- Turniej historyczny IPN
Turniej historyczny IPN
poniedziałek, 15 czerwiec 2015
UCZNIOWIE LICEUM W KALISZU POMORSKIM PÓŁFINALISTAMI TURNIEJU HISTORYCZNEGO IPN W SZCZECINIE
W dniu 11 czerwca 2015r. w auli Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie odbył się, zorganizowany przez OBEP IPN w Szczecinie V Turniej Historyczny dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”.
Wśród 40 drużyn z całego województwa w konkursie wzięła również udział drużyna „Wyjęci spod lady” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Przemysław Życzko z klasy 1d oraz Jakub Biegniewski i Maciej Radzimski z klasy 2a, pod opieką Macieja Rydzewskiego.
Uczestnicy konkursu, wyposażeni przez organizatorów w okolicznościowe koszulki mieli do wykonania wiele ciekawych zadań związanych z dziejami Polski Ludowej. Rozwiązywali m. in. karty pracy, oglądali fragmenty filmów, identyfikowali zdjęcia i artykuły prasowe związane z kryzysami społeczno – politycznymi w PRL, słuchali fragmentów piosenek i rozpoznawali zespoły młodzieżowe z lat 80. XX wieku. Nasza drużyna awansowała do drugiej rundy/półfinału turnieju i znalazła się w najlepszej dwudziestce zawodów.
Maciej Rydzewski