ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO Z PRZYJACIÓŁMI KALISKIEGO LICEUM I NAGRODAMI
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Kaliskie Liceum ma wiele powodów do dumy. Głównymi są rosnące szeregi Przyjaciół Szkoły, których nie zabrakło na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016, jaka odbyła się w piątek 24 czerwca 2016r. oraz bardzo dobre wyniki osiągane przez uczniów w nauce oraz ich różnorodna działalność i sukcesy w konkursach, zawodach sportowych, wolontariacie i współpracy ze środowiskiem lokalnym.
Czytaj całość...
Wolontariusze ZSP z Kalisza Pomorskiego w Niemieńsku
poniedziałek, 05 grudzień 2016
Dnia 29.11.2016 r uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim należący do grupy wolontariatu razem z opiekunem - Anną Józiak, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Wzięli udział w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci.
Licealiści bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Cieszyli się z możliwości zabawy z dziećmi i przygotowania dla nich różnorodnych atrakcji z wróżbami na czele. To inicjatywa dająca korzyści obu stronom, pozwalająca pozbyć się wielu uprzedzeń, a przede wszystkim uwrażliwić młodzież.
Czytaj całość...
SZKOLENIE OGÓLNOWOJSKOWE NA STRZELNICY JAWORZE
poniedziałek, 13 marzec 2017
W dniu 07.03.2017r. uczniowie klasy pierwszych i drugich o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w praktycznych szkoleniu ogólnowojskowym na terenie Strzelnicy Jaworze.
Zajęcia prowadzone były „pod okiem” doświadczonych oficerów liniowych mjr Mariusza Pracowitego oraz nauczyciela przysposobienia wojskowego z kaliskiego Liceum, majora w stanie spoczynku Andrzeja Kowalewskiego.
Czytaj całość...
Turniej w Drawsku Pomorskim z udziałem wolontariuszy z ZSP w Kaliszu Pomorskim
czwartek, 09 listopad 2017
Dnia 26.10. 2017r.w hali drawskiego gimnazjum, odbył się VII Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Anna Mieczkowska – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Stanisław Kuczyński – Starosta Drawski oraz Zbigniew Ptak – Burmistrz Drawska Pomorskiego. Celem turnieju była integracja osób niepełnosprawnych, popularyzacja tańca jako elementu rozrywki i alternatywnej formy spędzania wolnego czasu.
Czytaj całość...
Uczymy się działając - warsztaty Kontrastu w Warszawie
czwartek, 28 czerwiec 2018
Ostatnie dni czerwca (od 18 do 21.06.2018 r.) licealiści z Kalisza Pomorskiego, wydający gazetę „Kontrast,” spędzili na warsztatach w Warszawie. Tym razem do programu została włączona ścieżka literacka, połączono ćwiczenia dziennikarskie z wiedzą o literaturze.
Młodzież z bliska przyjrzała się miejscom i przedmiotom zapisanym w historii piśmiennictwa. Tej znanej z podręczników i tej anegdotycznej, mniej rozpowszechnionej. I tak w Muzeum Literatury uczniowie podziwiali wystawę składającą się z pamiątek po Adamie Mickiewiczu, które były latami gromadzone przez nieżyjącego już byłego dyrektora Janusza Odworąża – Pieniążka. Oryginalne rękopisy, na przykład „Grażyny”, karty papieru zapisane przez wieszcza. Nawet słynne jego pióro w gablocie do podziwiania. Ale czułość wzbudziły inne pamiątki: buciki jego dzieci, przedmioty z paryskiego mieszkania, no i skrzynia, z którą podróżował jeszcze w czasach studenckich.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 994