Godziny pracy pedagoga szkolnego
czwartek, 08 wrzesień 2016
Odkrywanie wspólnych korzeni
środa, 06 wrzesień 2017
Grupa niemieckich turystów powiązana rodzinnymi więzami z mieszkańcami Kalisza Pomorskiego sprzed 1945 r., przebywając przez kilka dni w naszym mieście, odwiedziła m.in. Stary Cmentarz, Pałac oraz kaliskie Liceum.
Po Starym Cmentarzu oprowadzał grupę znawca dawnej historii Kalisza Pomorskiego – Günther Korn. A o dziejach Pałacu opowiadał wnuk ostatniej prywatnej właścicielki tych dóbr – Hans Joachim Zühlke. Natomiast wizyta w Czerwonej Szkole rozpoczęła się od zwiedzenia Izby Muzealnej. Przewodnikiem był jej współtwórca: Maciej Rydzewski- Dyrektor kaliskiego Liceum. W uznaniu za pielęgnowanie polsko-niemieckiej historii naszego miasta i Szkoły otrzymał album zdjęć przedwojennych nauczycieli oraz uczniów, a także obraz przedstawiający nasz Kościół.
Czytaj całość...
"Zamki pomorskie i nie tylko" dla zwycięzców Pomorskiej Ligii Historycznej
niedziela, 07 październik 2018
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w dniach 28 – 30 września 2018 r. w wycieczce edukacyjnej „Zamki pomorskie i nie tylko”.
Wycieczka była formą nagrody dla zwycięskich drużyn Pomorskiej Ligii Historycznej z Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego i Kołobrzegu. Organizacją zajęli się pracownicy Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego i Książnicy Pomorskiej. Zwycięska pięcioosobowa drużyna przygotowywana była przez dyrektora Macieja Rydzewskiego, natomiast opiekunem podczas wycieczki był nauczyciel geografii Paweł Łuczko.
Czytaj całość...
OBÓZ INTEGRACYJNY PIERWSZYCH KLAS PIERWSZYCH
środa, 07 wrzesień 2016
W dniach od 1 do 2 września 2016r. w ośrodku wypoczynkowym w Nowej Studnicy odbył się obóz integracyjny klas pierwszych ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawców: Sebastiana Statecznego - klasa 1c, Karola Kaliny - klasa 1d, Mirosławy Kacperskiej - klasa 1a, Zyty Bogacz - klasa 1b oraz opiekunów: Renaty Effenberg-Nawrot, Krzysztofa Wójciaka, Danuty Stempień oraz Grażyny Czerner.
W ramach integracji pierwsza klasa wojskowa oraz klasa policyjna miały zaplanowany dokładny harmonogram zajęć. Po przybyciu na teren ośrodka i wypakowaniu się przystąpiliśmy do turnieju piłki siatkowej. Klasa wojskowa oraz policyjna musiały wyłonić w turnieju wewnętrznym najlepsze czteroosobowe drużyny w swojej klasie, a następnie te drużyny spotkały się w finale rywalizacji klas mundurowych. Minimalnie lepsza okazała się klasa policyjna, która wygrała po bardzo emocjonującym meczu.
Czytaj całość...
Podwójne podium w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
niedziela, 07 październik 2018
Dnia 29 września 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Podwójny sukces w konkursie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zdobywając dwa miejsca na podium. Dariusz Guz z klasy 1a zajął drugie miejsce, a Małgorzata Słomka, również z klasy 1a, zdobyła trzecią lokatę. Opiekunem przygotowującym laureatów był dyrektor Maciej Rydzewski, a do Kołobrzegu z uczniami pojechała nauczycielka historii Katarzyna Arsoba.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 121 122 123 124 125 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1099 - 1107 z 1119