Tajemnice kaliskiego Pałacu
poniedziałek, 07 wrzesień 2015
Odkrywanie tajemnic najstarszego zabytku Kalisza Pomorskiego – Pałacu rodu rycerskiego von Güntersberg, rozpoczęło się już w kwietniu 2015r. Wtedy uczniowie Liceum, pod kierunkiem Joanny Mączkowskiej i Bogumiła Kurylczyka, zaczęli badać historyczne zagadki tej budowli. Wielką pomocą w ustaleniu faktów i obaleniu mitów było niedawne spotkanie z Hansem Joachimem Zühlke, wnukiem ostatniej przed rokiem 1945, właścicielki kaliskich dóbr – Anny Zühlke.
Czytaj całość...
Jak służyć innym? Idea wolontariatu- szkolenie dla uczniów
poniedziałek, 18 kwiecień 2016
Dnia 11 kwietnia 2016r. w kaliskim Liceum, w ramach współpracy z PWSZ z Wałcza, odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów ,,Jak służyć innym ludziom? Idea wolontariatu”. Odbiorcami byli gospodarze klas oraz działacze szkolnego koła wolontariuszy.
Program szkolenia poruszał m.in. ideę i terminologię wolontariatu, integrację i komunikację, prawa i obowiązki, planowanie pracy, praca w zespole oraz motywowanie wolontariuszy. Zajęcia prowadzone były w sposób kreatywny i twórczy.
Czytaj całość...
Zakończenie I Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Wojskowych
piątek, 08 lipiec 2016
I Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Wojskowych na poligonie drawskim rozstrzygnięte W dniu 7 lipca 2016r. nastąpiło podsumowanie dwudniowych zmagań młodzieży w I Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Wojskowych na poligonie drawskim, które zakończyły się zwycięstwem ex aequo drużyn z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie i Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach.
Obie grupy otrzymały puchar ufundowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. W zaciętej rywalizacji uczniowie pokonali kolegów z II LO w Stargardzie i z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Młodzież ze Stargardu w generalnej klasyfikacji zajęła drugie miejsce a ze Skały trzecie. Test sprawnościowy najlepiej wykonali uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 w Puławach, drugie miejsce przypadło II Liceum Ogólnokształcącemu w Stargardzie, trzecie Zespołowi Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.
GALERIA ZDJĘĆ
Czytaj całość...
WOŚP- działania wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
sobota, 11 luty 2017
Dnia 15.01.2017 w Kaliskim Domu Kultury odbył się już 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który tym razem grał dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku pod opieką Pani Anny Józiak i Pani Zyty Bogacz wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w składzie: Weronika Abraś, Emma Brożek, Nikola Czyżak, Wojciech Gławdel, Klaudia Jąg, Huber Marek, Zuzanna Mieszkowska, Julia Milewska, Michał Panowicz, Agnieszka Reczko, Agata Schiffer, Martyna Serafin, Kaja Sroczyńska, Martyna Toman, Jakub Wójciak, Julita Zima. Mimo niskiej temperatury wolontariusze rozpoczęli zbieranie już o godzinie 8 rano, a zakończyli o 16.
Czytaj całość...
III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
poniedziałek, 10 kwiecień 2017
W dniu 6 kwietnia 2017 roku miał miejsce III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Podobnie jak dwie poprzednie edycje został on zorganizowany przez uczniów klasy dwujęzycznej II „a” pod opieką wychowawcy, pani Joanny Bonieckiej oraz nauczycieli języka angielskiego – pana Macieja Borowca oraz pana Zbigniewa Jarząbka.
Podobnie jak w ubiegłym, także i w tym roku konkurs cieszył się wsparciem ze strony władz powiatu drawskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 28 - 36 z 994