Akcja honorowego oddawania krwi
poniedziałek, 14 marzec 2016
„Oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”. Jan Paweł II

W dniu 09.03.2016r. kolejny raz zorganizowana była akcja HDK - tym razem już czwarta. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli i zgromadzili się przed szkołą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w niemałej ilości bo 44!

Czytaj całość...
"Komunikacja, jej znaczenie i rola we współczesności
piątek, 16 grudzień 2016
W grudniu 2016r. w klasach drugich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty prowadzone przez pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim Monikę Wytracz, pt. ,,Komunikacji, jej znaczenia i roli we współczesności”.
Rozwój społeczny jest ważnym aspektem okresu dorastania, przejawia się między innymi na płaszczyźnie związków interpersonalnych młodzieży z rówieśnikami. W tym okresie istotnym zadaniem staje się efektywne komunikowanie się. Wzajemne poznanie, empatia oraz rozpoznawanie emocji było elementem ćwiczeń wykonywanych przez młodzież w trakcie warsztatów. Uczniowie chętnie wykonywali ćwiczenia i dzielili się wiedzą i posiadanym doświadczeniem podczas zajęć warsztatowych.
Czytaj całość...
DZIEŃ WIOSNY 2017
czwartek, 23 marzec 2017
Tradycją kaliskiego Liceum jest świętowanie pierwszego kalendarzowego dnia wiosny. W tym dniu niewiele osób ma ochotę na ucieczkę. Tak było też w tym roku. Samorząd Uczniowski i osoby odpowiedzialne za koordynację wszystkich wydarzeń, czyli Sandra Sompolińska, Angelika Maciąg i Dorota Wołowska dopięły co w ich mocy na ostatni guzik. Odbyły się trzy konkurencje, czyli bieg terenowy przygotowany przez Olivię Kucharską i Michała Nawrot, zawody sportowe na sali gimnastycznej i cieszące się ogromną popularnością prezentacje klas w formie skeczów i scenek.
Czytaj całość...
Dzień Życzliwości w kaliskim Liceum i Technikum
sobota, 02 grudzień 2017
Dnia 30 listopada 2017 r. uczniowie wraz z nauczycielami kaliskiego Liceum i Technikum wzięli udział w Światowym Dniu Życzliwości. Inicjatorami tych działań była Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekun koła wolontariatu oraz Karol Kalina, opiekun Samorządu Uczniowskiego i młodzi samorządowcy. Celem Dnia Życzliwości było wzbudzenie wśród szkolnej społeczności pozytywnych emocji. W działania zaangażowały się wszystkie klasy. Na korytarzach zauważyć mogliśmy trzy kolory symbolizujące ten wyjątkowy dzień w czasie którego uczniowie brali udział w różnych konkurencjach.
Czytaj całość...
Dar serca dla pani Eli
wtorek, 18 grudzień 2018
W piątkowe południe 14 grudnia 2018r., wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli u pani Elżbiety, samotnej osoby potrzebującej pomocy. Zawieźli jej życzenia świąteczne, dobre słowo i prezenty zebrane podczas zbiórki przeprowadzonej w szkole wśród rodziców, uczniów i nauczycieli.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 1045