- Erasmus + Wyjazd do Stuttgartu
Erasmus + Wyjazd do Stuttgartu
niedziela, 11 października 2015
W dniach 3-9 października 2015 uczennice naszej szkoły: Alicja Bulkiewicz, Julia Kaszuba, Iga Rębacz, Sandra Sompolińska oraz Michalina Wróblewska wraz z opiekunami panem Pawłem Łuczko oraz Adamem Stąporkiem, uczestniczyły w międzynarodowej wymianie młodzieży. Był to już drugi wyjazd młodzieży z LO w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu Erasmus + realizowanego w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Koordynatorem szkolnym projektu jest pani Agnieszka Kubat.
Tym razem miejscem spotkania uczniów z Hiszpanii, Finlandii, Polski i Niemiec była miejscowość Schwäbisch Gmünd położona w okolicach Stuttgartu.
Przez pięć dni trwania warsztatów poświęconych kryzysowi ekonomicznemu uczniowie i opiekunowie mieli okazję poznać przykłady funkcjonowania niemieckich firm - zarówno tych wielkich, jak i rodzinnych .
Odwiedzili między innymi fabrykę Mercedesa, fabrykę zegarków Biegert und Funk, produkcję kosmetyków Weleda. Spotkali się także z międzynarodowymi praktykantami w fabryce Bosch.
Wspaniale spędzony czas, wspaniałe przyjęcie przez niemieckich gospodarzy i przyjaźnie na długi czas. Tak w skrócie można podsumować ten kilkudniowy wyjazd.
Już wkrótce, bo w styczniu, kolejny wyjazd - tym razem do Finlandii.