- Wolontariuszki w Niemieńsku
Wolontariuszki w Niemieńsku
środa, 04 grudnia 2019
W środę, 27 listopada 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem pedagogiem Anną Józiak, udały się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Wspólna zabawa, pokazanie dzieciom wróżb andrzejkowych – to zadania, które wyznaczyli sobie wolontariusze.
Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Ośrodka wszystkich Gości rozpoczęło się wielkie andrzejkowe szaleństwo! Muzyka porywała do tańca, a wokół mieniły się ozdoby, balony, światełka. Wszyscy chętnie się z bawili i brali udział w organizowanych konkurencjach. W przerwie między zabawą, nie zabrakło również wróżb i przepowiedni andrzejkowych. Wolontariuszki, które przebrały się w piękne stroje przygotowały wiele wróżb dla dzieci, np. ciasteczka z wróżbą, wywróżenie swojego zawodu przyszłości, przebijanie serduszek z imieniem przyszłej ukochanej lub ukochanego.
Po zakończonej kilku godzinnej zabawie andrzejkowego szaleństwa, wolontariuszki pożegnały się i złożyły wychowankom i personelowi Ośrodka świąteczne życzenia. Otrzymały za dar serca podziękowania i wspaniały upominek.
Dziękujemy nauczycielom i Dyrektor Ośrodka w Niemieńsku za ciepłe przyjęcie oraz za stworzenie możliwości uczestnictwa w tak wspaniałej zabawie.
Do zobaczenia za rok!

Anna Józiak