Akcja świątecznej pomocy
poniedziałek, 30 styczeń 2017
W grudniu 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się zbiórka pieniędzy i produktów codziennego użytku w ramach pomocy ludziom potrzebującym w naszej okolicy. Pod czujnym okiem klasy 2b i Samorządu Uczniowskiego udało nam się wspomóc 2 rodziny i obdarować ich nie tylko materialnie, ale i duchowo- dzieląc się uśmiechem i miłością.
Czytaj całość...
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI SZCZECIŃSKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ COLLEGIUM BALTICUM
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
W dniu 29 marca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim gościli przedstawiciele Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum z prezesem działającego przy uczelni Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Forum Bezpieczeństwa Pro Domo Sua, doktorem Przemysławem Jastrzębskim. Wykładowcy uczelni spotkali się z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim w celu omówieniu współpracy ze szkołą oraz uczniami klas trzecich. Zaprezentowali im ofertę edukacyjną Collegium Balticum, ze szczególnym uwzględnieniem kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Kaliscy Licealiści z zainteresowaniem odnieśli się do perspektywy studiów na szczecińskiej uczelni, podobnie jaki ich starsze koleżanki i koledzy, absolwenci szkoły, którzy już teraz kontynuują naukę w Collegium Balticum.
Czytaj całość...
Zawody smoczych łodzi
sobota, 22 lipiec 2017
Pomimo wakacyjnych wyjazdów ekipa z kaliskiego liceum wzięła udział w zawodach smoczych łodzi zorganizowanych podczas Święta Wody w Żabinku.
Uczniowie, a także przyszli uczniowie, nauczyciele,oraz rodzice naszych uczniów rywalizowali w kategorii mix / druzyna mieszana/.Tym razem przyszło nam walczyć z prawdziwymi zawodowcami, bo do Żabianka przyjechało ponad 20 ekip min. z Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Berlina..Pomimo dość eksperymentalnego składy walczyliśmy dzielnie i do awansu do półfinału zabrakło nam....0, 20 sek. W rezultacie w swojej kategorii zajęliśmy 6 miejsce.
Zawody zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Wierzchowie były przeprowadzone z dużym rozmachem i fajnie było się tam pokazać. To bardzo ciekawa,widowiskowa i szybko rozwijająca się dyscyplina sportowa, więc może warto było by zorganizować profesjonalną drużynę?
Podziękowania dla wszystkich, którzy wystartowali w drużynie Liceum.
Opiekunami druzyny byli Violetta Zbytek i Krzysztof Wójciak.
Dbają o dobro kobiet, przypominają o badaniach na HIV/AIDS
wtorek, 05 grudzień 2017
Dnia 1 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim zostały przeprowadzone dwie kampanie. Jedna z nich była przeprowadzona przez klasę 2d (policyjno-prawną) pod opieką wychowawcy Karola Kaliny i pedagoga szkolnego Anny Józiak. Dotyczyła ona akcji pod nazwą "Biała wstążka", która była organizowana pod patronatem Starosty Drawskiego i Głosu Drawskiego. Kampania polegała na przypinaniu białych wstążek będących symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
Czytaj całość...
Informacja o podręcznikach
czwartek, 05 lipiec 2018
Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

Podręczniki do klasy pierwszej:
Klasa dwujęzyczna
Klasa dziennikarsko-artystyczna
Klasa medyczno-politechniczna
Klasa policyjno-penitencjarna
Klasa wojskowa
Technikum informatyczne
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 1045