- MŁODZIEŻ TWORZY IZBĘ PAMIĘCI
MŁODZIEŻ TWORZY IZBĘ PAMIĘCI
poniedziałek, 15 czerwca 2015
W dniu 9 czerwca 2015 r. młodzież pod kierunkiem pana Wiesława Piotrowskiego i Macieja Rydzewskiego prowadziła prace związane z katalogowaniem zabytków, w ramach przygotowania w sali historycznej Izby Pamięci. Uczniowie uporządkowali, opisali i nadali numery katalogowe zgromadzonym pamiątkom z przeszłości. Wykorzystali w praktyce wiedzę i umiejętności zdobyte podczas warsztatów muzealnych w Koszalinie. Kolejnym etapem prac będzie sporządzenie podpisów zgromadzonych przedmiotów tak, aby osoby zwiedzające wystawę mogły zapoznać się z ich historią i przeznaczeniem oraz pochodzeniem.

Prace w sali historycznej prowadzone są w ramach projektu "Historia naszego miejsca" realizowanego przez Stowarzyszenie "Jesteśmy razem" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 R. w Kaliszu Pomorskim, wspieranego finansowo przez Gminę Kalisz Pomorski oraz Starostwo Drawskie.