- Wolontariusze ZSP z Kalisza Pomorskiego w Niemieńsku
Wolontariusze ZSP z Kalisza Pomorskiego w Niemieńsku
poniedziałek, 05 grudzień 2016
Dnia 29.11.2016 r uczniowie z ZSP w Kaliszu Pomorskim należący do grupy wolontariatu razem z opiekunem - Anną Józiak, udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Wzięli udział w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej dla tamtejszych dzieci.
Licealiści bardzo poważnie podeszli do powierzonego im zadania, chcąc sprawić dzieciom jak najwięcej radości. Cieszyli się z możliwości zabawy z dziećmi i przygotowania dla nich różnorodnych atrakcji z wróżbami na czele. To inicjatywa dająca korzyści obu stronom, pozwalająca pozbyć się wielu uprzedzeń, a przede wszystkim uwrażliwić młodzież.
Uczniowie przebrali się w różne śmieszne kostiumy i szaleli na parkiecie, by wychowankowie ośrodka mogli oderwać się od codziennych zajęć lekcyjnych. Wielki szacunek zdobyły u uczniów nauczycielki, które uczą w tamtejszej szkole. Dzięki nim młodzież dowiedziała się jak należy się pracować i komunikować się z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Licealiści nie napotkali żadnych problemów w kontaktach z dziećmi i wspominają ten czas bardzo miło. W oku wielu uczestników andrzejkowej zabawy kręci się łza na wspomnienie dzieci, które okazały się najukochańszymi istotami na świecie - czułymi, wrażliwymi, szukającymi bliskości drugiego człowieka.
Grupa wolontariacka pragnie podziękować wychowawczyniom i dyrekcji z Ośrodka w Niemieńsku za cudowne, ciepłe przyjęcie i miła gościnę oraz pani Annie Józiak za możliwość bliskiego obcowania z drugim człowiekiem i wspaniałą lekcję tolerancji na potrzeby innych. Mamy nadzieję, że spotkania z dziećmi z Niemieńska będą kontynuowane.

Jola Gorczyca