Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego
piątek, 31 październik 2014

Kilka zdjęć z zajęć wyrównawczych z języka polskiego prowadzonych przez Panią Joannę Mączkowską.
Zajęcia prowadzone w ramach projektu "Praca z pasją - SZOK".
SUKCES KALISKICH LICEALISTÓW W POWIATOWEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ZDROWIU
wtorek, 12 kwiecień 2016

W dniu 08.04.2016 uczniowie kaliskiego Liceum już po raz dziewiąty wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu.
Drużyna w składzie: Kamila Kędzierska, Ola Spera, Michał Banaszak i Karol Drewke rozwiązywała test, którego wyniki sumowano dla całej drużyny. Następnie Kamila i Michał dali popis swoich praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Ich wiedza i umiejętności wysoko oceniona przez jury dała ostatecznie naszemu zespołowi II miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom i opiekunom Pani Emilii Grabowskiej – Grzadziel i Pani Jadwidze Czernidze.
Młodzi wybierają wojsko
czwartek, 07 lipiec 2016
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży po raz pierwszy w województwie zachodniopomorskim w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko im. płk. Franciszka Sadowskiego zorganizowano Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych. Bierze w nich udział 14 drużyn z całej Polski. Rywalizacja rozpoczęła się 5.07. i trwa do 7.07. Zawody patronatem objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej i Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Mirosław Różański, Wojewoda Zachodniopomorski – Piotr Jania, Zachodniopomorski Kurator Oświaty – Magdalenia Zaręba – Kulesza, Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. płk. Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim – płk. Marek Gmurski, Starosta Drawski – Stanisław Kuczyński, Starosta Stargardzki – Ireneusz Rogowski, Burmistrz Drawska Pomorskiego – Zbigniew Ptak, Burmistrz Kalisza Pomorskiego – Michał Hypki. Wydatnej pomocy w organizacji mistrzostw udzielił również 16 Wojskowy Oddział Gospodarczy Drawsko oraz 2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu. Patronat medialny sprawują TVP3 i Radio Koszalin.
Czytaj całość...
Wolontariusze z kaliskiego Liceum na festynie lotniczym w Mirosławcu
środa, 07 wrzesień 2016
W dniu 3 września 2016r. w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu odbył się festyn lotniczy, podczas którego wolontariusze rekrutujący się z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję pomóc w jego organizacji.
Pomysł, by do organizacji festynu włączyć młodzież z kaliskiego Liceum zgłosił płk pil. Łukasz Andrzejewski – Popow, dowódca 12 Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. - Uważam, że udział młodzieży z naszego liceum w festynie lotniczym był bardzo dobrym pomysłem. Uczniowie mogli zobaczyć jak przygotowuje się imprezę o tak dużej skali i włączyć się do pomocy w jej przeprowadzeniu. Mieli też okazję do zapoznania się z samolotami i śmigłowcami używanymi przez naszą armię. To przykład udanej współpracy z wojskiem, która przyniosła korzyści obu stronom. Mam nadzieję na kontynuację wspólnych działań z 12 BBSP także w przyszłości – tak o współpracy szkoły z tą jednostką wojskową mówi dyrektor Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Prezentacje szkół wyższych dla kaliskich maturzystów
poniedziałek, 20 marzec 2017
Już niebawem w maju, rozpoczynają się egzaminy maturalne, które potrwają prawie do końca miesiąca. Po nich maturzystów czeka trudny wybór dalszej ścieżki edukacji. Jak dobrze po maturze wybrać uczelnię i kierunek studiów, czym się kierować?

Na to i wiele innych pytań, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli okazję uzyskać odpowiedź w dniach 10 marca i 17 marca 2017 roku, podczas spotkań z przedstawicielami wyższych uczelni. Kierunki studiów i zasady rekrutacji przestawili uczniom klas maturalnych przedstawiciele Politechniki Koszalińskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 45 z 994