- Zakończenie roku szkolnego w kaliskim Liceum
Zakończenie roku szkolnego w kaliskim Liceum
środa, 01 lipca 2015
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zgromadziło w miniony piątek (25 czerwca) uczniów, nauczycieli, oraz gości, wśród których był przedstawiciel Starosty Drawskiego – pan Janusz Garbacz. To on, wraz z dyrektor kaliskiego Liceum- panią Joanną Kuleszą, wręczał najlepszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Średnią ocen wynoszącą 4,75 i więcej uzyskało aż kilkunastu z nich.
Jak podkreśliła pani dyrektor Joanna Kulesza, gratulując uczniom uzyskania promocji do wyższej klasy, te znakomite wyniki dydaktyczne stanowią efekt wspólnego wysiłku uczniów i nauczycieli kaliskiego Liceum. Są także rezultatem projektów, oferujących młodzieży szereg dodatkowych zajęć, wzbogacających wiedzę.
Oprócz wyróżniających świadectw podczas apelu wręczono uczniom również certyfikaty B1 i B2 z języka niemieckiego, do których przygotowywała pani Mirosława Kacperska. Dyplomy za aktywną pracę w szkolnej gazecie „Kontrast” wręczyła- pani Aleksandra Radecka oraz za twórcze działania w grupie teatralnej „Klepsydra”- pani Joanna Mączkowska. Dla najlepszego ucznia w szkole przyznano Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które otrzymała uczennica klasy 1aw dwujęzycznej - Iga Rębacz. Wyróżniono również Michalinę Wróblewską stypendium ufundowanym przez Bank Spółdzielczy, natomiast uczniowie z klas policyjnych i wojskowych otrzymali z rąk pana Krzysztofa Wójciaka nagrody i pamiątkowe dyplomy za sukcesy w konkursach militarnych.
Podtrzymując tradycję szkoły uczniowie za najlepsze wyniki w nauce oraz sukcesy w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich, zamiast książek, w nagrodę pojechali na czterodniowy wyjazd edukacyjny do Warszawy. Wrócili zadowoleni w czwartek wieczorem, by od piątku praktycznie rozpocząć prawdziwe wakacje. Na koniec uroczystości zanucono wakacyjną piosenkę, na tyle piękną w słowa, że deszcz przemknął tylko i wprowadził do „Inteligentnego Ogrodu” słońce i wakacje.