- OBÓZ KLAS POLICYJNYCH
OBÓZ KLAS POLICYJNYCH
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Dnia 16.06 młodzież klas policyjnych udała się na obóz do Słupska. Dzięki życzliwości p. Krzysztofa Wójciaka, zaangażowaniu opiekunów: p. Annie Józiak, p. Karolowi Kalinie, a także dzięki szkole, przez trzy dni mogliśmy zgłębiać i poznawać tajniki pracy w policji, specyfikę służby, oraz przejść cykl szkoleń praktycznych obejmujących-techniki interwencji, rodzaje broni i zasady jej użycia, musztrę. Wszystkie zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych policyjnych instruktorów z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych.
Wyjazd rozpoczęliśmy z rozmachem, gdyż po drodze zajechaliśmy na strzelnicę do Koszalina, gdzie mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności strzelnicze. Te zajęcia jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sześciu najlepszych strzelców otrzymało dyplomy i upominki za ustrzelenie dużej ilości punktów.
Po kilku godzinach pełnych wrażeń udaliśmy się do Słupska. Po zakwaterowaniu wszyscy zjedliśmy ciepły posiłek i ruszyliśmy zwiedzać miasto. Grupa uczniów w celu spędzenia mile czasu wolnego ruszyła do kręgielni, gdzie toczyła się zacięta rywalizacja uczniów z nauczycielami .Tutaj wielu z Nas miało okazje doskonalić swoje umiejętności rzucania kulą oraz sprawdzić własną cierpliwość. Następnego dnia czekało nas jeszcze więcej atrakcji. O godzinie 9:30 udaliśmy się do Szkoły Policji w Słupsku. Zostaliśmy tam bardzo mile przywitani. Po obejrzeniu filmu przedstawiającego historię szkoły, mieliśmy możliwość zapoznania się z obiektem szkoły. Naszym przewodnikiem był post. Rafał Kwaśnik oraz post. Łukasz Pawlak. Mieliśmy okazję zapoznać się ze stanowiskiem pracy technika kryminalistyki, dyżurnego jednostki policji, aż na końcu trafiliśmy do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Tutaj przekonaliśmy się, że raczej nie są to miłe przeżycia związane z pobytem w tych pomieszczeniach jako osoby zatrzymanej.
W Słupsku jako widzowie uczestniczyliśmy również w strajku robotników oraz w akcji udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie, który się topił. Te wydarzenia uzmysłowiły nam, jak trudna jest praca policjanta.
Po wizycie w szkole udaliśmy na posiłek, po czym wyruszyliśmy do Trójmiasta. Tam część grupy udała się do Gdańska na mecz Polska-Grecja, a część do Sopotu na zwiedzanie miasta, molo oraz zakupy w Galerii Bałtyckiej. Tak minął dzień drugi.
Ostatniego dnia wypoczęci i zwarci o godzinie 11:00 wyruszyliśmy w stronę Mielna, gdzie udaliśmy się na spacer brzegiem morza.
W autobusie Wszyscy podziękowaliśmy nauczycielom i kierowcy za udany wyjazd, który bardzo nam się podobał i który długo pozostanie w naszej pamięci.
Dziękujemy.
Agnieszka Gibka, Martyna Serafin