INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO W ZSP W KALISZU POMORSKIM
czwartek, 07 wrzesień 2017
W poniedziałek 4 września 2017r. na dziedzińcu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2017/2018.
W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, pan Janusz Garbacz, Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, pan dr hab.inż. kpt.ż.w. Wojciech Ślączka, przedstawiciel Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, pan mjr mgr inż. Tomasz Andrzejczak, Komendant Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim, pan asp. sztab. Zbigniew Maślak oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim ks. Kazimierz Serafin.
Czytaj całość...
GRATULUJEMY SUKCESU!
czwartek, 11 październik 2018
W dniu 7.10 uczeń klasy 1 technikum informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Mateusz Kuzia wywalczył dwa medale: złoty i srebrny w XXV Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację w Toruniu. To już jego 104 medalowe podium. W najbliższy piątek Mateusz wyjeżdża na Mistrzostwa Europy do Zamościa.
GRATULUJEMY serdecznie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Red.
Zawody paintballowe klasy policyjno-prawnej kaliskiego Liceum
poniedziałek, 19 wrzesień 2016
Dzień przed ślubowaniem klas pierwszych, w czwartek 15 września 2016r. klasa I D policyjno – prawna kaliskiego Liceum pod opieką wychowawcy Karola Kaliny oraz Wojciecha Sztobrynia brała udział w zawodach paintballowych w Drawnie.
Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zostali szczegółowo poinformowani o zasadach bezpieczeństwa w czasie trwania zawodów. W strzelaniu wzięło udział łącznie 25 osób, które zostały podzielone na drużyny pięcioosobowe. Rywalizowano w trzech konkurencjach, a każdy z uczestników w czasie ich trwania mógł sprawdzić swoją celność oraz skuteczność taktyki obronnej drużyny. Uczniowie, którzy nie brali udziału w paintballu ćwiczyli strzelanie z wiatrówek do celu. W obydwu przypadkach młodzi adepci pierwszej klasy policyjnej wykazali się dużym zaangażowaniem i celnością podczas strzelania.
Czytaj całość...
Obóz integracyjny klasy policyjno-penitencjarnej
czwartek, 07 wrzesień 2017
W sobotę 2 września 2017r. grupa 28 uczniów klasy 1d wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko rozpoczęła dwudniowy wyjazd integracyjny w Siemczynie. Bogata historia tej pięknej miejscowości w Gminie Czaplinek stała się tłem gry terenowej przygotowanej specjalnie dla nas przez pana Michała Olejniczakac, sołtysa tej wsi, a zarazem Sołtysa Roku 2016. Siemczyńska młodzież i przyjaciele wsi, w wyznaczonych punktach czekali z zadaniami dla poszczególnych grup. Była to wspaniała okazja to sprawdzenia swoich umiejętności i współpracy przez osoby, które w większości nie znały się wcześniej.
Po zmaganiach w terenie, przyszedł czas na konfrontację wiedzy i umiejętności dotyczących zasad funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej. Spacer po pałacowym parku, po którym oprowadził nas sołtys dał chwilę wytchnienia, a jednocześnie był okazją do pokonania lęku przed krótką wędrówką podziemiami przypałacowymi. Musztra której podstaw nauczył młodzież mjr Andrzej Kowalewski, to kolejne wyzwanie, któremu sprostali z dużym sukcesem uczniowie klasy mundurowej. Po stresujących chwilach podczas wydawania komend przyszedł czas na przymiarkę spodni i koszulek polowych, pierwszych elementów umundurowania klasy.
Czytaj całość...
LEKCJA DEMOKRACJI W PRAKTYCE
poniedziałek, 08 październik 2018
W październiku czekają nas wybory samorządowe. Ich przedsmak mieli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, którzy w dniu 3 października 2018 r. wybrali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.
Demokratyczne głosowanie, poprzedzone wcześniejszą prezentacją kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, odbyło się w szkolnej auli. Do rywalizacji o przewodzenie uczniowskiej społeczności przystąpiło czworo kandydatów: Zuzanna Jedynowicz, Marcel Łastówka, Jakub Lipiński i Kacper Kłosowiak. Uczniowie oddali 322 ważne głosy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1045 - 1053 z 1076