Klasa wojskowa na ćwiczeniach Dragon19
piątek, 21 czerwiec 2019
We wtorek 18 czerwca 2019r. uczniowie klasy 1c o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z dyrektorem szkoły i opiekunami uczestniczyli w Dniu Dostojnych Gości połączonym ze Świętem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, który miał miejsce na poligonie drawskim. Kaliskich licealistów zaprosił Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, generał broni Jarosław Mika.
Uczniowie klasy wojskowej, dyrektor Maciej Rydzewski oraz opiekunowie – Renata Effenberg – Nawrot, mjr rez. Andrzej Kowalewski i Paweł Łuczko mieli wyjątkową okazję obserwacji dynamicznych prezentacji możliwości bojowych pododdziałów Wojska Polskiego oraz wojsk włoskich i amerykańskich, biorących udział w ćwiczeniach „Dragon’19” na poligonie drawskim. W pokazach brali udział licznie zgromadzeni goście, generałowie, oficerowie i żołnierze polscy, sojuszniczych armii NATO oraz obserwatorzy z wojsk innych państw, m.in. Korei Południowej, Meksyku, Brazylii, Serbii, Iranu i Ukrainy.
Czytaj całość...
Pobijamy Londyn
piątek, 26 czerwiec 2015
15 czerwca 2015 roku klasa dwujęzyczna naszego liceum pod opieką pani profesor Joannny Bonieckiej i Mirosławy Kacperskiej wyruszyła na warsztaty językowe do Londynu. Trasa podróży: Niemcy, Holandia, Belgia, Francja. We Francji czekał prom w miejscowości Calais, aby zabrać nas do Dover w Wielkiej Brytanii. Stąd już tylko 2 godziny dzieliły nas od Londynu.
Zwiedzanie tej metropolii zaczęliśmy od Greenwich, stamtąd popłynęliśmy Tamizą do centrum.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI W AKCJI SPRZĄTANIA RZEKI KORYTNICY
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
Dnia 23.06.2016r. uczniowie kaliskiego Liceum wzięli udział w akcji sprzątania rzeki Korytnicy. Uprzątnięto rzekę na odcinku Nowa Korytnica – Sówka. Uprzątnięto również brzegi rzeki. Udział wzięło 16 wolontariuszy. Podczas akcji zebrano wielką oponę i 9 sztuk stulitrowych worków na śmieci. Worki zostały sfinansowane przez Lokalną Organizację Turystyczną z Drawna. Kajaki nieodpłatnie użyczyła firma Pogotowie Kajakowe Nowak z Drawna.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom - w szczególności uczniom klasy 1D i zapraszamy na jesienną akcję sprzątania, wszystkie informacje na temat akcji można uzyskać pod numerem telefonu 697455594, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy:
Organizatorzy i opiekunowie: Karina Antończak, Karol Kalina, Paula Kononowicz-Nowak, Sebastian Stateczny.

Paula Kononowicz-Nowak
MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY POLICYJNEJ DO DOMU DZIECKA W STARGARDZIE
poniedziałek, 12 grudzień 2016
W dniu 7 grudnia 2016 r. pierwsza klasa policyjno-prawna wraz, z uczniami innych klas kaliskiego Liceum, drugiej wojskowej oraz pierwszej artystyczno-medycznej, pod opieką wychowawcy, pana Karola Kaliny zorganizowała mikołajkowy wyjazd do domu dziecka w Stargardzie.
Podczas spotkania z dziećmi uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak mieszkają ich koledzy i koleżanki ze Stargardu, a także co robią w czasie wolnym. Mogliśmy dowiedzieć się, że tak naprawdę nasze życie nie różni się od codziennego życia naszych rówieśników, tak jak my chodzą do szkoły, a wielu uczestniczy w dodatkowych zajęciach związanych z ich pasjami.
Czytaj całość...
Targi Pracy i Edukacji 2017
sobota, 18 marzec 2017
W dniu 14 marca 2017 r. już po raz siódmy odbywały się Targi Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim. Nie mogło zabraknąć również nas. 20 uczniów LO w Kaliszu Pomorskim pod opieką pana Pawła Łuczko, z dumą prezentowało ofertę edukacyjną i opowiadało o atutach szkoły. Nic tak nie pozwoli poznać walorów edukacyjnych szkoły, jak bezpośredni kontakt z uczniami trzecich klas gimnazjum.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 994