- Nasi laureaci Kaliskich Sokołów
Nasi laureaci Kaliskich Sokołów
środa, 04 luty 2015
Nagrodę „Kaliskiego Sokoła”, przyznawaną co dwa lata nielicznym osobom lub instytucjom za wyjątkowe zasługi na rzecz lokalnego społeczeństwa - już posiada Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu Pomorskim. W tym roku, Kapituła tego honorowego wyróżnienia postanowiła je nadać naszej nauczycielce, pani Joannie Mączkowskiej oraz przyjacielowi naszej Szkoły – Bogumiłowi Kurylczykowi.
Jak czytamy w uzasadnieniu tej decyzji, Joannie Mączkowskiej przyznano ten honor „za zaangażowanie i wkład pracy włożony w podejmowanie działań wspólnie z grupą teatralną Klepsydra, które przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia dziedzictwa kulturowego Kalisza Pomorskiego oraz prowadzenie portalu wielopokoleniowego My-Kalisz Pomorski- Okolice-Świat”. Natomiast Bogumił Kurylczyk otrzymał statuetkę Sokoła „za szereg działań mających na celu popularyzowanie wiedzy o wielowiekowych dziejach Kalisza Pomorskiego oraz wieloletnie zgłębianie informacji i tajemnic zawartych w historycznych dokumentach z naszego miasta i gminy”.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 lutego w sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.