Bezpieczna szkoła w Światowym Dniu Zdrowia  warsztaty pierwszej pomocy w kaliskim Liceum
wtorek, 12 kwiecień 2016
Jak aktywnie spędzić Światowy Dzień Zdrowia? Uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim znaleźli na to sposób. W dniu 7 kwietnia 2016r. uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli szansę praktycznie przećwiczyć techniki ratownictwa na fantomach i posłuchać prezentacji na temat zdarzeń drogowych oraz tlenku węgla. Takie zajęcia nie byłyby możliwe, gdyby nie współpraca z Grupą Medyczną z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Pana Michała Walkiewicza, za którą jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Czytaj całość...
Poznajmy tajemnice kaliskich lochów
środa, 06 lipiec 2016
Internetowy przewodnik po Kaliszu Pomorskim, systematycznie poszerzany na portalu naszego Liceum (www.liceum.kalisz.pl), wzbogacił się o kolejny rozdział z cyklu odkrywania miejscowych tajemnic. Opublikowano ich tam już cztery (o: Pałacu, Ratuszu, Kościele i Czerwonej Szkole), a ostatni, piąty nawiązuje do krążących po dziś dzień legend o biegnących pod miastem podziemnych korytarzach.
Legendy te mówią o dwóch lochach, z których pierwszy miałby łączyć Kościół z Pałacem, natomiast drugi – Pałac z Grobowcem, czyli z zachowaną, monumentalną mogiłą rodziny Wittchow na Starym Cmentarzu. I jak to w legendzie bywa, przekonywujących dowodów brakuje, ale coś jednak w tym jest, ponieważ zarówno dawni jak i obecni mieszkańcy grodu nad Drawicą chcą wierzyć w te tajemnicze korytarze. Choćby dlatego, że ich niewyjaśniona dotąd zagadka stanowi dodatkową atrakcję turystyczną.
Czytaj całość...
Wolontariusze z naszej szkoły w Drawsku Pom.
czwartek, 08 wrzesień 2016
8 września 2016r., cztery wolontariuszki z naszego liceum wzięły udział w corocznym Święcie Pieczonego Ziemniaka organizowanym przez Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy w Drawsku Pomorskim.
Klaudia Wydrzyńska, Arleta Janeczek, Wioletta Michniewicz oraz Andżelika Maciąg pomagały w organizacji uroczystości oraz opiekowały się osobami niepełnosprawnymi.
Impreza jest corocznym spotkaniem, na które zjeżdżają się ośrodki i instytucje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. W tym roku wzięło w niej udział ponad 100 osób z Drawska, Złocieńca, Łobza, Wierzchowa, Kalisza Pomorskiego, Świdwina i Wałcza.
Samą uroczystość rozpoczął przemówieniem Starosta Drawski Pan Stanisław Kuczyński, który pogratulował organizacji oraz życzył uczestnikom udanej zabawy. A zabawa była w stylu rockowo-motocyklowym. Tak właśnie ubrani byli uczestnicy spotkania, a do zabawy grał rockowy zespół Still Contract z Kalisza Pomorskiego. Żeby jeszcze bardziej podkręcić atmosferę, przybyła także grupa motocyklowa z Drawska Pom.
SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
poniedziałek, 06 marzec 2017
W dniu 1 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z prawnikiem-adwokatem, panem Łukaszem Kaliszewskim. Tematem spotkania była ochrona dóbr osobistych w internecie.

Młodzież miała okazję poznać kwestie prawne związane z ochroną dóbr osobistych w internecie, czego nie należy robić, korzystając np. z portali społecznościowych, aby nie ponosić później konsekwencji nieprawidłowych zachowań, na czym polega ochrona dóbr osobistych oraz jakie są skutki łamania prawa. Dzięki prelekcji i informacjom przekazanym w przystępny sposób zwiększyła się świadomość prawna kaliskich licealistów.
Czytaj całość...
KLASY POLICYJNE Z WIZYTĄ W SZCZECINIE
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
Dnia 19.04.2017 r. dwie klasy policyjne z kaliskiego Liceum – 1d i 2f wraz z wychowawcami Karolem Kaliną, Krzysztofem Wójciakiem i Renatą Effenberg-Nawrot uczestniczyły w wyjeździe do Szczecina w celu poznania specyfiki służby w Komendzie Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej, a także oferty edukacyjnej i warunków studiów na uczelniach wyższych Collegium Balticum i Akademii Morskiej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 1107