- DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR
DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR
sobota, 11 lutego 2017
W dniu 8 lutego 2017r. grupa uczniów kaliskiego Liceum z klas pierwszych o profilu wojskowym i policyjnym pod opieką majora Andrzeja Kowalewskiego, wychowawcy klasy policyjnej Karola Kaliny i księdza Piotra Śmiechury wzięło udział w Dniu Otwartych Koszar, zorganizowanym przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim na Rampie Kolejowej Jankowo.
Uczniów powitał komendant CSWL Drawsko, pułkownik Marek Gmurski, oraz przedstawiciele sojuszniczych armii – amerykańskiej, kanadyjskiej i holenderskiej. Kaliscy licealiści mogli zapoznać się z uzbrojeniem, wyposażeniem i ciężkim sprzętem używanym przez wojska uczestniczące w ćwiczeniu Bison Drawsko 2017. Mieli też okazję do porozmawiania z żołnierzami przebywającymi na poligonie drawskim i sprawdzenia swojej znajomości języka angielskiego. Udzielili też wywiadu przedstawicielom lokalnych mediów.
Dziękujemy za zaproszenie na Dzień Otwartych Koszar dowódcy CSWL Drawsko pułkownikowi Markowi Gmurskiemu oraz żołnierzom polskim i naszych sojuszników z NATO za przygotowanie i zaprezentowanie sprzętu oraz miłe przyjęcie uczniów.

Maciej Rydzewski