Poznajmy tajemnice kaliskich lochów
środa, 06 lipiec 2016
Internetowy przewodnik po Kaliszu Pomorskim, systematycznie poszerzany na portalu naszego Liceum (www.liceum.kalisz.pl), wzbogacił się o kolejny rozdział z cyklu odkrywania miejscowych tajemnic. Opublikowano ich tam już cztery (o: Pałacu, Ratuszu, Kościele i Czerwonej Szkole), a ostatni, piąty nawiązuje do krążących po dziś dzień legend o biegnących pod miastem podziemnych korytarzach.
Legendy te mówią o dwóch lochach, z których pierwszy miałby łączyć Kościół z Pałacem, natomiast drugi – Pałac z Grobowcem, czyli z zachowaną, monumentalną mogiłą rodziny Wittchow na Starym Cmentarzu. I jak to w legendzie bywa, przekonywujących dowodów brakuje, ale coś jednak w tym jest, ponieważ zarówno dawni jak i obecni mieszkańcy grodu nad Drawicą chcą wierzyć w te tajemnicze korytarze. Choćby dlatego, że ich niewyjaśniona dotąd zagadka stanowi dodatkową atrakcję turystyczną.
Czytaj całość...
Wolontariusze z naszej szkoły w Drawsku Pom.
czwartek, 08 wrzesień 2016
8 września 2016r., cztery wolontariuszki z naszego liceum wzięły udział w corocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka organizowanym przez Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy w Drawsku Pomorskim.
Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Wioletta Michniewicz oraz Andżelika Maciąg pomagały w organizacji uroczystości oraz opiekowały się osobami niepełnosprawnymi.
Impreza jest corocznym spotkaniem, na które zjeżdżają się ośrodki i instytucje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku wzięło w niej udział ponad 100 osób z Drawska, Złocieńca, Łobza, Wierzchowa, Kalisza Pomorskiego, Świdwina i Wałcza.
Samą uroczystość rozpoczął przemówieniem Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, który pogratulował organizacji oraz życzył uczestnikom udanej zabawy. A zabawa była w stylu rockowo-motocyklowym. Tak właśnie ubrani byli uczestnicy spotkania, a do zabawy grał rockowy zespół Still Contract z Kalisza Pomorskiego. Żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, przybyła także grupa motocyklowa z Drawska Pom.
SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
poniedziałek, 06 marzec 2017
W dniu 1 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z prawnikiem-adwokatem, panem Łukaszem Kaliszewskim. Tematem spotkania była ochrona dóbr osobistych w internecie.

Młodzież miała okazję poznać kwestie prawne związane z ochroną dóbr osobistych w internecie, czego nie należy robić, korzystając np. z portali społecznościowych, aby nie ponosić później konsekwencji nieprawidłowych zachowań, na czym polega ochrona dóbr osobistych oraz jakie są skutki łamania prawa. Dzięki prelekcji i informacjom przekazanym w przystępny sposób zwiększyła się świadomość prawna kaliskich licealistów.
Czytaj całość...
KLASY POLICYJNE Z WIZYTĄ W SZCZECINIE
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
Dnia 19.04.2017 r. dwie klasy policyjne z kaliskiego Liceum – 1d i 2f wraz z wychowawcami Karolem Kaliną, Krzysztofem Wójciakiem i Renatą Effenberg-Nawrot uczestniczyły w wyjeździe do Szczecina w celu poznania specyfiki służby w Komendzie Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej, a także oferty edukacyjnej i warunków studiów na uczelniach wyższych Collegium Balticum i Akademii Morskiej.
Czytaj całość...
DYŻUR STAROSTY DRAWSKIEGO W KALISKIM LICEUM
sobota, 22 lipiec 2017
We wtorek, 18 lipca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się drugi Dyżur Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego. Tematem głównym były konsultacje społeczne w sprawie możliwości oderwania fragmentu tej gminy na rzecz sąsiedniego Ińska.
W konsultacjach ze strony Powiatu Drawskiego uczestniczył Starosta Stanisław Kuczyński, etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Radny, Przewodniczący Komisji Budżetu, Gospodarki i Rozwoju Karol Korczyński, Radna, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Elżbieta Motyl, a także przedstawiciele administracji powiatu, w tym Dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Maciej Rydzewski. Na spotkanie w auli ZSP przybyli mieszańcy gminy Kalisz Pomorski, zainteresowani prezentowanymi tematami - szkolnictwem na szczeblu powiatowym, zagadnieniami związanymi z budownictwem, ochroną środowiska oraz tematem głównym - konsultacjami społecznymi w sprawie możliwości zmiany granic powiatu. Zebrani zapoznali się z prezentacjami przygotowanymi przez merytoryczne Wydziały Starostwa, otrzymali także specjalne ankiety, na których mogli wyrazić swoją opinię w tej ważnej sprawie
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 1119