Zmagania językowe
poniedziałek, 02 marzec 2015
28 lutego 2015r. odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych . Konkurs organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie .
W etapie pisemnym wzięło udział około 300 uczniów szczególnie uzdolnionych językowo z najlepszych szkół województwa wyłonionych w etapach szkolnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch językach:
W kategorii j. niemiecki:
1. Martyna Gabrych
2. Karolina Rogala
3. Marta Stympin
Czytaj całość...
"Pomagamy, bo kochamy  zbiórka nakrętek
poniedziałek, 20 czerwiec 2016
W drugim półroczu roku szkolnego 2015/2016, przeprowadziliśmy wiele działań, w celu zebrania funduszy na rehabilitację dla uczennicy kaliskiego Liceum – Karoliny Skory.
Jednym z takich działań, było zbieranie nakrętek. Od kwietnia w naszej szkole były rozstawione specjalne kartony, do których uczniowie wrzucali nakrętki. Głównym koordynatorem akcji była Agnieszka Gibka, uczennica klasy IId.
Raz w tygodniu wybrani przedstawiciele klasy IId w obecności nauczyciela, koordynatora – Anny Józiak, przekazywali nakrętki do szkolnego magazynu. Kilkoro uczniów, wyrażających chęć współpracy, w każdy wtorek na długiej przerwie, przesypywało zebrane nakrętki do dużych worków. W dniu 15 czerwca 2016 roku zakończyliśmy akcję. Wszystkie nakrętki zostały przekazane firmie Chemplast.pl. Przy załadunku na samochód transportowy udział wzięli uczniowie klasy IIc. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy, bardzo sprawnie uporaliśmy się z transportem. Zebraliśmy 611 kg, które sprzedaliśmy za kwotę 55O złotych.
Czytaj całość...
MŁODZIEŻ Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
piątek, 21 kwiecień 2017
W ferworze świątecznych przygotowań kaliscy Licealiści w dniu 11 kwietnia 2017r. znaleźli czas, aby złożyć wizytę naszym wspaniałym seniorom Janinie Grzyb, Stefani Mielec, Edwardowi Jaskulskiemu, Wiktorowi Wasiłkowskiemu, Janinie Grzyb, kombatantom mieszkającym na terenie naszej gminy.
Oliwia Prażych, Weronika Kowalczyk oraz Patryk Głasek pod opieką kierownika internatu Pani Jadwigi Czernigi, we współpracy z kaliskim Ośrodkiem Kultury, złożyli Seniorom serdeczne życzenia Wesołych Świąt oraz zdrowia i pogody ducha na dalsze lata życia. Przy okazji uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane stroiki oraz upieczone w szkolnej kuchni wielkanocne baranki. Pan Wasilkowski w podziękowaniu za wizytę zapoznał młodzież ze swoją pokaźną kolekcja orderów i medali, którymi został odznaczony za swoje zasługi. Wszyscy Kombatanci nie kryli wzruszenia i byli szczerze uradowani naszą wizytą.
Czytaj całość...
WARSZTATY TERENOWE W RAMACH PROJEKTU NASZA MAŁA OJCZYZNA
poniedziałek, 29 maj 2017
W dniu 25 kwietnia 2017r. młodzież z kaliskiego Liceum w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” wzięła udział w warsztatach terenowych, które odbyły się w kompleksie leśnym w Kaliszu Pomorskim.
W odkrywaniu tajemnic przeszłości pomagał im pasjonat historii, członek Stowarzyszenia „Meander” z Drawska Pomorskiego, specjalista w dziedzinie archeologii militarnej i kolekcjoner Wiesław Piotrowski oraz nauczyciel historii, dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Jarmark Świąteczny
poniedziałek, 01 styczeń 2018
W dniu 14 grudnia 2017r. klasa 2d wraz z grupą medyczną Medical Team Kalisz Pomorski zorganizowała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Jarmark Świąteczny, podczas którego zbierano pieniądze na cele charytatywne. W czasie trwania Jarmarku można było kupić świąteczne upominki, choinki, wieńce, bombki, skrzaty, czy bałwanki, a nawet renifera! Oprócz zakupu własnoręcznie wykonanych przez uczniów, rodziców i ich bliskich pamiątek, można było również poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinach. Ćwiczenie prowadziła grupa medyczna Medical Team.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 994