Wolontariusze z kaliskiego Liceum na festynie lotniczym w Mirosławcu
środa, 07 wrzesień 2016
W dniu 3 września 2016r. w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbył się festyn lotniczy, podczas którego wolontariusze rekrutujący się z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję pomóc w jego organizacji.
Pomysł, by do organizacji festynu włączyć młodzież z kaliskiego Liceum zgłosił płk pil. Łukasz Andrzejewski – Popow, dowódca 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. - Uważam, że udział młodzieży z naszego liceum w festynie lotniczym był bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie mogli zobaczyć jak przygotowuje się imprezę o tak dużej skali i włączyć się do pomocy w jej przeprowadzeniu. Mieli też okazję do zapoznania się z samolotami i śmigłowcami używanymi przez naszą armię. To przykład udanej współpracy z wojskiem, która przyniosła korzyści obu stronom. Mam nadzieję na kontynuację wspólnych działań z 12 BBSP także w przyszłości – tak o współpracy szkoły z tą jednostką wojskową mówi dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Prezentacje szkół wyższych dla kaliskich maturzystów
poniedziałek, 20 marzec 2017
Już niebawem w maju, rozpoczynają się egzaminy maturalne, które potrwają prawie do końca miesiąca. Po nich maturzystów czeka trudny wybór dalszej ścieżki edukacji. Jak dobrze po maturze wybrać uczelnię i kierunek studiów, czym się kierować?

Na to i wiele innych pytań, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję uzyskać odpowiedź w dniach 10 marca i 17 marca 2017 roku, podczas spotkań z przedstawicielami wyższych uczelni. Kierunki studiów i zasady rekrutacji przestawili uczniom klas maturalnych przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina.
Czytaj całość...
Magia Świąt
poniedziałek, 18 grudzień 2017
Dnia 13 grudnia 2017 r. troje nauczycieli – pedagog szkolny Anna Józiak, opiekun Samorządu Uczniowskiego i wychowawca klasy wojskowej Karol Kalina oraz wychowawca klasy wojskowej Sebastian Stateczny wraz z czwórką uczniów – Oliwią Kanabaj, Nikolą Czyżak, Aleksandrem Bołociuchem i Kacprem Bublem wybrali się, aby obdarować świątecznymi podarunkami potrzebujące rodziny.

Czytaj całość...
Rekrutacja do szkół dla dorosłych
poniedziałek, 09 lipiec 2018
Jak co roku graliśmy w WOŚP
wtorek, 22 styczeń 2019
Dnia 13 stycznia 2019r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jak co roku, włączyli się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekunami grupy były nauczycielki kaliskiego liceum i technikum: Zyta Bogacz, Renata Effenberg-Nawrot, Anna Józiak. Grupy wspierał i pomagał im Paweł Łuczko.
Tym razem zbieraliśmy pieniądze dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Pomimo deszczowej pogody uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy innym zbierali pieniądze do puszek.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 1107