- SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM
poniedziałek, 06 marzec 2017
W dniu 1 marca 2017r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z prawnikiem-adwokatem, panem Łukaszem Kaliszewskim. Tematem spotkania była ochrona dóbr osobistych w internecie.

Młodzież miała okazję poznać kwestie prawne związane z ochroną dóbr osobistych w internecie, czego nie należy robić, korzystając np. z portali społecznościowych, aby nie ponosić później konsekwencji nieprawidłowych zachowań, na czym polega ochrona dóbr osobistych oraz jakie są skutki łamania prawa. Dzięki prelekcji i informacjom przekazanym w przystępny sposób zwiększyła się świadomość prawna kaliskich licealistów.
Dziękujemy panu Łukaszowi Kaliszewskiemu za profesjonalizm i ciekawy sposób przekazywania informacji oraz Fundacji Togatus Pro Bono za stworzenie możliwości przeprowadzenia zajęć z zakresu prawa dla uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim.