- Koncert Legendy polskiego rocka
Koncert Legendy polskiego rocka
piątek, 04 grudzień 2015
W andrzejkowy wieczór zespół muzyczny składający się z uczniów Liceum w Kaliszu Pomorskim pod kierownictwem pana Konrada Chwastka zabrał publiczność w niezwykłą podróż w głąb historii polskiego rocka. Dwugodzinny koncert odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Młodzież wraz z opiekunem przygotowała dwadzieścia jeden utworów, piętnaście z nich to efekt ich trzymiesięcznej pracy. Można było usłyszeć prawdziwe perełki muzyczne takich zespołów, jak: Dżem, Perfect, Lady Pank, Kult, Budka Suflera. Legendarne utwory typu: "Jolka Jolka", "Zostawcie Titanica", "Kołysanka dla nieznajomej" wybrzmiały w nowych, odświeżonych wersjach. Pomysł, by przypomnieć polskie przeboje podyktowało życie.
-Mieliśmy zagrać coś z muzyki światowego rocka. Po wakacjach okazało się, że jeden z naszych gitarzystów zmienił szkołę, w związku z tym część repertuaru, która była grana ze względu na to, że on znał te utwory i grał partie solowe, odpadła. W listopadzie mieliśmy zagrać koncert i wymyśliliśmy, że zamiast światowej historii rocka, przedstawimy polską historię rocka- wyjaśnia pan Konrad Chwastek.
Podziw publiczności wzbudziło żywiołowe wykonanie szlagierów tak jak nietypowy, rozbudowany skład zespołu: pan Konrad Chwastek ( gitara, wokal), pan Adam Stąporek (gitara), Michał Banaszak( gitara), Malwina Cybulska ( bas), Karolina Cybulska( wokal), Adrian Kociuba(wokal), Ola Rogan( wokal), Michał Pieśkiewicz ( gitara), Michał Paleszczak( perkusja) oraz Dorian Dybner (klawisze). Członkowie grupy to amatorzy, ale muzykę mają w sercach. To dla nich pasja i odskocznia od szkolnej rutyny. Podczas występu kilkakrotnie opowiadali publiczności o wybranych piosenkach, które były komentarzem do sytuacji w Polsce w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Tak jak utwór Kazika Staszewskiego„ Mieszkam w Polsce”, który wykonawca aż do 1989r mógł jedynie śpiewać na koncertach, bo cenzura nie pozwalała na jego wydanie na płycie. W trakcie koncertu były momenty wzruszające.
-Gratuluję i chylę głowę przed waszym talentem. Przypomnieliście mi lata mojej młodości. Mogę obiecać, że zrobimy z panią wicedyrektor wszystko, abyście mogli się dalej rozwijać- dziękował artystom dyrektor Liceum w Kaliszu Pomorskim pan Maciej Rydzewski.
Komentarz redakcji
Chcielibyśmy zachęcić kolegów i koleżanki do udziału w takich imprezach. Obecność licznej publiczności jest dowodem życzliwości, szacunku i uznania dla czyjeś pracy. Poza tym to sama radość i przyjemność.
Ogromne podziękowania składamy również dla Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim i Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim za pomoc przy organizacji koncertu wspólnie ze Stowarzyszeniem "Jesteśmy Razem".

Ola Miry, Szymon Baran, Weronika Iwańska, Paulina Szymoniak, Zuzanna Ziółkowska.