEK o przyznanie stypendium socjalnego dla wychowanków internatu

Nasza szkoła centrum przygotowującym do egzaminów Cambridge English
poniedziałek, 29 sierpień 2016
Od 2013 roku w kaliskim Liceum można się przygotować i zdać międzynarodowy egzamin Cambridge English na poziomach od A2 do C2, potwierdzający kwalifikacje językowe z języka angielskiego.
W związku z ilością uczniów przystępujących do certyfikatów z języka angielskiego (w czerwcu tego roku - 76 zdających) i ich wysoką zdawalnością ZSP w Kaliszu Pomorskim, jako druga placówka w województwie zachodniopomorskim uzyskało status autoryzowanego centrum przygotowującego do egzaminów Cambridge English.
Joanna Boniecka

POŻEGNALNE SPOTKANIE Z VI ROTACJĄ WOJSK KANADYJSKICH
poniedziałek, 06 luty 2017
Dnia 01.02.17r. uczniowie klas dwujęzycznych 1a, 2a i 2b mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniach z jednym z kanadyjskich żołnierzy, współpracujących z kaliskim Liceum, kapitanem Darrylem Bannonem.
Kapitan Bannon przedstawił klasom 1a i 2b prezentację na temat Kanady. Z niej uczniowie mogli się dowiedzieć kilku ważnych informacji, takich jak powierzchnia i ludność kraju. Nie zabrakło dyskusji na temat zwyczajów i tradycyjnych potraw. Kapitan Bannon opowiedział wiele o armii, między innymi: jak wyglądają treningi oraz szkolenia. Klasa 2a miała również okazję sprawdzić swoje umiejętności translatorskie poprzez warsztaty tłumaczeniowe. Ich zadaniem było przetłumaczenie na język angielski artykułu publicystycznego dla naszego gościa.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 1045