Targi Pracy i Edukacji 2017
sobota, 18 marzec 2017
W dniu 14 marca 2017 r. już po raz siódmy odbywały się Targi Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim. Nie mogło zabraknąć również nas. 20 uczniów LO w Kaliszu Pomorskim pod opieką pana Pawła Łuczko, z dumą prezentowało ofertę edukacyjną i opowiadało o atutach szkoły. Nic tak nie pozwoli poznać walorów edukacyjnych szkoły, jak bezpośredni kontakt z uczniami trzecich klas gimnazjum.
Czytaj całość...
Zabawa andrzejkowa w Niemieńsku z udziałem kaliskich wolontariuszy
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 29.11.2017r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunem – Anną Józiak, pedagogiem szkolnym i panią Renatą Effenberg - Nawrot, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Celem wyjazdu było zorganizowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci oraz przygotowanie wróżb andrzejkowych. Wszyscy bardzo poważnie podeszli do powierzonego zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Z ogromnym zaangażowaniem brali udział w organizacji wróżb dla dzieci i świetnie się przy tym bawili.
Czytaj całość...
FINAŁ OLIMPIADY SOLIDARNOŚCI Z UDZIAŁEM UCZENNICY KALISKIEGO LICEUM
czwartek, 28 czerwiec 2018
W dniach 6-7 czerwca 2018 r. odbył się finał V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii”. Był to ostatni etap zmagań po eliminacjach szkolnych, wojewódzkich i wizycie studyjnej w Gdańsku. Województwo zachodniopomorskie w Olimpiadzie reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Natalia Brachun i Maria Poniatowska z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie oraz Weronika Mazur, uczennica klasy 2a w Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Zadaniami finałowymi były: stworzenie prezentacji na jeden z trzech podanych tematów, obrona publiczna swojej pracy oraz odpowiedź na pytania z historii Polski w latach 1970 – 1990.
Czytaj całość...
Kaliscy wolontariusze z wizytą w Niemieńsku
czwartek, 29 listopad 2018
Dnia 28.11.2018r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych należących do Szkolnego Koła Wolontariuszy, wraz z opiekunem, pedagogiem Anną Józiak, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Niemieńsku.
Naszym zadaniem było przygotowanie zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci. Oczywiście nie obyło się bez wróżb andrzejkowych. Dzieci z Niemieńska miały okazję poznać przyszły zawód, imię swojej wybranki/wybrańca i dowiedzieć się o swojej przyszłości. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zorganizowany przez wolontariuszy konkurs, w którym każdy wygrywał cudowny upominek. Dzieci chętnie brały udział w konkurencjach i sprawiało im to ogromną radości.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
piątek, 21 czerwiec 2019
W dniu 19 czerwca 2019r. w Inteligentnym Ogrodzie na dziedzińcu Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Technikum w Kaliszu Pomorskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, połączone z nadaniem honorowego tytułu „Przyjaciel Liceum w Kaliszu Pomorskim”.
W uroczystości wzięło udział liczne grono zaproszonych gości, m.in.: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek, Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego Stanisław Samek, Kierownik Oddziału Zamiejscowego Kuratorium Oświaty w Wałczu Jolanta Będlin, Przewodnicząca Rady Rodziców Elwira Poniecka, przedstawiciele współpracujących ze szkołą uczelni wyższych, jednostek wojskowych i służb mundurowych, w tym armii USA, osoby zaangażowane w pomoc szkole, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, a przede wszystkim uczniowie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 1045