- Złoty koniec roku
Złoty koniec roku
środa, 24 czerwca 2015
Ostatni miesiąc pracy w szkole jest zawsze bardzo intensywny. Każdy z uczniów stara się poprawić oceny. Maturzyści czekają z niepokojem na wyniki z egzaminu i nieśmiało planują, na jaką uczelnię złożą swoje dokumenty, by kontynuować naukę.
Dla innych ten czas upływa także na śledzeniu stron internetowych z ogłoszeniem wyników konkursów. W takim gronie znalazła się Marta Stympin, tegoroczna abiturientka.
Na listę sukcesów dziennikarskich po nagrodzie Wojewody Dolnośląskiego w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej we Wrocławiu dopisała kolejne.
Została finalistką wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Książnicę Pomorską „ Dziedzictwo utracone, dziedzictwo odzyskane” . Napisała reportaż historyczny pod opieką pana Macieja Rydzewskiego i Aleksandry Radeckiej, korzystając z wyjątkowych zbiorów dokumentów zgromadzonych przez pana Wiesława Piotrowskiego.
Marta została również finalistką Ogólnopolskiego Konkursu o indeks Uniwersytetu Warszawskiego im, Bs. J. Chrapka. Oznacza to, że jeszcze przed ogłoszeniem wyników z egzaminów maturalnych jest studentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Warszawie. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to napisanie reportażu na zaproponowany przez komisję temat, należy również udokumentować swoją trzyletnią dziennikarską pracę. Drugi etap ma miejsce w Warszawie i polega na rozmowie z komisją. Finaliści otrzymują nie tylko indeks na wybrany kierunek, ale również stypendium. Marta dołączyła do grupy naszych byłych absolwentów, którzy przed nią zwyciężyli w tym samym konkursie, a swoją przyszłość związali z dziennikarstwem oraz naukami humanistycznymi. Warto dodać, że uczennica wybrała liceum w Kaliszu Pomorskim między innymi ze względu na zajęcia dodatkowe, rozwijające pasje. Przez trzy lata pracowała jako redaktor w szkolnej gazecie „Kontrast”. I jak widać przyniosło to efekty.

A. Radecka