- Warszawo, Ty nasza Warszawo!
Warszawo, Ty nasza Warszawo!
wtorek, 30 czerwca 2015
Zwycięzcy uczniowie całorocznej gry „ Wakacje” odbyli w dniach 22 – 25 czerwca 2015r. nagrodową wycieczkę do Warszawy. Wyselekcjonowani zostali szczególnie aktywni, zaangażowani w wiele różnorodnych działań – 37 osób.
Program pobytu zawierał wiele atrakcji i dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Przy pięknej pogodzie spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta podziwiając urokliwe kamieniczki, upamiętniając fotografiami miejsca, które chcielibyśmy zachować w pamięci: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Zamkiem Królewskim, Krakowskie Przedmieście z pomnikiem Mikołaja Kopernika przed Pałacem Staszica, Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza , Pomniki dwóch Syrenek.
Ciekawych refleksji dostarczyły różnice architektoniczne stylów : socrealistycznej architektury ulicy Marszałkowskiej i nowoczesnego wizerunku wieżowców korporacji biznesowych , jak również architektonicznej fantazji dachów Złotych Tarasów .
Świetnie bawiliśmy się w nowoczesnym Centrum Nauki Kopernia, gdzie każdy znalazł ciekawostki z interesującej go dziedziny. Uwieńczeniem pobytu był film 3D w planetarium z zaskakującymi efektami wszechświata.
Kolejną atrakcją był nasz udział w gali jubileuszu 10- lecia ogólnopolskiego programu „Profilaktyka a Ty” organizowany przez Komendę Główną Policji na Stadionie Narodowym” W imprezie tej wzięło udział 12000 uczestników. W programie nie zabrakło licznych atrakcji, między innymi: prezentacje artystyczne, spektakl laserowo – multimedialny, koncerty zespołów muzycznych, zwiedzanie wystawy POMPEJE. Po całonocnej gali – jak przystało na twardzieli – 10 kilometrowy spacerek do miejsca zakwaterowania. ( wschód słońca w opustoszałej Warszawie – bezcenne).
Następnego dnia odpoczywaliśmy w Łazienkach Królewskich delektując się pięknem natury przy dźwiękach muzyki Chopina . Pomnik Fryderyka, Pałac na Wyspie, czy urocza Pomarańczarnia z galerią rzeźb były obiektem naszych ujęć. Spacerujące pawie łaskawie rozkładały przed nami imponujące ogony. Dotarliśmy obowiązkowo do gmachu Sejmu RP oraz pałacu Belweder.
Kto miał jeszcze siły zakładał rolki i szusował na torze łyżwiarskim Ośrodka Sportowego Stegny, bo w tym obiekcie z przemiłą obsługą byliśmy zakwaterowani.
Podczas zakupów w Złotych Tarasach polowaliśmy na znane postaci ze świata mediów z pozytywnym skutkiem. Dowody zamieszczone w telefonach zainteresowanych do wglądu.
Wyjazd niezwykle udany, czego gwarancją była zgrana ekipa uczniów , czujni opiekunowie, profesjonalny przewoźnik.
Warto pracować solidnie i z zaangażowaniem, żeby przeżyć piękne chwile. Kolejny wyjazd za rok!!!