- Jak żyć we współczesnym świecie, by nie uciekać w uzależnienia?
Jak żyć we współczesnym świecie, by nie uciekać w uzależnienia?
środa, 29 października 2014
Dnia 29 października uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w otwartej sesji edukacyjnej pt. "Jak żyć we współczesnym świecie, by nie uciekać w uzależnienia?”
Głównym organizatorem była Poradnia Profilaktyczno – Konsultacyjna MONAR w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.
Podczas szkolenia podjęto działania nastawione na kształtowanie ważnych umiejętności życiowych, jak promowanie zdrowego stylu życia, przekazanie informacji o konsekwencjach zażywania środków uzależniających, kształtowanie postaw asertywnych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Seweryna Szymczyka, z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim, za propagowanie idei profilaktyki uzależnień i chęć współpracy.
Mamy nadzieję, ze przeprowadzone szkolenie przyniesie pozytywne rezultaty, oraz, że młodzież mając świadomość i wiedzę na temat wpływu narkotyków na życie człowieka oaz jego najbliższych, nigdy nie wpadnie w nałóg i będzie potrafiła powiedzieć: NIE! Narkotykom i dopalaczom.