- Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu
Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu
poniedziałek, 09 marzec 2015
Uczniowie naszego liceum po raz trzeci mistrzami powiatu w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej !!!
W czwartek, 26 lutego 2015 roku, w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, odbyła się XIV edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowana pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim. Celem olimpiady było m. in. zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy ekologicznej w kwestii zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami, gospodarką rolną (ochroną gruntów rolnych, zastosowaniem nawozów naturalnych i organicznych w rolnictwie) oraz zanieczyszczeniami i ochroną gleb.
Uczestnikami byli najlepsi uczniowie z Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych funkcjonujących w Powiecie Drawskim, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Do tegorocznej edycji z naszej szkoły zakwalifikowali się: Katarzyna Spera, Hanna Śliwiak, Martyna Gabrych, Aleksandra Spera oraz Karol Drewke. Dwójka ostatnich finalistów etapu szkolnego z przyczyn od siebie niezależnych nie mogła niestety wziąć udziału w rozgrywkach powiatowych. Ich godnymi następcami były Dominika Malinowska i Edyta Zabrocka.
W klasyfikacji indywidualnej na „podium” znalazły się:
Hanna Kościelna z ZSP w Czaplinku - I miejsce
Angelika Maciejewska z ZSP w Drawsku Pomorskim - II miejsce
Martyna Gabrych z ZSP w Kaliszu Pomorskim - III miejsce
Hanna Śliwiak z ZSP w Kaliszu Pomorskim – IV miejsce
Katarzyna Spera z ZSP w Kaliszu Pomorskim – V miejsce

Wiedza medalistów została suto nagrodzona. Zwyciężczyni otrzymała namiot oraz smartfona Samsung Galaxy S5, wicemistrzyni tablet SAMSUNG GALAXY TAB 4. Martyna za trzecie miejsce otrzymała aparat cyfrowy PANASONIC, Hanna Śliwiak oraz Kasia Spera otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci zestawów podróżnika. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki, m. in. książki, kalendarze oraz specjalnie przygotowane na tę okazję pamiątkowe medale.
W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła nasza drużyna, utrzymując tym samym tytuł MISTRZA POWIATU z dwóch poprzednich edycji. Uczestnicy wywalczyli dla naszej szkoły mikroskop LCD z wyświetlaczem oraz puchar. Wspomniana nagroda wzbogaci warsztat pracy opiekunki grupy, pani mgr Emilii Grabowskiej-Grządziel - nauczycielki biologii.
Gratulujemy!!!

Emilia Grabowska