- Spotkanie z kulturystyką
Spotkanie z kulturystyką
niedziela, 07 czerwiec 2015
W ramach Europejskich Dni Sportu, w dniu 1 czerwca br. w Liceum w Kaliszu Pom. odbyła się ciekawa impreza sportowa. Uczniowski Klub Sportowy „Strzelec” zorganizował mini seminarium dotyczące kulturystyki.
W trakcie spotkania odbyły się min. prezentacja dotycząca historii kulturystyki, wykłady Martyny Gabrych i Konrada Rybczyka na temat odżywiania, mądrego odchudzania się, oraz korzyści płynących z uprawiania sportu. Następnie na hali sportowej odbyła się część praktyczna imprezy – trening dla chłopców i dziewcząt prowadzony przez Konrada i Nicolę, oraz to na co czekali wszyscy- zawody wyciskaniu sztangi leżąc.
Zawody w wyciskaniu były bardzo emocjonujące i zgromadziły ponad 20 zawodników z różnych szkół. Rywalizacja polegała na wyciskaniu na maksymalną ilość powtórzeń sztangi- dla dziewcząt ważącej 20 kg, dla chłopców 40 kg. W poszczególnych konkurencjach wygrali – dziewczęta- Patrycja Walczak, Gimnazjum Kalisz Pom. – 60 powtórzeń, chłopcy gimnazjum – Wojciech Chromiński, Gimnazjum Złocieniec- 42 powtórzenia, chłopcy liceum- Kuba Pilarczyk, ZSP Kalisz Pom.- 82 powtórzeń.
W przerwie można było się posilić pysznym, sportowym posiłkiem przygotowanym przez Panie ze stołówki szkolnej.
Aż 12 najlepszych zawodników nagrodzonych zostało atrakcyjnymi nagrodami, a każdy z uczestników seminarium otrzymał sportowy upominek. Do zobaczenia za rok!