KLASY POLICYJNE Z WIZYTĄ W SZCZECINIE
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
Dnia 19.04.2017 r. dwie klasy policyjne z kaliskiego Liceum – 1d i 2f wraz z wychowawcami Karolem Kaliną, Krzysztofem Wójciakiem i Renatą Effenberg-Nawrot uczestniczyły w wyjeździe do Szczecina w celu poznania specyfiki służby w Komendzie Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Granicznej, a także oferty edukacyjnej i warunków studiów na uczelniach wyższych Collegium Balticum i Akademii Morskiej.
Czytaj całość...
DYŻUR STAROSTY DRAWSKIEGO W KALISKIM LICEUM
sobota, 22 lipiec 2017
We wtorek, 18 lipca 2017 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się drugi Dyżur Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego. Tematem głównym były konsultacje społeczne w sprawie możliwości oderwania fragmentu tej gminy na rzecz sąsiedniego Ińska.
W konsultacjach ze strony Powiatu Drawskiego uczestniczył Starosta Stanisław Kuczyński, etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz, Radny, Przewodniczący Komisji Budżetu, Gospodarki i Rozwoju Karol Korczyński, Radna, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Elżbieta Motyl, a także przedstawiciele administracji powiatu, w tym Dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Maciej Rydzewski. Na spotkanie w auli ZSP przybyli mieszańcy gminy Kalisz Pomorski, zainteresowani prezentowanymi tematami - szkolnictwem na szczeblu powiatowym, zagadnieniami związanymi z budownictwem, ochroną środowiska oraz tematem głównym - konsultacjami społecznymi w sprawie możliwości zmiany granic powiatu. Zebrani zapoznali się z prezentacjami przygotowanymi przez merytoryczne Wydziały Starostwa, otrzymali także specjalne ankiety, na których mogli wyrazić swoją opinię w tej ważnej sprawie
Czytaj całość...
A może zróbmy inne Mikołajki?
sobota, 09 grudzień 2017
Uczniowie klasy 1d, policyjno-penitencjarnej z kaliskiego Liceum i Technikum wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, przygotowując się do klasowych Mikołajków wpadli na pomysł, aby podarować chwilę radości dla dzieci potrzebujących odrobiny szczęścia. W krótkim czasie udało się zebrać potrzebne środki, znaleźć pomysł na zabawy i udać się na zakupy. W środę 6 grudnia 2017r., dzięki wsparciu firmy transportowej pana Leszka Struszki z Drawska Pomorskiego, uczniowie w strojach odpowiednich do dnia, wraz ze specjalnie zamówionym pomocnikiem Mikołaja, także z klasy policyjnej, wyjechali do Przedszkola w Drawsku Pomorskim, działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie.
Czytaj całość...
Uczennice z kaliskiego Liceum nagrodzone w ogólnopolskim konkursie Pamięć nieustająca
piątek, 06 lipiec 2018
W ogólnopolskim konkursie historyczno- artystycznym „Pamięć nieustająca” nagrodzono dwie kaliskie licealistki. Tytuł laureata przyznano Karolinie Budnickiej, a wyróżnienie otrzymała Oktawia Gwiaździńska.
W konkursie tym nasi licealiści zdobywają nagrody już kolejny rok z rzędu, a w obecnej VI edycji zostały nagrodzone dwie uczennice za prace plastyczne. Ich opiekunem jest Joanna Mączkowska, polonista w kaliskim Liceum oraz reżyser teatralny. Głównym celem konkursu jest budowanie wśród młodzieży świadomości narodowej i kulturowej, a ponadto podkreślenie znaczenia Małych Ojczyzn i lokalnych bohaterów oraz zainteresowanie historią współczesną Polski. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wielkiej Gali 14 października w Warszawie.
Czytaj całość...
Odwiedziny u świadków historii
wtorek, 19 luty 2019
W czwartek 14 lutego 2019r. uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim z klasy 2d o profilu policyjno – penitencjarnym: Kaja Iwanek, Natalia Kucharczyk i Paulina Sylmanowiczpod opieką nauczyciela pani Jadwigi Czernigi odwiedziły kombatantów z terenu Gminy Kalisz Pomorski, wręczając im kwiaty i życzenia z okazji 74. rocznicy zakończenia walk o Kalisz Pomorski.
Kombatanci panowie Wiktor Wasiłkowski i Edward Jaskulski ze względu na stan zdrowia nie mogli wziąć udziału w obchodach w Kaliszu Pomorskim. To ostatni weterani wojenni w naszej gminie. Młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim od ponad dziesięciu lat lat systematycznie odwiedza kombatantów przy okazji świąt i uroczystości. Licealistki wraz z panią Jadwigą Czernigą wybrały się do Suchowa i Siennicy. Podziękowały świadkom historii w imieniu władz miasta, dyrekcji szkoły oraz społeczności Gminy Kalisz Pomorski. Symboliczny bukiet kwiatów to gest świadczący o tym, że mieszkańcy gminy pamiętają o jej mieszkańcach zasłużonych w walce o wolną Polskę.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 1045