- Klepsydra wystawi Kenstela
Klepsydra wystawi Kenstela
piątek, 05 czerwiec 2015
Czy wiecie, że polski rycerz Janusz Kenstel, pierwszy pan na kaliskim Zamku, żyje do dzisiaj jako wodnik w toni naszego Wielkiego Bobrowa? Pewnie dlatego jest ono takie głębokie… O tym opowiada widowisko plenerowe, jakie w najbliższą środę, 10 czerwca o godzinie 18.00 na Plaży Miejskiej, zaprezentuje licealna grupa teatralna „Klepsydra” (gościnnie wystąpią także uczniowie z kaliskich szkół, z Ośrodka Kultury i „Violki-Kibolki”). Próby już trwają.
To trzecie z rzędu plenerowe widowisko „Klepsydry”. W tym jednak będzie najwięcej czarów oraz autentycznej historii. Jak w widowiskach poprzednich, scenariusz napisał Bogumił Kurylczyk, a spektakl reżyseruje Joanna Mączkowska.
Zobaczymy w nim i wiedźmy, i rusałki. Pojawią się także postaci z różnych wieków, związane z historią Kalisza Pomorskiego. A na końcu… Nie zdradzimy zakończenia sztuki. Uchylimy tylko rąbka tajemnicy, iż w ostatniej scenie wystąpi chłopiec zakochany w swoim laptopie. Jak na to zareaguje rycerz Kenstel? No właśnie. Warto to zobaczyć.