- Karkonoska lekcja geografii
Karkonoska lekcja geografii
poniedziałek, 07 grudzień 2015
Umiejętność odróżniania piętrowości roślinnej w górach, odróżnianie skał i minerałów i wiele innych kompetencji to standardy w nauczaniu geografii w szkołach ponadgimnazjalnych. Kiedy jednak młodzież decyduje się na nieco inne sposoby zdobywania wiedzy i umiejętności, to nie sposób jej w tym nie pomóc. Niewielka grupa uczniów klas maturalnych z liceum w Kaliszu Pomorskim w dniach od 3 do 5 grudnia 2015r. żywą lekcję geografii i krajoznawstwa odbywała podczas wędrówek górskimi i pokrytymi już śniegiem szlakami Karkonoszy.
Trzy dni spędzone w Szklarskiej Porębie pod opieką wychowawcy i nauczyciela pozwoliły na stwierdzenie, że czasem dobrym sposobem na zdobycie wiedzy i umiejętności jest osobiste doświadczenie, zmęczenie i trud wspinaczki. To także świetny sposób, by poznać siebie i swoje możliwości, by jak Kuba stwierdzić, że „dla tych widoków warto było przyjechać”.