Geografia z pasją
poniedziałek, 09 marzec 2015
W trakcie trwania zajęć projektowych "Praca z pasją Szok" uczniowie mieli okazję w praktyce sprawdzić funkcjonowanie zegara słonecznego i porównać wyniki z czasem zegara atomowego np. w internecie. Zegar słoneczny ustawiony w pobliżu budynku Urzędu Miasta zdecydowanie to zadanie ułatwił.
Nic tak natomiast nie rozwija, jak doświadczenie. Dlatego też uczniowie z grupy projektowej 2.5.c przeprowadzili krótkie badania terenowe w Kaliszu Pomorskim. Zadanie polegało na przeliczeniu natężenia ruchu samochodowego na drodze krajowej nr 10 w pobliżu szkoły. Okazało się, że w stosunkowo krótkim czasie ruch samochodowy był znaczący i wyniósł około 90 samochodów w każdą stronę w ciągu pół godziny. dało to podstawę do kolejnych obliczeń i statystyk, związanych także z analizą kierunków przejazdów samochodów na podstawie tablic rejestracyjnych.

Paweł Łuczko
ZAJĘCIA HISTORYCZNE W KALISKIM LICEUM W RAMACH PROJEKTU NASZA MAŁA OJCZYZNA
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
W dniu 31 maja 2017r. młodzież z kaliskiego Liceum oraz uczniowie z gimnazjów w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jesteśmy razem” wzięli udział w spotkaniu z rekonstruktorem oraz rywalizowali w konkursie poszukiwań z wykrywaczem metali. Zajęcie odbyły się podczas Pikniku Młodych Pasjonatów – dnia otwartego szkoły.
W pracowni historycznej odbyło się spotkanie z rekonstruktorem historii wczesnośredniowiecznej Markiem Piłaszewiczem i jego rodziną, przebranymi w historyczne stroje wzorowane na tych z epoki.
Czytaj całość...
Kontynuujemy doświadczenia z fizyki na ZUT w Szczecinie
czwartek, 15 czerwiec 2017
W dniu 13.06.2017 r. młodzież z rozszerzonej grupy z fizyki, z kaliskiego Liceum, pod opieką nauczycielki fizyki Pani Marty Kaczmarek i Pani Kariny Antończak , kolejny raz uczestniczyła w zajęciach wykładowo-ćwiczeniowych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Uczniowie, tym razem, obserwowali i czynnie uczestniczyli w przeprowadzanych doświadczeniach fizycznych z zakresu drgań i fal mechanicznych.
Czytaj całość...
"Pora na Kalisz Pomorski" festyn zdrowia w naszym mieście.
czwartek, 15 czerwiec 2017
Dnia 7 czerwca 2017r., w godzinach od 11.00 do 15.00, przy kaliskim pałacu odbył się festyn zdrowia. Wydarzenie to realizowane było w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Czas na zdrowie” organizowanego przez fundację Banku Ochrony Środowiska. Festyn miał na celu propagowanie zdrowej żywności, aktywności fizycznej oraz wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.
Przygotowaniem i realizacją festynu zajęli się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod nazwą zespołu ,,Pora na Kalisz Pomorski” w składzie: Marta Maciąg, Dominika Sosnowska, Paulina Ławniczak, Szymon Trojanowski, Jakub Łastówka, Tomasz Chudobski, Wiktoria Rakowska, Zuzanna Gabrych, Zuzanna Mieszkowska, Agnieszka Reczko wraz z opiekunem Anną Józiak.
Czytaj całość...
Podania do szkół zaocznych
czwartek, 27 lipiec 2017
Do pobrania wzory podań do szkół zaocznych:
KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY
Zawód 541315 TECHNIK OCHRONY FIZYCZNEJ OSÓB i MIENIA


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY
Zawód 351203 TECHNIK INFORMATYK


Zawód 325905 OPIEKUNKA DZIECIĘCA

LICEUM

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 9 z 1119