- MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY POLICYJNEJ DO DOMU DZIECKA W STARGARDZIE
MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLASY POLICYJNEJ DO DOMU DZIECKA W STARGARDZIE
poniedziałek, 12 grudzień 2016
W dniu 7 grudnia 2016 r. pierwsza klasa policyjno-prawna wraz, z uczniami innych klas kaliskiego Liceum, drugiej wojskowej oraz pierwszej artystyczno-medycznej, pod opieką wychowawcy, pana Karola Kaliny zorganizowała mikołajkowy wyjazd do domu dziecka w Stargardzie.
Podczas spotkania z dziećmi uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak mieszkają ich koledzy i koleżanki ze Stargardu, a także co robią w czasie wolnym. Mogliśmy dowiedzieć się, że tak naprawdę nasze życie nie różni się od codziennego życia naszych rówieśników, tak jak my chodzą do szkoły, a wielu uczestniczy w dodatkowych zajęciach związanych z ich pasjami.
W tym wyjątkowym dniu, nie zabrakło prezentów przyniesionych i wręczanych przez Świętego Mikołaja. Oprócz prezentów, dzieci z domu dziecka mogły zobaczyć jakim sprzętem dysponują kaliskie klasy mundurowe (pałki, noże treningowe, pistolety, kajdanki) i co robią w czasie zajęć. Niektóre z dzieci zapowiedziały nawet, że chciałyby w przyszłości zostać policjantami/policjantkami.
Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Przy tej okazji, nie zabrakło łez i wzruszeń, a uczniowie już teraz zapowiedzieli, że odwiedzą dom dziecka w przyszłym roku.
Serdeczne podziękowania należą się również pedagogowi szkolnemu, pani Annie Józiak, która kilka dni wcześniej zorganizowała w szkole Dzień Życzliwości, dzięki któremu mogliśmy wręczyć zebrane przez kaliskich licealistów maskotki dzieciom z domu dziecka.

Karol Kalina