- Wyjazd na paintball
Wyjazd na paintball
poniedziałek, 22 czerwca 2015
Dnia 18 czerwca uczniowie klasy Id wraz z wychowawczynią p. Anną Józiak oraz opiekunem p. Karolem Kaliną wybrali się na PAINTBALL.
Na początek zostaliśmy poinformowani przez naszego opiekuna- sędziego, co możemy, a czego nie wolno nam robić. Dowiedzieliśmy się o tym, że gra ta polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na kombinezonie, ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.
Następnie każdy z nas otrzymał kombinezon, maskę oraz markera z zapasowym ładunkiem kulek, podzieliliśmy się na kilka grup i wreszcie udaliśmy się do wyznaczonych fortów, by bronić swoich flag. Walka była zacięta. Trafieni zawodnicy musieli zakończyć grę i zejść do bezpiecznej strefy, by tam czekać do zakończenia rozgrywki. Gracze wyeliminowani nie mogli podpowiadać. Oczywiście na jednej rozgrywce się nie zakończyło, bo przecież musiał być rewanż jeden, drugi i kolejne…
Zabawa była wyśmienita. Wszyscy byli zadowoleni, ale też zmęczeni i głodni, więc nie obyło się bez kiełbasek z ogniska, którym towarzyszyły świetne humory i analizowanie najciekawszych sytuacji.
Agnieszka Gibka