- "KOBIETY BAROKU"
"KOBIETY BAROKU"
wtorek, 01 grudzień 2015
ZWYCIĘSTWO UCZNIÓW ZSP W KALISZU POMORSKIM W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM "KOBIETY BAROKU"
W dniu 1 grudnia 2015 r. zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Kobiety baroku" zorganizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Konkurs polegał na przygotowaniu bloga z informacjami na temat kobiety żyjącej w lokalnej społeczności w epoce baroku. Główną nagrodą w każdej z trzech kategorii (gimnazja, szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne) są bilety wstępu do wilanowskiego muzeum oraz publikacje książkowe.
Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Alicja Bulkiewicz, Bartosz Rowiński i Przemysław Życzko zajęła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce za przygotowanie bloga historycznego "Elżbieta von Guntersberg – „Joanna D’Arc” z Kalisza Pomorskiego".
Zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego bloga: http://slhkaliszpom.cba.pl/
Wyniki konkursu znajdują się na stronie:
http://www.wilanow-palac.art.pl/kobiety_baroku_wyniki_konkursu.html